Yaşanabilir bir Türkiye ve Erbakan

Bismillâhirrahmânirrahîm;

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamd, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Erbakan Hocamızı vefatının 9. yılında, “Ölülerinizi hayırla anınız” esası gereği hayırla anıyoruz. Erbakan Hocamız Milli Görüş hareketini başlatarak, milletimize, ülkemize ve bütün insanlığa en büyük hizmeti yapmıştır. Erbakan Hocamız, Milli Görüş’ün bu güne kadar yaptığı beş hizmeti şöyle anlatmaktadır: “1. Biz milleti temsil ediyoruz, milletin kendisi biziz. Milli Görüş varsa millet vardır, yoksa yoktur. 2. Biz, milletin kurtuluş ağacının tohumuyuz. Bizim zihniyetimizle millet kurtulacaktır. Çınar ağacı gibi yepyeni bir medeniyet meydana getirmeye çalışıyoruz. 3. Uygulamadaki gayri milli tahribatı engelliyoruz. İşbirlikçi partiler, biz olmasaydık çoktan her şeyi vermişlerdi ve İsrail’e vilayet olmuştuk. 4. Haim Nahum  doktrinini biz engelliyoruz. 5. Her şeyi aslına çekiyoruz. Milli Görüş Türkiye’yi aslına, kendi öz benliğine çekiyor.” 

BÜYÜK HEDEF

Erbakan Hocamız ideal olarak; “Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya” kurmayı en büyük hedef olarak belirlemiştir. Hocamız bu büyük hedefi gerçekleştirmek için üç şeyi esas almıştır. Bunlar; 1. Adil Düzen’dir. Bu düzen; faizin olmadığı bir serbest piyasa ekonomisini öngörür. Paranın mal gibi alınıp satılmasını reddeder. Paranın mal gibi alınıp satılmasının adaleti bozduğunu, güçlüyü daha güçlü yaptığını savunur. 2. Reel Ekonomidir. Üretime dayalı çok ortaklı yapıların güçlendirilmesi esasına dayanır. Bu tarz tüm işletmelere faizsiz devlet kredisi tahsisini savunur. 3. Doğru Hak Anlayışıdır. Bunlar; A-Doğuştan insanlara verilen haklar, temel insan hakları. a) Yaşama hakkı, b) Mülkiyet hakkı, c) İnanç hürriyeti (4 unsuru ile birlikte: ifade hürriyeti, öğrenim hürriyeti, örgütlenme hürriyeti, inandığı gibi yaşayabilme ve ibadet hürriyeti) d) Neslin muhafazası hakkı, e) Aklın muhafazası hakkı, f) Ve diğer bilinen temel insan hakları hürriyetleri; seyahat, iş tutabilme, meslek seçebilme gibi haklar. B-Emek. C-Rıza ile yapılan anlaşma ve mukaveleler. D-Adalet gereği doğan haklar. İnsanın özlemi mutluluk içinde yaşamaktır.

Mutluluk ancak Gerçek Hak anlayışı ile sağlanabilir. İnsanların saadeti için gerçek hak anlayışını benimsemek ve uygulamak şarttır.

BEŞ ŞEY

Yaşanabilir Bir Türkiye için beş şeyin gerekli olduğunu savunan Erbakan Hocamız bu beş şeyi şöyle açıklamıştır: “1. Huzur, barış, güvenlik ve kardeşlik. Bu yetmez, bunlar hapishanede de olur. 2. İnsan hak ve hürriyetlerinin teslim edilmiş olması gerekir. 3. Adalet. Bunun için adil bir düzenin olması gerekir. 4. Refah. Bunun için üretim gerekir.

