Reklamı Kapat

Büyük Kudüs Mitingi’nden farklı notlar (2)

Saadet Partisi tarafından İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Büyük Kudüs Mitingi’nden izlenim, notlar ve hasbihallerimi aktarmaya devam ediyorum;

* Saadet Partisi Küçükçekmece Teşkilatı yönetimi ile hasbihal ettik.

* Necip Meral. Bilecikli. Saadet Partisi Bozüyük İlçe Başkanı. 2017’de gerçekleştirilen, ‘Büyük Kudüs Mitingi’nde yine Yenikapı Meydanı’nda musafaha etmiştik…

* Saadet Partisi Arnavutköy Teşkilatı’ndan Hacı Dinç’le sohbet ettik...

* Saadet Partisi Büyükçekmece Teşkilatı’ndan Ahmet Küçük’le hasbihal eyledik...

* Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adana/Kozan İlçe Başkanı Ahmet Sönmez’le merhabalaştık. Cuma Şahin’in de alanda olduğunu öğrendim… Selamlar…

Tüm bu isimlerle Yenikapı Miting Meydanı’nda hasbihal eyledik…

***

Yenikapı Meydanı’ndan farklı bazı izlenimlerim ise şu şekilde;

* Miting platformundaki, “Yüzyılın zorbalığına karşı Kudüs için ayağa kalk.” sloganı en çok dikkat çekeni idi. Platformun bir yanında cennetmekân Erbakan Hocamız ve 2. Abdülhamid, diğer yanda Türk bayrağı yer aldı.

* Mitingi Saadet Partisi düzenledi ama alan sadece Türk bayrakları ve Filistin bayrakları ile doluydu.

* Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, mitinge katılanlara tek tek teşekkür etti.

* Programı başından sonuna kadar coşkulu ve heyecanlı bir şekilde sunan Ahmet Hakan Karagül ve Selim Akduman, izleyenlerden tam not aldı.

ERBAKAN HOCA: “HEMEN KALK VE MİLLÎ GAZETE’Yİ DAĞIT!”

MEYDANI dolaşırken –tümü heyecanlı idi ama- daha farklı bir heyecanla sohbet, muhabbet eden bir grup, sohbet halkası dikkatimi çekti; bizim Ertuğrul Köse, avukat Tevfik Dağ ve arkadaşlarını koyu bir sohbetin içinde buldum.

Avukat Tevfik Bey, yakından tanıdığı ve büyük muhabbet beslediği Veli Oy’un bir anısını nakletti, muhabbet esnasında. Daha doğrusu Veli Bey, bir rüyasını şu şekilde anlattı;

“Yine bir kış günü. Hava buz gibi. Evde kömür sobası yanıyor. Gece rüyamda Erbakan Hocamızı gördüm. Bana döndü ve ‘Veli, hemen kalk ve Millî Gazete’yi dağıt!’ dedi. Kan ter içinde uyandım. Vakit, gece yarısını çoktan geçmişti. Ama odada garip bir koku vardı. Şöyle bir doğruldum ve yataktan kalktım! Bir de ne göreyim; evi kesif bir duman kaplamıştı. Baktım, sobadan yanmamış kömür kokuları sızmaya devam ediyor. Hemen ninem aklıma geldi. Alelacele uyandırdım. Az bir vakit daha uyanmasaymışım, yanmamış kömür kokusu ninemin hayatına mal olacaktı. Gerçeği, bilahare öğrendim. Ninem, yanmamış kömürün üzerine kömür ilave etmiş, soba tütünce evi karbonmonoksit sarmıştı. Erbakan Hocam ninemin ve benim hayatımı kurtarmıştı…”

İLKOKUL ÖĞRETMENİMİ GÖRÜNCE NELER HİSSETTİM?

Yanılmıyorsam 1976 yılıydı. Henüz araba yolu bile olmayan, ilçeye 25 km uzaklıktaki köy ilkokulunda 3. sınıf öğrencisiyim. Birinci sınıftan beşinci sınıfa kadar tüm öğrenciler aynı sınıfta öğrenim görüyoruz.

Bildik köy ilkokulları.

Soyadını şimdi hatırlayamadığım, Nazillili (Aydın) Mithat öğretmen -yaşıyorsa selam ve hürmetlerimi sunuyorum- beden derslerinde köyden uzak düzlük bir araziye götürürdü bizi. Mehter Marşı ile gider, İzmir Marşı ile dönerdik.

