Reklamı Kapat

Saadet takıntısı hastaları

Bismillahirrahmanirrahim;

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamd, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Saadet Partisi, Milli Görüş’ün tek temsilcisidir. AK Parti’yi kurduran Siyonist iradenin; “Üzerine beton döktük, tekrar var olmaları mümkün değildir” dediği Milli Görüş=Saadet Partisi’nin yeniden etkin konuma gelmesi; İslam’ca düşünme özelliğini kaybetmiş kimi işbirlikçi fanatik muhafazakâr çevrelere ve herkese akıl vermeyi alışkanlık haline getirmiş, gerçekte akıl ve hikmet fukarası sözde entellere cinnet nöbetleri geçirtmektedir. Bu iki kesimin anlamak istemediği şey; hakkı üstün tutmanın, zalime tavır koymanın bir insanlık görevi olduğu gerçeğidir. Saadet Partisi’nin en önemli özelliği olan “vefa” konusunu istismar edip ona zafiyet isnat etmek, bizi bugünlere taşıyan dava büyüklerine karşı büyük bir saygısızlıktır. Hedefi, bütün insanlığın saadeti olan bir hareketi, “az olsun bizim olsun” algısıyla itham etmek, hakikate duyulan kin ve nefretin eseridir. Batılıların ürettiği mefhumları kullanarak Saadet Partisi aleyhinde algı oluşturanlar, hakikat karşısında kör, sağır ve dilsiz olmayı tercih edenlerdir. Saadet Partisi’ni yarınlara taşımaya çalışan kadroları bilip tanımadan, dar kadroculukla ve hainlikle itham etmek, bir hidayet kararması olayıdır. Saadet Partisi’nin niyeti; “Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya” kurmak için iktidara gelmektir. Saadet Partisi benimsediği ilkeleri koruyarak, milleti bu ilkeler etrafında toplayarak iktidar olmak ister. Bu nedenle, araç olarak gördüğü iktidar için benimsediği, adalet, liyakat, dürüstlük, hakkı üstün tutmak, hesap gününü düşünerek iş görmek gibi ilkelerden asla vazgeçmez. Saadet Partisi’nin AK Parti iktidarının yanlış icraatlarına karşı haklı tenkitlerini anlamakta zorlananlar, Genel Başkan Temel Bey’e karşı, akla ziyan iftira ve hakarette bulunmayı adet haline getirmeleri yalana kulak vermelerindendir. Bu milleti; İslam’dan itikat ve düzen olarak uzaklaştıran, İstanbul Sözleşmesi’ni yasallaştırıp Müslüman milletin aile yapısını perişan, faize fetva verdirip, milletin geleceğini ipotek altına alan, Türkiye’nin bütün sanayi alt yapısını çökerten, tarım ve hayvancılığı öldüren Saadet Partisi değildir. Materyalist eğitime sadık kalarak, milletin evlatlarını maneviyat fukarası hali getiren de yine Saadet Partisi değildir. Kimse, Saadet Partisi’ni AK Parti’nin günahlarına ortak etmeye çalışmasın. Hiç kimse, AK Parti’nin günahlarına ortaklığı meziyet sayan Bahçeli’nin MHP’si ve Perinçek’in ulusalcı Vatan Partisi ile ittifak içinde olan AK Parti’nin içine düştüğü çelişkiyi görmezlikten gelerek Saadet Partisi’ne çamur atmaya kalkışmasın.

