Mücahit Erbakan

Bismillahirrahmanirrahim;

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamd, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Bizim çağımızın emir ve hikmet sahibi lideri hiç şüphesiz Erbakan Hocamızdır. Bu yüzden o hep “Milli Görüş Lideri Mücahit Erbakan” olarak anılmıştır. Burada beni terbiye eden üç insanı bir kez daha hayırla anmayı; “insanlara teşekkür etmeyen, Allah’a da teşekkür etmemiş olur” esası gereği bir görev olarak biliyorum. 1. Mehmet Akkiraz; “Kiraz Hoca”. Babamdır, Kur’an, ahlak ve edep hocamdır. 2. Erzurumlu Hattat Mustafa Necati. Medine’de iken ilminden istifade ettiğimiz, kendisinden kelam, fıkıh, tefsir, tarih ve şuur dersi altığımız hocamızdır. 3. Prof. Dr. Necmettin Erbakan. 1989 yılından vefat ettiği 27 Şubat 2011 tarihine kadar kendisinden, usulü nizam, adil düzen, teşkilat ve cihat fıkhı, hitabet, medeniyetler tarihi, lügat, İslam’ca okuma ve düşünme usulü, nezaket ve edep dersleri aldığımız hocamız. Hattat Hocamız 1991 yılı Ekim ayında, Kiraz Hocamız 1997 yılı Haziran ayında, Erbakan Hocamız ise 2011 yılı Şubat ayında vefat etmiştir. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyoruz, mekânları cennet, dereceleri âli olsun. Bizlere de Rabbimiz; İslam’ca yaşamayı, Adil Düzen’in kurulması için mücadele eden şuurlu Müslümanlar olarak ölmeyi nasip eylesin. Önemli olan, ölürken kazananlardan olabilmektir.

CİHAT EDEN…

Erbakan Hocamıza ne olarak anılmak istersin diye sormuşlar. O, “Malıyla canıyla cihat eden bir Müslüman olarak anılmak isterim” demiş. Erbakan Hocamız cihadı hep şöyle tanımlamıştır: “Cihat; Kur’an nizamını kurmak ve yürütmek için var gücümüzle çalışmaktır. Namaz dinin direği, cihat ise zirvesidir. Müslüman hakkin hâkimiyeti için motor, şerrin yok olması için fren olma görevlisidir. Cennete girmek için, mutlaka Müslüman olmak gereklidir. Ancak bu dünyada, adil bir düzenin himayesinde, huzur ve emniyet içinde yaşamak için, sadece insan olmak yeterlidir. Biz seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz. Bizim davamızda kimse kendi için yaşamaz, herkes kardeşi için yaşar, menfaati öldürmenin en kolay yolu budur. Bir milletin asıl gücü; topu, tüfeği yahut tankı değil imanlı ve inançlı gençliğidir. Allah’ın en sevdiği insan, sorumluluğunu bilen ve kendi görevini en iyi şekilde yerine getiren insandır. Görevini ciddiyet ve titizlikle yapmak ihsan makamıdır. Dünyayı ezen sömürü canavarının beyni Siyonizm, kalbi haçlı Avrupa, sağ kolu Amerika, sol kolu Rusya’dır. Ben kesinlikle inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda bütün dünyada en gür seda hakkın ve hakka inananların olacaktır. Kırk çürük yumurta bir tane sağlam yumurta etmez. İmanla küfür bir kalpte birleşmez ve barışmaz. Her gece en son kıldığımız vitir namazındaki Kunut duasını okurken, Allah’a şu sözü vermeden başımızı yastığa koymuyoruz: ‘Ya rabbi, facir ve fasık kimselerle bütün bağlarımızı kestik ve senin dinini yıkmak isteyenleri terk ettik.’ diyoruz. Facir: itikadı bozuk, görüşü batıl olan kişilerdir. Fasık: ameli bozuk, ahlâkı berbat kimseler demektir. Acaba biz Müslümanlar, Allah’a verdiğimiz bu sözü tutuyor muyuz? İslam en yücedir ve ondan yüce hiçbir şey yoktur. Bu geçek peygamber hadisiyle ve Allah’ın kitabıyla sabittir. Bunda tartışma olmaz. Bu tür iddia ve ithamlarda bulunanları ben iki kısma ayırıyorum. Biri, kendilerine İslami tebliğin ulaşmadığı insanlar, diğeri ise İslam’ın yüceliğini bildikleri halde ona dil uzatan ve onu bilerek gericilikle eş gören kalpleri mühürlü insanlar. Mikrobu tanımadan hastalık tedavi edilmez, olayları anlamamız, şifa bulmamız mümkün değildir. Onun için İslam’ın dışındaki ülkeleri yöneten merkezi tanımamız lazım, bu merkez Siyonizm, ırkçı emperyalizm merkezidir. Bakın huzurlarınızda inanarak söylüyorum; dünyanın bu gidişatı karşısında hiç kimse İslam Birliği’nin kurulmasına mani olamayacaktır. Bu kaçınılmaz bir zarurettir. İslam Birliği mutlaka ama mutlaka kurulacaktır.” Erbakan Hocamızı bunun dışında başka bir şey olarak tanımlamak en büyük nasipsizliktir.

HAKK’IN EMRİNDE…

Erbakan Hocamız; her zaman Hakk’ın emrinde, halkın yanında olmuştur. Şer güçlerin tekliflerine hiçbir zaman boyun eğmemiştir. Ve o hep uyarmıştır: “Şimdi ya ırkçı emperyalizmden yanasın, ya Milli Görüş’ten yanasın! Ve sen AK Parti’ye hizmet ediyorsun, AK Parti de dünya Siyonizm’ine hizmet ediyor. Dünya Siyonizm’inin bütün insanlığa yapmış olduğu zararlardan, zulümlerden bir misli de senin defterine yazılıyor. Bu zararın altından kalkamazsın, kendine gel arkadaş! Yarın mizan var. Efendim, bunların hanımı kapalı, namaz kılıyorlar; iyi ne güzel koy hasenat tarafına, öbür tarafa 50 milyon çocuk bunlar yüzünden ölüyor dediğin zaman, bunları bu hasenatla karşılayamazsın! Saadet Partili olacaksın başka çaresi yok! ‘Ben de AK Parti'de hakka hizmet ediyorum’ diye kendini aldatırsın. Sen orada ancak şerre hizmet edersin, niye, hakkın yolu tektir, ona da ancak Saadet’le hizmet edilir de onun için! Saadet Partisi son imtihanı da kazananların partisidir! Şimdi aldanmayacağız, dünya menfaati diye aldatılamayacağız ki hedefe ulaşılsın, unutmayalım ki; Cenab-ı Allah nurunu tamamlayacaktır!” Şimdilerde Erbakan haklıymış diyenler, bu sözüne de haklıymış diyebilmeli ve Saadet Partisi’ne dâhil olmalıdırlar. Saadet Partisi, Erbakan’ın yolundan çıktı diyerek, ipe un sermek, karakter bozukluğundan başka bir şey değildir. Erbakan’ın şu sözü de önemlidir: “Şu sözümü unutmayın, tarihi bir söz söylüyorum. Siyonizm öyle ustadır ki; ‘Kim ben mi? Ben hiç Siyonizm’e hizmet eder miyim?’ marşını söylete söylete seni kendi ordusunun askeri gibi kullanır.” Erbakan; İslam’dan başka derdi ve davası olmayan şuurlu bir Müslüman idi. Onu, AK Parti’nin günahına ortak etmeye çalışmak, en hafifinden saygısızlıktır. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?