5. Onur, izzet ve şeref. Bunun için Milli Görüş gerekir. Toplum, bu beş şey ile saadet bulabilir.” Milli Görüş olmadan bu beş şeyin olamayacağının kavrandığı gün, milletimizin kurtuluş günü olacaktır. Çünkü Milli Görüş, çağdaş bir medeniyet projesidir. Milli Görüş, iktidarda olduğu dönemlerde “Yaşanabilir Bir Türkiye” için üç şey yapmıştır. a) Faizci kapitalizmin tahrip ettiği ekonomiyi onarmıştır. b) Halkın refah düzeyini artırmış, adil paylaşım yapmıştır. c) Sosyal ve ekonomik hayatı insanı merkeze alarak yeniden yapılandırmıştır. Milli Görüş bütün bunları yaparken, kadrolarının çıkarını değil, Allah’ın rızasını gözetmiştir. Kendi gücümüz ile kalkınma esası benimsemiştir. Üretim, istihdam, ihracat seferberliği ilan etmiştir. Üretimin akıllı, engelsiz, ucuz, yüksek ve kaliteli olmasına dikkat etmiştir. İşbirlikçi iktidarların bozup yıktığı her şeyi Milli Görüş onarmıştır. Erbakan Hocamız, AK Parti’nin benimseyip yürüttüğü faizci kapitalizmin gerçekleştirdiği ekonomik yıkımdan kurtulmanın tek yolunun da Saadet Partisi iktidarı olduğunu her zaman ifade etmiştir.

KURTULUŞ KAPISI

Erbakan Hocamız milletimize şöyle sesleniyor: “Kırk senedir, kırk senedir ben, siz beni anlayacaksınız diye bekliyorum bir de bakıyorum ki başınızı yarmışsınız, gözünüzü yarmışsınız ağlayarak geliyorsunuz. Ben size ne diyorum, bu kapıya gelmekten başka çare yok, buraya geleceksin hiç çaresi yok, neden çünkü kurtuluş kapısını Saadet Partisi tutmuş sende kurtulmak istiyorsun başka kapı yok.” Erbakan Hocamız bu çağrıyı niçin yapıyor? Çünkü bu ülkede Saadet Partisi’nden başka; bölüşümde herkesin hakkını almasını isteyen, ülkenin bütünü ile kalkınması derdini taşıyan, bütün gelir gruplarına dengeli refah sağlanmasının mücadelesini veren başka bir parti yoktur. Boşuna kimse Saadet Partisi’ne çamur atmasın.

Erbakan Hocamız “Saadet Partisi Genel Başkanı” iken hayata gözlerini yummuştur. Saadet Partisi “adil düzen” mücadelesi vermeye devam ediyor. Önce Ahlak ve Maneviyat diyor. Oyalama değil, köklü icraatı savunuyor. Lafa değil, hizmete bakıyor. Konuşan değil, inanan ve yapan Türkiye’yi hedefliyor. İçerde barış, kardeşlik, huzur olsun, devlet ile millet kaynaşsın istiyor. İnsan hakları, adalet, liyakat, yaygın kalkınma, Türkiye’nin bütünüyle kalkınması, herkese iş, herkese refah Saadet Partisinin taviz vermeyeceği şeylerdir. Saadet Patisi; köylüyü, işçiyi, memuru, esnafı, dar gelirliyi faize ve haksız vergiye ezdirmez. Erbakan Hocamız: “Milli Görüş’ün tek bir temsilcisi vardır. O da Saadet Partisi’dir” sözü boş bir söz değildir ve bugün de değerini korumaktadır.

SAADET İKTİDARI

Erbakan Hocamız; Türkiye’nin kurtuluşunu Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi iktidarında gördüğünü sağır sultanlar bile bilir. Saadet Partisi iktidarında; ekonomik yıkım durdurulup Ekonomik Kalkınma Hamlesi başlatılacak, halkı sömüren ve ezen faizci düzen yerine, Milli Görüş’ün benimsediği Adil Ekonomik Düzen’e geçilecektir. Ülkenin bütün kaynakları “Yeniden Büyük Türkiye Hamleleri” için kullanılacaktır. Yerli üretimin rekabet kabiliyetinin güçlendirilmesi için, enerji, hammadde ve diğer maliyet unsurlarının rakip ülkeler seviyesinde olması sağlanacaktır. Erbakan Hocamızı anarken bu gerçekleri yeniden hatırlamak ve hatırlatmak görevimizdir. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Çin'in bulduğu ve Türkiye'de de uygulanacak olan koronavirüs aşını yaptırır mısınız?