İktidara düşen!

FETÖ yapılanmasının “siyasi ayağı” ile ilgili tartışmaların önü bir türlü alınamıyor.

Ana muhalefet iktidarı “siyasi ayak” olmakla suçluyor.

İktidar sözcüleri ise “asıl siyasi ayağı” ana muhalefetin oluşturduğunu iddia ediyorlar.

Yani ana muhalefeti suçluyorlar.

Ana muhalefetin iktidarı böyle suçlamasını mazur görmek ve “ellerinden başka bir şey gelmediği için sadece böyle suçlamakla yetiniyorlar” denilebilir!

Ama iktidarın sadece “suçlama” ile yetinmesini kabullenmek mümkün değil!

Madem suçluyorlar o halde “siyasi ayak” ortaya çıkarılmalı!

Sadece ortaya çıkarmakla kalmayıp bir de yargılamalılar.

FETÖ yapılanmasının silahlı kuvvetler içindeki çalışmaları ortaya çıkarılıp nasıl cezalandırılıyorsa siyasi ayak olarak tanımlanan kesimler de aynen öyle cezalandırılmalıdır.

Aynı şekilde FETÖ yapılanmasının yargı ve üniversite içinde yaptığı çalışmalar nasıl cezalandırılıyorsa siyasi ayak olarak faaliyet gösterenler de hak ettikleri cezaları almalıdırlar.

Ama bunun yapıldığına bir türlü tanık olamıyoruz.

Ortalık suçlamadan geçilmiyor.

Herkes birbirini suçluyor.

Ancak hiç kimse yargılanmıyor.

Hiç kimse cezalandırılmıyor.

FETÖ yapılanmasının siyasi ayağının bırakın ortaya çıkarılmasını ve yargılanıp cezalandırılmalarını bu konuda doğru dürüst araştırma bile yapılmıyor.

İktidarın bu konudaki ağırdan alışı muhalefetin elini güçlendirmekten başka işe yaramıyor.

Muhalefet doğru dürüst bir araştırma yapılacak olursa gerçeklerin mutlaka ortaya çıkacağını ve bundan da en büyük zararı iktidarın göreceğini ileri sürüyor. İktidar muhalefet tarafından seslendirilen bu görüşleri bastırmak istiyorsa siyasi ayağın ortaya çıkması için oldukça şeffaf bir çalışma içine girmelidir.

FETÖ yapılanmasının iktidar-muhalefet ayrımı yapmadan Milli Görüş partileri hariç bütün partilerde bir şeyler yapmaya çalıştığı göz önünde tutularak etraflı bir araştırma yapılmalıdır.

Bu konudaki kısır çekişmelere son verilmeli ve yapılanmanın siyasi ayağı deşifre edilmelidir. İktidara düşen asıl görev budur yani sadece suçlama ile yetinilmemelidir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?