Reklamı Kapat

Kudüs’ün bu hale gelmesinden kimler sorumlu?

İslam âleminin ilk kıblesi...

İkinci mescidi...

Üçüncü haremi...

İsra ve Miraç mucizelerinin gerçekleştiği yer; Mescid-i Aksa.

Ve Mescid-i Aksa'yı da bağrında barındıran Kudüs...

Kudüs yıllardan bu yana işgal altında.

"Yüzyılın dayatması" ile de tamamen yok edilme tehlikesi ile karşı karşıya.

***

Geçtiğimiz Mayıs ayında, mübarek Ramazan ayında Kudüs’teydim, bir gurup gazeteci ile birlikte.

Kudüs’ü savunan liderlerden 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Salah'ın yardımcısı Nasir İkbari ile sohbet etmiştik, kaldığımız otelin lobisinde.

İkbari’nin anlattıklarını bir kez daha hatırlatmak istiyorum;

“Kudüs için fetihten başka kurtuluş ihtimali yok. Biraz önce teravih namazından sonra Mescid-i Aksa’dan çıktık. O sırada 100 kadar İsrail askeri Aksa’ya giriyordu. Cemaat Aksa’nın işgal edilmesinden korkuyor. Biz burada bir savaş halindeyiz ve bu mücadele ancak bir fetih ile son bulur. Çok zor şartlarda bir savaş yürütüyoruz.”

“Ramazan başından beri her gece teravih namazından sonra İsrail askeri Mescid-i Aksa’ya giriyor. Maalesef kimse bir şey yapamıyor. Aksa’nın altını oyan ve tüneller açan İsrail’in planlarını çok iyi biliyoruz. Şeyh Raid Salah zamanında İsraillilerin Aksa’nın altını oyduklarını keşfettik. Bizim ifşamız onların planlarını bir derecede yavaşlattı. Ancak yine de elimizden bir şey gelmiyor. Yakın zamanda Şeyh Raid Salah tüm ülkelere, devletlere ve insanlara, ‘Bütün insanlar Mescid-i Aksa’da beklesinler, nöbet tutsunlar’ diye mesaj gönderdi. Çünkü İsrail her an Aksa’yı işgale girişebilir."

“İslam âleminden her şeyden önce dua istiyoruz. İkincisi İslam âleminin bir an önce harekete geçmesini istiyoruz. Biz diyoruz ki ‘Mescid-i Aksa bütün İslam âleminindir. Mescid-i Aksa çevresinde yaşamak bizim kaderimiz. Ama sadece bizim mesuliyetimiz yok. Dünyanın her yerindeki bütün Müslümanların mesuliyeti var."

“Tüm dünyadan izole edildik. Tüm kapılar bize kapatıldı. Baskı altında yaşıyoruz. Sadece bir tane açık olan kapımız var bizim. Sadece ve sadece dünyada bir tane, o da Türkiye kapısı. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Buraya geldiğiniz için, ziyaret ettiğiniz için. Bizleri yalnız bırakmadığınız için ayrıca teşekkür ediyorum. Biz istiyoruz ki Türk halkı buraya daha çok gelsin. Buraya gelsinler ve burayı boş bırakmasınlar, bizi yalnız bırakmasınlar."

 “Büyük gösteriler İsrail’i korkutuyor. En azından Kudüs halkını canlı tutuyor. İsrail her ne kadar geri adım atmasa da protestolar halkı destekliyor. Kudüs halkı, ‘Bizi unutmadılar, yalnız değiliz. Bizim arkamızda insanlar var’ diyor. Haberler ve gösteriler Kudüs halkını diri tutuyor."

“Şunu da zaman, zaman düşünüyoruz. Arap dünyası bize sırtını çevirdi. Bunun sebebi ise Yahudi’nin ekonomik olarak bu ülkeleri eline almış olmasıdır. Bizler bekliyoruz ki, İslam dünyası İsrail’in bu zulmünü durdurmasına yönelik harekete geçsin. Ancak Arap dünyasının böyle bir duruma ses çıkartmaması bizleri derinden yaralıyor. İşgalci İsrail Ramazan’ın her günü teravihten sonra her gece Mescid-i Aksa’ya baskınlar düzenliyor."

***

Nasır İkbari Kudüs’te bunları anlattı, biz gazetecilere...

Peki, ama Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın bu hale gelmesinde sadece Arap dünyası mı sorumlu?

Bizlerin sizlerin tüm İslam dünyasının ülke ülke, fert fert payı yok mu bunda?

İşte bütün mesele burada...

