İktidara seslenişler!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu “İktidara sesleniş” konuşması ile “güzel bir çığır” başlatmış oldu.

Şimdi çok kişi “iktidara sesleniş” olarak ele alınabilecek konuşmalar yapıyor ve “ne yapmaları” ya da “ne yapmamaları” gerektiği konusunda iktidarı uyarmaya çalışıyor.

Bu tür konuşmalardan biri de Bilim Sanat Vakfı Kurucu Başkanı Mustafa Özel’den gelmiş bulunuyor.

Mustafa Özel ismi AKP camiasının “yabancısı olduğu” yani “tanımadığı bir isim” değil.

Aksine AKP camiası içinde “oldukça saygın” bir isim!

Yani ne dediğine, ne yazdığına önem verilmesi gereken bir isim.

Bu açıdan Bilim Sanat Vakfı Kurucu Başkanı Mustafa Özel’in Şehir Üniversitesi’nin kapatılması ile ilgili olarak yaptığı açıklamanın önemsenmesi ve bu açıklamada dile getirilen yakınmaların ciddiye alınması gerektiğini düşünüyoruz.

Bilim Sanat Vakfı Başkanı Mustafa Özel, Şehir Üniversitesi’nin kapatılması kararı karşısında öyle bir isyan noktasına gelmiş ki kararı alanları “Allah’a ve millete havale ettiklerini” duyurma ihtiyacını hissetmiş. 

Kapatma kararı karşısında bakın ne diyor:

“Bu seçkin akademik kadro ve onlarla beraber yürümek için tarifsiz bir heyecanla yola çıkan binlerce öğrenci, üniversiteyi haksızca kapanma noktasına getirenlerden ebediyen davacı olacaklardır.”

Bilim Sanat Vakfı Kurucu Başkanı Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasına yol açan karar hakkında isyanını böyle dile getirdikten sonra tarihe bir de ufak not düşüyor:

“Yaşadıklarımızın bu ülkedeki bütün sivil fikir hareketlerine ders olacağını ümit ediyoruz.”

Evet, Bilim Sanat Vakfı Kurucu Başkanı Mustafa Özel, AKP camiasının yabancısı olduğu bir isim değildi.

Kendisi aktif olarak “içinde” olmasa da muhakkak “yanında” olduğu bu siyasi hareketi, bu siyasi kadroyu şimdi çok daha yakından tanımış oluyor.

Bütün bu gelişmeler ne anlama geliyor?

Kuşkusuz bu gelişmeler AKP camiasının içine kurt düştüğünü ve kendi kendini yiyip bitirmekte olduğu anlamına geliyor.

Dün sizi sevenleri, destekleyenleri, sizinle birlikte yağan yağmurlarda yürüyenleri bugün böyle karşınıza alıyorsanız çok ciddi bir sorun yaşanıyor demektir.

Bu gidişat AKP camiası açısından hayra alamet bir gidiş olmasa gerek. Her gün yeni bir taraftar kazanma yerine her gün birkaç taraftarı karşılarına almak herhalde hayra alamet bir gidiş olarak görülemez.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?