Reklamı Kapat

Yıllar geçse de gerçekler değişmiyor!

Önce biraz kendisinden bahsetmek istiyorum;

Prof. Dr. Hikmet Tanyu…

9 Ocak 1918 Ankara doğumlu. 1948’de Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü’nü bitirdi. 1955’te Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Dinler Tarihi Kürsüsü’ne Annemarie Schimmel’in asistanı olarak girdi.

1959’da "Ankara ve Çevresinde Adak ve Adak Yerleri" başlıklı teziyle Türkiye’nin ilk dinler tarihi doktoru oldu. 1960’ta Almanya’da alanıyla ilgili araştırmalar yaptı. 1962-1963 yıllarında Kudüs’te İbrânîce kursuna devam etti.

1966’da “Türklerde Taşla İlgili İnançlar” başlıklı çalışmasıyla doçentliğe yükseldi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’nde Dinler Tarihi Kürsüsü başkanlığına getirildi ve 1985’te emekli oluncaya kadar bu görevi yürüttü.

1973’te “Yehova Şahitleri” başlıklı monografisiyle profesör oldu. 1977-1980 yıllarında Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi dekanlığı yaptı. 1979’da dönemin Sovyet müftüsü Ziyaeddin Babahonof’un daveti üzerine Özbekistan, Azerbaycan ve Rusya’yı kapsayan bir geziye çıktı.

11 Şubat 1992’de İstanbul’da öldü ve emeklilik döneminde ikamet ettiği Heybeliada’da defnedildi.

Abdurrahman Küçük, Mehmet Aydın, Harun Güngör, Şaban Kuzgun vb. isimlerin yetişmelerine rehberlik etti.

***

Yukarıdaki bilgileri şunun için paylaştım;

Prof. Dr. Hikmet Tanyu, daha liseli yıllarda okuduğum ‘Yahudiler ve Türkler” isimli iki ciltlik eserinde, Sovyet Rusya’nın Yahudiler tarafından kurulduğunu açık bir dille anlatmaktadır.

Sahi, Bolşevik İhtilali’nin altında kimlerin imzası vardı ve de günümüzle alakası neydi?

RUSYA’YI ASLINDA KİMLER KURDU?

Hatırlayacağınız üzere konu şu; Filistin’i yeryüzünden tamamen silme operasyonu olan “Yüzyılın safsatası” ‘sözde’ anlaşmasına, Rusya neden sessiz kalıyor?

Zira, sessizlik de bir nevi ‘onay’ vermektir.

Geçen yazımda kısmen değindim. Bu yazıda da konuya devam etmek istiyorum.

***

Yahudilerin ve Siyonizm’in Bolşevik Rus ihtilali ile ilişkilerinde, Amerikan Harbiye-i Umumîye İkinci Bürosu’nun 1919 başında hazırladığı ve Amerika’daki Fransız makamlarına verdiği muhtıra dikkate değer gerçekleri ortaya koymaktadır.

Muhtıranın ilk kısmında, “Yahudi Siyonist teşkilatının maruf gizli protokolünün onuncu maddesinin aynen iktibas edilmiş olduğu görülmektedir. Bu gizli protokol maddesi aynen şöyledir:

“Tanrı size, siz seçkin kullarına dünyaya yayılma kudreti bahşetti. Bu kudret başkalarına zaaf gibi göründüğü halde, aslında bizim kuvvetimiz olmuştur. Ve bizi, şimdi dünya hâkimiyetinin eşiğine getirmiştir. Bu esaslar üzerine dünya hâkimiyetinin kurulmasına az kalmıştır.”

Muhtıra 1897 tarihli gizli Yahudi protokolünün onuncu maddesinden sonra şöyle devam etmektedir:

“1916 Şubat’ında, Rusya’da bir ihtilalin hazırlanmakta olduğu ilk defa öğrenildi.”

***

* “Böylece, yukarıdaki malûmattan bir yıl sonra patlak veren Rus ihtilalinin, Yahudiler tarafından hazırlanıp tatbike konulduğundan şüphe edilmemek gerekir. Bu ihtilal tamamıyla onların eseri ve onların işidir.”

