Reklamı Kapat

Haçlı ve Siyonist ittifakının tezahürü: “Yüzyılın Anlaşması”

Yüzyıllardır Haçlıların himayesindeki Siyonistler kutsal topraklarımız Mescid-i Aksa ve Kudüs’ü kan, gözyaşı, kaos ve zulümle tedip edip buradan yeni dirilişlerin çıkmasına mani olmaktadır. Filistin topraklarının nasıl sinsi bir planla tek tek işgal edildiğini gösteren harita, bu bölgeye Siyonist saldırılarla birlikte sosyal medyada paylaşılmakta akabinde gündemden düşmektedir. Aslında İslâm âleminin birinci ve değişmez gündemi Mescid-i Aksa ve Kudüs olmalıdır; ta ki burası özgürleşene kadar.

Kur’an-ı Kerim’de Mescid-i Aksa ve etrafının (Kudüs) kutsal olduğu, “Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed’i) bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işiten ve hakkıyla görendir” (İsra, 1) ayetinde anlatılmaktadır. Bizim için buranın bir başka önemi de Mescid-i Aksa’nın ilk kıblemiz olması ve Peygamber Efendimizin (s.a.v.) buradan miraca çıkmasıdır.

Bu kutsal beldenin Hz. Ömer (r.a.) zamanında fethedilmesinden ve burada yaşayan Hıristiyanlarla zimmet akdi yaparak emanname vermesinden sonra özgürleşmiştir. Kudüs’ün, Hz. Ömer (r.a.) tarafından miladi 638 tarihinde fethedilmesinden 1916 tarihine kadar bu kutsal bölge Müslümanların yönetiminde kalmıştır. Sadece I. Haçlı Seferi’nde Kudüs bir süre (80 küsur yıl) Hıristiyanların eline geçmiş fakat Selahattin Eyyübi tarafından 1187 tarihinde tekrar fethedilmiştir. Hz. Ömer (r.a.) devrinden sonra, Memluklular, Eyyubiler, Selçuklular ve son olarak da Osmanlılar tarafından barış ve huzur içinde idare edilen Kudüs, bugün Haçlıların himayesindeki Siyonistler tarafından zulüm ve gözyaşının eksik olmadığı bir bölge haline gelmiştir.

1916 tarihinde Osmanlı Devleti’nin bu bölgede hâkimiyetini yitirmesinden sonra Haçlıların gayretleriyle burası Siyonistlere peşkeş çekilmiştir. İngiltere, Fransa ve Rusya arasında 1916 tarihinde imzalanan Sykes-Picot Anlaşması ve 1917’deki Balfour Deklarasyonu ile İngiltere’nin öncülüğünde bu bölgede Yahudi bir devletin kurulmasının zemini hazırlanmıştır.

İslamiyet’in doğuşundan önce Kudüs için birbirleriyle boğuşan, bu uğurda katliamlar yapan Haçlılar ve Siyonistler, bugün birlikte Müslümanlara zulmetmektedir. Hıristiyan ABD, İngiltere, Fransa ve Rusya’nın korumasındaki küçücük Yahudi devleti İsrail, Filistin’in yerlisi Müslüman halka zulmetmekte ve Kur’an-ı Kerim’deki, “Ey iman edenler! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirinin dostlarıdır. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğunu doğru yola iletmez” (Maide, 51) ayeti tecelli etmektedir.

ABD Başkanı Trump ile Siyonist İsrail Başbakanı Netanyahu tarafından ortak basın toplantısıyla Yüzyılın Anlaşması ilan ettikleri plana göre Kudüs, bölünmeksizin İsrail’in başkenti ilan edilmektedir. Bu projeyle birlikte Müslümanların kutsal topraklardaki hâkimiyeti tamamen sona ermektedir.

Sykes-Picot Anlaşması (1916) ve Balfour Deklarasyonu (1917) ile Haçlı devletlerin gölgesinde işgal ettikleri Filistin topraklarında Siyonistlere alan açılmış, 1948 yılında el birliğiyle kurdukları Siyonist İsrail devleti buradaki Müslüman halkı, kan, gözyaşı, kaos ve zulümle tedip ederek, planlı bir şekilde tek tek işgal etmiştir. Bugün Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmek isteyen bir Müslüman, İsrail pasaportu almak zorundadır.

Şu anda Kudüs, doğu ve batı olmak üzere ikiye ayrılmış gibi gözükse de fiilen Siyonist İsrail’in işgali altındadır. Yüzyılın Anlaşması denilen yüzyılın ihanetiyle Kudüs bölünmeksizin İsrail’in başkenti ilan edilecektir. (Devam edecek.)

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Siyami Akyel - Mesaj GönderŞehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?