“Ceddin deden, neslin baban/ Hep kahraman Türk milleti/ Orduların, pek çok zaman/Vermiştiler dünyaya şan.

Türk milleti, Türk milleti/ Aşk ile sev milliyeti/

Kahret vatan düşmanını/ Çeksin o mel’un zilleti.”

Aynı anda hemen karşımızda yer alan bir başka köyden de benzer sesler yükselirdi. O köyün kadın ve bekâr öğretmeni de öğrencilerini alır, aynı düzlüğe gelirdi.

Beden eğitimi dersi piknikle karışır giderdi.

Daha sonra köyde efsane olan, ilkokul 4. ve 5. sınıfları okuduğum, -şimdilerde Üsküdar’da ticaretle iştigal eden- öğretmenim Behzat Erdağı bize kol kanat oldu.

Behzat öğretmen, vatani görevini köyümüzde öğretmenlik yaparak ifa etmişti.

“Bu çocukları mutlaka okutacaksınız!” diyerek merhum babama baskı yapan, ders çalışmamız için bin bir yöntem deneyen, “arı ve bülbül grupları” kurarak rekabeti sağlayan, fedakâr eğitimci...

***

İşte o fedakâr-cefakâr eğitimci, ilkokul öğretmenim Behzat Erdağı, Yenikapı Meydanı’nda birden çıkmaz mı karşıma!

Nasıl mutlu oldum anlatamam… ‘Gaca’yı konuştuk, köyde geçen uzun kış gecelerinin muhabbetini yaptık…

Behzat hocam maaile gelmişti, Büyük Kudüs Mitingi’ne. Eski anılardan, hatıralardan konuştuk… Güzel anlardı… Bin selam olsun…

BU MESAJLAR DİKKAT ÇEKİCİYDİ!

* Çok sayıda siyasi parti genel başkanı ve temsilcisi katıldı, Yenikapı’daki Büyük Kudüs Mitingi’ne… Ben esasen tüm siyasi partilerin katılmasını arzu ederdim; zira, Kudüs meselesi partiler üstü bir meseledir.

* CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Büyük Kudüs Mitingi’nde verdiği mesajlar dikkat çekici idi. Alışılmışın dışında bir tablo yaşanıyordu.

* Kılıçdaroğlu’nun bazı cümlelerini buraya da almak istiyorum; “Kudüs bütün Müslümanlar için büyük öneme sahiptir. Çağımızın Haçlı zihniyeti ile Kudüs Müslümanların elinden alınmak isteniyor. Haçlıların Kudüs’ü işgal etmesiyle bugün yapılan bu anlaşma da aynıdır. Filistin devleti Kudüs’ten, Kudüs de Müslümanlardan koparılmak isteniyor. Bu topraklar Haçlı zihniyetini yenmeyi başardı. Bundan sonra da Allah’ın izniyle Haçlı seferlerini boşa çıkaracağız. Bütün mazlumlar birleşmelidir. İsrail’e karşı ilk Kudüs mitingini düzenleyen Milli Görüş lideri Erbakan’ı saygı ve rahmetle anıyorum. Allah hak, hukuk ve adalet diyenlerle beraberdir.”

Neresinden bakarsanız bakın, sıra dışı bir siyaset tarzı ile karşı karşıya idik…

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu da konuştu; “Saadet Partisi’nin düzenlediği bu toplantıda olmaktan son derece mutluyum.”

***

Sonraki yazı: Büyük Kudüs Mitingi’nden farklı notlar (3), “Saadet çayıyla içimiz ısındı!”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

TS-61 - Çok güzel anlatıyorsunuz Sn. Adnan Öksüz Hocam, Allahü teala sizden ebeden razı olsun. Gelecek yazınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Selam ve dua ile...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Şubat 20:08
01

Mehmet güler - Akp neredeydi? Onlar müslüman değilmi? Reislerinin vekillerin söylediğinimi yapmak itaat etnek zorundalar onlarda? Sözlerim tabiki katılmayanlara... Fetöcüler hocalarını dinliyor akp lilerde reislerini ne farkları var birbirinden bunların müslümanın özelliği; Dürüst olmak yalan söylemek ve kafirlere karşı müslümanların birlik olması değilmidir.. Kudus için neden yoktunuz dindan muhafazakar akp liler?

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 14 Şubat 12:18

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?