Reklamı Kapat

Erbakan Hoca: ''Gelin beraber mücadele edelim!''

Hatırlayalım lütfen; karanlık odakların Refahyol Hükümeti üzerine baskı kurmaya çalıştığı zamanlar…

Ne yaptı, Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan?

Erbakan hoca önce ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz’ı TBMM’deki odasında ziyaret etti ve şu teklifte bulundu;

“Biz size gerek ülkenin geleceği gerekse, Meclis çalışmaları konusunda yardımcı olalım. Siz de bize...” Erbakan hoca, antidemokratik yasalar başta olmak parti kapatmaların önüne geçilmesi için Anayasa değişikliği teklifi götürmüştü, Mesut Yılmaz’a.

Yılmaz’dan hemen sonra da DYP Genel Başkanı Tansu Çiller’i TBMM’de ziyaret etti, Hoca. Çiller’e de, “Demokrasinin yerleşmesi ve Anayasa’da insan haklarına özgürlüklerine aykırı hükümlerin değiştirilmesi” için işbirliği teklif etti.

Görüşmelerinin ardından basın toplantısı düzenleyen Erbakan hoca, Türkiye’de insan hakları, özgürlükler ve demokrasinin güçlendirilmesine ihtiyaç bulunduğunu belirterek, “Bunu Parlamentodaki bütün partilerin elbirliğiyle sağlamak amacıyla bu girişimi başlattığını” ifade etti.

Peki, sonra ne oldu?

Mesut Yılmaz, Erbakan hocanın bu teklifini görmezden geldi. Ve 28 Şubat darbesi döneminde yaşanan bildiğiniz bütün o antidemokratik baskılar, uygulamalar, zulümler, mağduriyetler yaşandı. Hocanın bu önerisi Mesut Yılmaz başta olmak üzere diğer siyasetçiler tarafından kabul edilseydi bambaşka bir siyasi tablo yaşanacaktı.

***

(Yazarın notu: Erbakan hocanın bu talebi yerine getirilmiş olsaydı nasıl bir tablo ortaya çıkacaktı? Bunu da gelecek yazıda değerlendirelim, inşallah!)

YÜZYILIN YALANINA İSLAM ÂLEMİ SESSİZ KALMAMALI

* 28 Ocakta ABD Başkanı Trump ile İsrail Başbakanı Netenyahu’nun düzenledikleri ortak basın toplantısında Yüzyılın Planı diye açıkladıkları paçavra, Kudüs’ü bölünmeden İsrail’in başkenti ilân etmektedir.

* Daha önce, 6 Aralık 2017’de Kudüs’ü yine ABD Başkanı Trump, İsrail’in Başkenti ilan etmiş ve 14 Mayıs 2018 tarihinde de Büyükelçiliğini Telaviv’den Kudüs’e taşımıştır.

* 30 Temmuz 1980’de İsrail Meclisi Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmiştir.

* Siyonistler uzun vadeli planlarla önce Filistin’e yerleşip 15 Mayıs 1948’de de bağımsızlığını ilan etmiştir.

* Ne yazık ki İsrail’i ilk tanıyan ülkelerden biri de Türkiye olmuştur.

* Siyonist İsrail Yüzyılın planı denilerek Müslümanları yok ederek Filistin’i tamamen Müslümanlardan temizlemeyi hedeflemektedir.

* 1950’den bu güne Siyonistler Filistin’de adım adım hep ilerlemişler, hiçbir zaman geri adım atmamışlardır. Duraklar gibi olmuşlar ve her fırsatta ilerlemeye devam etmişlerdir.

* Filistin davası sadece Filistinlilerin değil; bütün Müslümanların davasıdır. Daha doğrusu davası olmalıdır.

* Filistin’deki Müslümanlar, bütün Müslümanlar adına direnmeye, direnç göstermeye her şarta rağmen devam etmektedirler.

* 2 Milyarlık İslam dünyası (Eğer varsa böyle bir dünya) 9 milyonluk İsrail Karşısında bölük pörçük, üstelik kendi aralarında kavgalı olup aciz kalmaktadırlar. Asıl esef edilecek durum budur.

* Düşman düşmanlığını, Siyonist Siyonizm’in gereğini yapmaktadır; yapacaktır.

* Müslüman Müslümanlığın gereğini yapıyor mu?

* Müslüman âlemi kendi içlerindeki ihtilafları çözüp birlik ve bütünlük oluşturup bölgesel değil küresel güç olmadığı sürece; Müslümanlar zillet içinde yaşamaya, ezilmeye, horlanmaya, sürülmeye devam edecektir.

* Müslümanların güç birliği yapmaları dışında çözüm de gözükmemektedir. Kudüs kurtulana kadar Filistin ve Kudüs bütün Müslümanların gündeminin birinci sırasında yer almalıdır.  (Av. Mehmet Ali Bulut, Server Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı)

İSTANBUL’DA ÜRETİM

NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şehrin marka değerinin artırılması, yatırımcılara danışmanlık sağlanması ve istihdama katkı amacıyla İstanbul Yatırım Ajansını (İYA) kurdu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYA’yı kısa ve orta vadede İstanbul’u çok daha fazla uluslararası yatırım çeken, uluslararası girişimci ve yetenek çeken bir şehre dönüştürebilmek amacıyla kurduklarını söyledi.

***

Anlaşılan o ki, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu iş için Londra merkezli London&Partners’le çalışacak.

London&Partners’in İcra Kurulu Başkanı Laura Citron da toplantıdaydı ve bir de konuşma yaptı.

Merak ettim, kimdir Laura Citron?

* WPP’de Devlet ve Kamu Sektörü Uygulamaları Genel Müdürüydü.

* Beyrut, Brüksel, Delhi, Nairobi, Singapur ve Sidney’de küresel bir bölgesel ekipler ağına önderlik etti.

* me.gov’un yazarı: Yeni Nesil Dijital Kamu Hizmetlerinin yazarı.

* Oxford Üniversitesi Blavatnik Devlet Okulu ve Singapur Ulusal Üniversitesi Lee KuanYew Kamu Politikası Okulu’nda davranış değişikliği için iletişim öğretti.

* Birkaç yılını Londra ve Brüksel’de bir İngiliz kamu görevlisi olarak geçirdi.

* Rusya’da bir gazeteci ve Almanya’da bir STK için çalıştı.

* Londralı. Fransızca ve Rusça biliyor.

* Londra şehir içi bir ilkokulun valisi.

* Oxford Üniversitesi’nden lisans derecesine ve Londra Üniversitesi Koleji’nden yüksek lisans derecesine sahip.

***

Ekrem İmamoğlu, tanıtım toplantısında şu cümleyi de kullandı; “Şehrimizin yakın civarında entegre tarımsal üretim yatırımlarını, üretici-tüketici zinciri açısından destekleyeceğiz.”

Şu olacak mı; -eskilerde ağırlıklı olarak Arnavutların yaptığı gibi- İstanbul’da meyve ve özellikle sebze üretilip -birinci elden, mahallelerde- İstanbulluya ulaştırılabilecek mi? 

Mevsimsel, mis gibi kokan hıyar, mis gibi kokan domates, patlıcan, marul, kıvırcık, taze soğan ne zaman mutfaklarımıza girmeye başlayacak?

Ve biz İstanbul’da yaşayanlar bunu somut olarak ne zaman göreceğiz?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?