Reklamı Kapat

İran Dokundu

ABD Başkanı’nın emriyle İran Devrim Muhafızları’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin Irak’ta katledilmesi İran’la ABD arasında zaten var olan gerginliği savaşın eşiğine getirdi. İran, komutanının katledilmesine karşılık, balistik füzelerle ABD’nin Irak’taki askeri üslerini vurdu. İran tarafından yapılan açıklamaya göre 80 ABD askeri öldürüldü. ABD Başkanı’nın açıklamasına göre ise hiç asker ölmedi sadece üslere zarar verildi. Açıklamaların hangisi doğru? ABD Başkanı’nın İran’la anlaşmaya hazırım demesi İran’ın doğru olduğunu kanıtlıyor. Çünkü uluslararası ilişkilerde dahası savaş mevzu olunca yenilen taraf anlaşma ister yenen taraf anlaşma istemez. İlk defa ABD anlaşma istiyor ve ilk defa ABD Başkanı İran’ı açıkça tehdit etmeden açıklama yapıyor. Bu da gösteriyor ki ABD’nin karizması çizildi! İran ABD’ye dokundu. Gönül ister ki bu dokunmanın devamı gelsin. Neden dokundu diyoruz ve neden devamı gelsin istiyoruz?

Türkiye’deki Amerikancılar ABD’yi dokunulmaz katına yükseltiyor. Dahası bütün halkı Müslüman ülkelerde ABD’ye karşı gelinemez algısı oluşturulmuş hem de bizzat ABD tarafından. ABD bunun böyle olmasını elbette ister ama bizim İslamcılara ne oluyor. İslamcılar neden ABD yanlısı kesiliyor. ABD İran’ın komutanını katledince bizim İslamcılar davul zurna halaya durdu adeta. Bu olayla birlikte ABD’nin Türkiye’de ne kadar kendi yanlısı olduğunu hayretle gözlemledik. Üstelik ABD yanlıları İslamcılardı. ABD, ülkemizde nasıl da Amerikancı bir algı oluşturmuş üzülerek gördük. Neredeyse ABD saflarında İran’la savaşa tutuşacak kişiler varmış ülkemizde. Bu ne basiretsizlik! Oysa İran’ın ABD’ye dokunması bile bizim açımızdan başarıdır. Velev ki hiç ABD askeri ölmemiş ABD üslerinde sadece bir tane duvar yıkılmış olsun. Dokunulamaz denilene dokunanı alkışlamak gerekmez mi! Kaldı ki İran ABD tarafından işgal edilirse sıra Türkiye’ye gelecek. Bunu anlamayacak kadar basiretsiz olunamaz! İran’ın ABD’ye dokunmasının devamını neden istiyoruz?

ABD’nin Ortadoğu’da ne işi var! Halkı Müslüman ülkeler toplanıp ABD’yi Ortadoğu’dan atmalıdır. ABD Afganistan işgaliyle bir milyon Müslüman katletti. ABD Irak işgaliyle bir milyon Müslüman katletti. Suriye’de binlerce Müslüman katletti. ABD Yemen’de binlerce Müslüman katletti. ABD katil bir devlettir. Girdiği her yere kan ve gözyaşı götürmüştür. ABD İsrail eliyle yetmişbeş yıldır Filistinli Müslümanları katlediyor. Türkiye’deki basiretsiz Müslümanlar nasıl oluyor da ABD yanlısı olabiliyor! Küfür tek millettir. ABD nereyi işgal etse İngiltere ve bütün AB ülkeleri ABD’ye askeri destek veriyor. Biz Müslümanlar neden bu kadar dağınık haldeyiz.

İran’la ABD eğer savaşırsa Türkiye İran’ın yanında yer almalıdır. Halkı Müslüman ülkelerin halkı hak dairenin içindedir. İran hak dairenin içindedir, ABD ise batıl dairenin. Hak-batıl mücadelesinde bütün Müslümanlar hakkın yanında yer almalıdır. Bahaneye gerek yok. Bazı Müslümanların mezhepleri bize göre sorunlu olabilir ama sonuçta Müslüman’dır. İran halkıyla Türkiye halkı aynı Allah’a aynı kitaba aynı peygambere inanıyor. ABD ile aynı Allah’a aynı kitaba aynı peygambere inanmıyoruz. İran’la kültür bağımız var inanç bağımız var. ABD ile ne bağımız var. ABD ile hiçbir bağımız yok. Katil bir devletle nasıl bağımız olabilir.

Müslümanların kendine gelmesi lazım. Halkı Müslüman ülkelere taraf olması gerek. Evet Türkiye de dâhil yönetimi yani düzeni tam anlamıyla İslam olan bir devlet maalesef yok. Türkiye’de hangi yasa İslam yasasıdır hangi kanun İslam kanunudur. Türkiye’nin yasalarında İslam yok. Konu buraya gelmişken bazı Müslümanların devletin Müslümanların olduğunu zannetmesi ne kadar acıdır. Madem öyle de neden devlette İslam kaideleri yok. Devleti yöneten Müslüman diye devletin İslamlaştığını sanıyor basiretsiz Müslümanlar.

Halkı Müslüman ülkelerden her anlamda ABD’yi kovmak şart!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Cafer Keklikçi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?