YÜZYILIN DAYATMASI’NA RUSYA KARŞI MI, DEĞİL Mİ?

Filistin’i haritadan tamamen silme operasyonu olan ‘Yüzyılın Dayatması’na, BM Güvenlik Konseyi’nde ‘veto’ hakkı bulunan Rusya ne diyor?

Rusya, ‘Yüzyılın Dayatması’na karşı mı, değil mi?

Bu dayatmaya yönelik Kremlin’den gelen ilk açıklama, “İnceliyoruz” oldu. Son derece ilginç!

***

Şimdi sizlere bazı bilgiler vermek istiyorum, bu anlamda…

1) Bugünkü Rusya’nın temellerini oluşturan Sovyetler Birliği’nin kurulmasında en etkili olan güç Yahudiler ve Siyonizm’dir.

2) Rus savaş uçaklarının Suriye’de bombardımana başladıktan ve sivillerin ölümüne neden olmasının ardından, Ortadoğu’daki “karanlık senaryoya” dâhil olması sadece ve sadece İsrail’in işine yaramıştır, yaramaktadır. Büyük İsrail’in kurulmasının önündeki bir engel Rusya tarafından kaldırılmak istenmekte, dünya baronları bu ateşe bir odunun da Rusya’nın taşımasını talep etmektedir.

3) Ortadoğu’nun çıbanbaşı işgal devleti İsrail’in bölgedeki pervasızca manevraları karşısında siz Rusya’nın bugüne kadar şöyle esaslı bir duruş sergilediğini gördünüz mü?

4) Rusya’nın bölgede ortaya çıkışı ve “büyük oyun”a katılması aslında tesadüf değil! Bu inisiyatiften Amerika’nın bihaber olması mümkün müdür? Her zamanki “dünyanın bölüşümü” senaryosu bir kez daha sahneye konmakta, ABD kendi yapmak istemediği ve sahnede gözükmek istemediği zamanlarda “son derece gizli partneri” Rusya’yı piyasaya sürmektedir. Bu kadar nettir.

***

Filistin’in yok edilmesi karşısında Rusya’nın bu derin sessizliği başka neyin ifadesidir?

TEK AMAÇLARI BÜYÜK İSRAİL’İ KURMAK!

Erbakan Hoca, Siyonizm’in hedefini şu cümlelerle anlattı:

“5760 yıldan beri kabalaya inanarak çalıştıklarını söylüyorlar. Dünyanın para kontrolü Yahudilerin ellerinde. ‘Para ve insan kontrolü elimizde iken elbette dünya hâkimiyetini kuracağız’ diyorlar. Hatta Hıristiyanlığı değiştirip, Protestanlığı kurdular. Amerika’da Evangelist tarikatını kurdular.”

“Hıristiyanları böyle kandırmışlar. Müslümanlara gelince.

Asıl problem olan onlar için, Milli Görüşçüler, yani Saadet Partililer. Onlarla mücadele ediyorlar. Büyük İsrail’i bunlar daha önce kuramadılar. Kahramanmaraş’ta Sütçü İmam çıktı, Balıkesir’de Hasan Basri Çantay çıktı, taşla sopayla Fransızları, Yunanlıları kovdular. Millet kendi Meclisi’ni kurdu ve düşmanı attılar. Böylece İsrail’i kuramadılar. Harbin arkasından Lozan Anlaşması’nda Haim Nahum İnönü’ye müşavir oldu. Böylece Anadolu harp ile işgal edilmedi, Lozan yalancıktan imzalandı. Aslolan Sevr oldu. Lozan’ı imzalamış gibi oldular. Haim Nahum’un iknası ile aslolan Sevr’dir deyip, Haim Nahum doktrine uygun olarak Lozan imzalandı. 80 seneden beri aç bırakmak, işsiz bırakmak ve borca esir etmek, dinimizden uzaklaştırmak için uğraşıyorlar. Çünkü onların derdi büyük İsrail’i kurmaktır.”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Canhan - Mavi Marmara davasının sonuçları ve onları aklayanlarla bu olaylar arasında ilişki kurabilirsek biraz daha gerçeğe yaklaşmış olacağız. Ayrıca İsraili besleyen sözüm ona müslüman liderlerinde bugunki durumu hazırladıkları gerçeği de var işin içinde Hesap ahirete de kalıyor ya Girelim Mevla neyler neylerse güzel eyler. Bop ve eş başkanları tümüyle ortadoğudaki kandan göz yaşından sorumlu değil mi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ocak 12:31

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?