Reklamı Kapat

Siz bu haberlere inandınız mı, sahi?

Geçenlerde, son derece dikkat çeken ve bir an için heyecanlandıran bir anons;

“Son dakika… Son dakika… Son dakika…”

Ne olmuş yahu son dakika, diye baktığımda ajanslardan geçen şu haberle karşılaştım;

* “Rusya ve ABD zırhlı araçları Suriye’de karşı karşıya geldi... Çok konuşulacak görüntü!”

* “Suriye’nin kuzeyindeki Kamışlıda ABD askerleri kullandıkları zırhlı aracı Rus askeri polis aracının önüne kırdı. O anlar saniye saniye amatör kameralarca kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Rus aracının önce yolun soluna doğru ilerlediği, ABD askeri aracının da sola manevra yaptığı görüldü.”

* “Daha sonra, ABD askeri aracı sağa doğru manevra yapan Rus askeri aracının önüne kırarak yoldan çıkmasına neden oldu. O anlar ise amatör kameralara yansıdı.”

***

İnandınız mı, peki!

Ben asla ve kat’a inanmadım!

Bu satırların okuru olan hiç kimsenin de inanacağını sanmıyorum. Neden mi?

Çünkü, ABD ve Rusya…

Düşman gibi gözüküyorlar ama aslında kardeşler…

* Ortadoğu’yu ateş çemberine çeviren bu ‘düşman kardeşler!

* Dünyayı bölüşmek için gizli mahfilerde bir araya gelen bu ‘düşman kardeşler!

* Silah baronlarına her daim göz kırpan ve perde arkasında ‘silah üretimine devam’ diyen bu ‘düşman kardeşler!

* Siyonizme ‘her halükarda’ hizmet eden yine bu ‘düşman kardeşler!

* Kavga ediyor gibi gözüken ama birliktelikleri dikkatli, firasetli, basiretli gözlerden kaçmayan elbette bu ‘düşman kardeşler!

* Suriye’yi, Libya’yı, Afganistan’ı ve diğer İslam beldelerini petrol uğruna, çıkar uğruna kan ve gözyaşına boğan yine ve kuşkusuz bu ‘düşman kardeşler!

***

Ne diyor Erbakan hocamız;

“Dünyayı ezen sömürü canavarının beyni Siyonizm, kalbi haçlı Avrupa, sağ kolu Amerika, sol kolu Rusya’dır.” Nokta.

Bir son cümle daha; Küfür tek millettir.

ERBAKAN HOCAMIZ MİLLÎ GAZETE’NİN FOTO MUHABİRİNİN GÖZLERİNE BAKAR VE…

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş anlattı;

* “Millî Gazete 100 bin satmalı, bu Erbakan Hocamızın vasiyeti. Erbakan Hocamız Millî Gazete ile ilgili yaptığı konuşmalarda, “Millî Gazete 100 bin satsa devrim olur.” derdi. Türkiye’de çok şey değişir anlamında devrim olur derdi. Merhum Erbakan Hocamız, Millî Gazete’ye çok büyük önem ve değer verirdi. Bu önem ve değeri de gösterirdi. Millî Gazete okumayan bir Millî Görüşçü tasavvur bile etmezdi.”

* “Erbakan Hocamız bütün çalışmalarında mutlaka Millî Gazete’yi sorardı. Partiyle ilgili çalışmalarda ve Millî Görüşçü kuruluşlarda (MİLKO’larda) Millî Gazete’nin özel bir gündemi olurdu. Çok iyi hatırlıyorum; 28 Şubat sürecinde antidemokratik odaklar 54. Hükümeti ve bu hükümetin Başbakanı merhum Hocamızı düşürmek için baskı yaparken Erbakan Hocamız Refah Partisi’nin kapalı Grup toplantılarında, “Ah, bizim Millî Gazete bugün 300 bin satıyor olsaydı acaba bunlar bu yaptıklarına tevessül etme cesaretini kendilerinde bulabilirler mi?” diyerek hayıflanırdı.”

* “Hocamız Millî Gazete’yi anlatırken Sultan Baba’yı örnek verirdi; Sultan Baba yanına ders almak için gelen birine iki şey hediye ederdi. Bir sabun, bu maddi temizlik için. Bir de Millî Gazete, bu da manevi temizlik için. Ondan sonra o kişiye dersini verirdi.” 

* “Erbakan Hocamız teşkilatlarla görüşürken, “Millî Gazete okumayan 24 saatte yakayı ele verir.” derdi.”

* “Hocamızın Millî Gazete’ye verdiği değeri en iyi gazetemiz Ankara Bürosu’nda çalışan arkadaşlar bilir. Hocamız eğer bir çalışma yapacaksa mutlaka Millî Gazete’den bir muhabiri yanında isterdi. Seçim çalışmalarında mutlaka eskortunda Millî Gazete’den de biri olurdu. Bir heyetle Hocamız fotoğraf çektirirken onlarca foto muhabirinin içinde sadece Millî Gazete’nin foto muhabirinin gözlerine bakar, Millî Gazete foto muhabiri başıyla ‘tamam’ dediğinde Hocamız konumunu değiştirirdi. Orada birçok kameraman, foto muhabiri vardır ama Hocamızı ilgilendiren sadece Millî Gazete’nin deklanşörüdür, Millî Gazete’nin foto muhabiridir.”

ACİL ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER!

Gün geçmiyor ki acılarımız tazelenmesin… Doğal afetlerden ve de özellikle depremlerden bahsediyorum.  Acaba yeteri kadar önlem alıyor muyuz?

Mesela, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası, TBMM’yi acilen göreve davet ediyor ve diyor ki;

- Fay hatları ve zonları üzerinde yer alan yurttaşlarımızın can güvenliklerinin sağlanması amacıyla, ‘7269 sayılı Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısıyla Alınacak Tedbirlerle Yapılacak Yardımlara Dair Kanun’ değiştirilmelidir. Ve şu hükümler konulmalıdır;

* “Yapılacak özel jeolojik araştırmalar sonucunda aktif olduğu tespit edilen fay hattı veya zonları ile heyelan, kaya düşmesi, çığ, su baskını gibi doğa kaynaklı afetlere uğramış veya uğrayabilir alanlar üzerine herhangi bir yapı inşa edilemez.”

* “Tespit edilen bu alanlar 3/5/1985 tarihli ve 3194 sayılı İmar Kanunu çerçevesinde imar planlarına işlenir. İmar planı bulunmayan kasaba ve köylerde harita ve krokilere işlenmek suretiyle afete maruz olabilecek alan olarak ilan edilir.”

* “Fay zonları üzerindeki binalar kentsel dönüşüme tabii tutularak boşaltılmalıdır. Bu alanlara, insani kullanım amaçlı yapıların yapılması önlenmelidir. Kentsel dönüşüm uygulamalarına öncelikli bu alanlardan başlayarak, bugün yaşadığımız depremden kaynaklı yıkımlardan ve acılardan toplumun korunması sağlanmalıdır.”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?