Saadet nedir?
Saadet Partisi, Erbakan Hocamızın ifadesi ile son imtihanı kazananların partisidir. Saadet Partisi, imtihan edildiğimiz hak-batıl mücadelesinde hakkı temsil eden taraftır. Saadet Partisi, iyilik olan Adil Düzen’i telkin ve teklif eder, kötülük olan faizci kapitalist düzeni reddeder, insanları bu düzenin şerrinden korumaya çalışır. Saadet Partisi, Avrupa Birliği’ni değil, İslam Birliği’ni benimser. Saadet Partisi batı ile hak ve adalet ilkeleri doğrultusunda nitelikli ve onurlu bir ilişki içinde olmayı benimser. Saadet Partisi, güçlü bir Türkiye’den yanadır. Sanayileşmeden, tarım ve hayvancılıkta bağımsız hale gelmeden, teknolojide atılım yapmadan bir ülke güçlü hale gelemez. Saadet Partisi, materyalist değil, maneviyatçı eğitimden yanadır. Maneviyatsız eğitim olmaz ve inançlı nesiller yetiştirilemez. Saadet Partisi, diğer partiler gibi, kin ve nefreti değil sevgi ve şefkati, merhameti esas alır ve toplumun her kesimi ile ilgilenmeyi, iyi insan olmanın gereği sayar. Saadet Partisi, batının ikiyüzlü insan hakları yerine, herkese hakkını vermeyi şiar edinmiş, hakkın hak anlayışını benimser ve buna göre siyaset yapar. Saadet Partisi, milletimizin bütün evlatları için kapıları sonuna kadar açık, yanlı değil, kucaklayıcı tek partidir. Saadet Partisi’nin ağırlıklı kadroları gençtir, dinamiktir ve tecrübelerini muhafaza eder. İslamsız saadet olmaz. Aklı bu gerçeği idrakten aciz olanlar, Saadet Partisini hiçbir zaman anlayamazlar. Siyasi ve iktisadi sömürüye, rüşvete ve adam kayırmaya, israfa, maneviyat düşmanlığına, zümre saltanatına, anarşiye son verecek tek partinin Saadet Partisi olduğunu bilen herkes için, Saadet Partisi tek çaredir.

İtaat ve sadakat

Bir hareketi, zafere taşıyacak olan şey, sadece iddialar değil, itaat ve davaya olan sadakattir. İtaatin sağlaması ise biattir. İtaatsiz ve biatsiz cihat olmaz. İtaat ve biatin sonucunda ittifak oluşur. İttifak; sadece bedenlerin birlikteliği değil, ruhların ve kalplerin de tek yürek olmasıdır. Hakkın hâkim olmasını isteyen herkes, mutlak olarak Allah’a ve Resulüne itaat etmekle emrolunmuştur. Lidere itaat ise, bizi hak yola yönelttiği, cihatta canlı ve dinamik tuttuğu için emredilmiştir. İtaat eden, ileri geri konuşmaz, sadece görevini yapar. İtaat ve biat Allah’ın emridir. Bu iki vecibeyi eleştiri konusu yapmak, istihza etmek iman ile bağdaşmaz. Emirsiz cihat olmaz, itaatsiz ve biatsiz da liderlik olmaz. Milli Görüş davası, bana göreler ile zafere ulaştırılamaz. Milli Görüş mensupları arasında, merhamete dayanan bir kardeşlik düzeni vardır. Hiçbir Milli Görüşçü, bu kardeşlik düzenine zarar verecek davranışlarda bulunamaz. Müminlerin kardeşliği kal ile değil, hal iledir. Kardeşlik düzeninin en temel esası ise Allah için sevmektir. Allah için sevmenin de bir fıkhı ve ahlakı vardır. Bu fıkıh ve ahlaka uymayan sevgi tezahürleri, aldanma ve aldatmadır. Bizim temel görevimiz tebliğ ve davettir. İyiliği emretmek, kötülükler ile mücadele etmek en büyük cihadımızdır. Allah’ın kelimesini hayatın her alanında üstün kılmak ise zaferimizdir. İslam ne savaş dinidir, ne de barış dinidir. İslam iman ve mücadele dinidir. Bunun için namaz dinin direği cihat ise zirvesidir denilmiştir. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

Doğru Ama Eksik. - "Lidere itaat ise, bizi hak yola yönelttiği, cihatta canlı ve dinamik tuttuğu için emredilmiştir." demişsiniz. Elhak bu kural doğrudur. Ama uygulamada bu bahsettiğiniz yok. Saadet'in tepesinde ikilik var. Genel Başkan Erbakan'ın yolunda devam ediyor. YİK Başkanı ise cihattan vazgeçti; artık siyasetten uzak olmayı öğütlüyor, AK Parti çatısı altına girmeyi öğütlüyor. Özetle, Ilımlı İslam bayrağını devraldı.

Bu durumda, cihattan vazgeçiren ve Hak yoldan uzaklaştıran lidere itaat edilir mi? Ben cevap vereyim. Hayır edilmez.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Haziran 18:34


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket 2019-2020 Cemil Usta Sezonu Süper Lig şampiyonu sizce kim olur?