* “Gerçekten de, 1917 Nisan’ında alenî bir açıklama yapan Jacob Schiff, Rus ihtilalinin ancak kendi malî desteği sayesinde başarıya ulaştığını söylemiştir. 1917 ilkbaharında, Jacob Schiff, Troçki’ye (Yahudidir) Rusya’da bir ihtilal yapması için para vermeye başladı. New York’ta yayınlanan “Forward” adlı Yahudi Bolşevik gazetesi de aynı gaye ile yardım paraları verdi.”

* “Stockholm’den Yahudi bankacı Max Warburg ve Kumpanyası da para yardımı hususunda Troçki ile temasa geçti. Warburg ve başında bulunduğu ticarî müessese Almanya'daki Vestfalya ve Rönan sendikasından para yardımı alıyorlardı. Zaten bu sendika teşebbüsü de Yahudilerin elinde bulunuyordu. Troçki’nin bunlarla yakın münasebeti vardı. Stockholm’de bankanın sahiplerinden olan, Yahudi Olef Aschberg’in kızı ile evlenmişti. Multimilyoner Yahudilerle proleter Yahudiler arasındaki münasebetler böylece kuruldu.”

* “1917 yılı Ekim'inde Rusya’da ihtilal patlak verdi. Bu sayede, bazı Sovyet teşekkülleri Rus halkının idaresine el koydular. Bu Sovyet teşekküllerinde aşağıda adları görülen şahıslar dikkati çekiyorlardı:

* Lenin (Yahudi), * Trotzky (Yahudi), * Steckloff (Yahudi), * Martoff (Yahudi), * Zinovieff (Yahudi),

* Kameneff (Yahudi), * Souchanoff (Yahudi), * Sagerski (Yahudi), * Bogdanoff (Yahudi), * Uritzky (Yahudi),

* Jlarin (Yahudi), * Kamkovv (Yahudi), * Ganetzky (Yahudi), * Dan (Yahudi), *Meschkovvsky (Yahudi),

* Parvus (Yahudi), * Riasanovv (Yahudi), * Martinovv A. (Yahudi), * Chernomorsky (Yahudi), * Solnzevv (Yahudi), * Piatnisky (Yahudi), * Abramovich (Yahudi), * Zvesdin (Yahudi), * Maklakovvsky (Yahudi), * Lapinsky (Yahudi), * Babrow (Yahudi), * Axelord (Yahudi), * Garin (Yahudi), * Glasounow (Yahudi),

* İoffe (Yahudi).

***

Sahi, yukarıdaki tablo size neyi ifade ediyor?

ÇARPICI BİR FOTOĞRAF!

Yıl; 1992.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız, Refah Partisi Genel Başkanı olarak kalabalık bir işadamı, milletvekilleri, gazeteciler ve yabancıların da bulunduğu kalabalık bir heyetle Türk cumhuriyetlerini ziyaret etti.

Heyette kimler yoktu ki; o dönem Refah Partisi (RP) İstanbul il başkanı olan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan tutun da, eski milletvekilleri Zeki Ergezen, Lütfi Esengün, Ömer Faruk Ekinci, Şinasi Yavuz’a kadar… Yaklaşık 150 kişilik bir heyetti.

Heyette ben de vardım…

Erbakan Hoca’nın amacı, bağımsızlığını kazanan Türk cumhuriyetlerinin liderlerine Milli Görüş’ü anlatmak ve Rusya’nın boyunduruğundan kurtulan bu ülkelerin Batı’nın ve Amerika’nın yörüngesine girmesini engellemekti.

***

O gezide bir şey dikkatimi çekti;

Bağımsızlığını kazanan Türk cumhuriyetleri liderlerinin yanında, sağında, solunda ilginç kılıklı birileri vardı. “Kim bunlar?” diye sorduğumda, aldığım cevap beni ziyadesiyle şaşırtmıştı; “Bunlar Yahudi danışmanlar!”

 

Şimdilerde, dünyanın ‘kovboy’u Amerika ile Ortadoğu’nun ‘çıbanbaşı’ İsrail arasında varılan “Yüzyılın dayatması”na Rusya’nın pek sessiz kalması bana yukarıdaki çarpıcı fotoğrafı hatırlattı, nedense!

Peki, ya size?..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?