Reklamı Kapat

Dava ve araç

Bismillahirrahmanirrahim;

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamd, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Erbakan Hocamızın, “Bizim için, bunlar dini siyasete alet ediyorlar, yanlış düşünüyorlar. Biz dini siyasete değil, siyaseti dinimize alet ediyoruz” sözü önemli bir duruşu ifade eder. Yine Erbakan Hocamızın, “Siz siyaset yapıyorsunuz diyorlar, hayır biz siyaset yapmıyoruz, bütün insanlığın saadeti için cihat ediyoruz. Gayemiz bütün insanlığın saadetidir” sözü de verilen mücadelenin niteliğini ortaya koymaktadır. Erbakan Hocamızın, “Ben bunları, bu millet bana oy versin diye yapmıyorum, Allah rızası için yapıyorum, Allah rızası…” sözü ise verilen mücadelenin niyetini ortaya koymaktadır. Milli Görüş bir davadır. Bu davanın medeniyet tasavvuru İslam Birliği’dir. Benimsediği düzen Adil Düzen’dir. Milli Görüş’ün önde yürüyen bayrağı “önce ahlak ve maneviyattır”. Maneviyat olmadan hiçbir şey olmaz. Milli Görüş davasına inanan kimselere Milli Görüşçü denir. Milli Görüşçüleri İslam Birliği’ne, Adil Düzen’e taşıyacak olan vasıta ise Saadet Partisi’dir. Vizyon, çok önemlidir. Vizyonu olmayanın, toplum için üreteceği bir fayda olmaz. Saadet Partisi’nin; “1. Yaşanabilir Bir Türkiye, 2. Yeniden Büyük Türkiye, 3. Yeni Bir Dünya” kurmak gibi bir hedefi vardır. Saadet Partisi’ni, AK Parti dâhil diğer bütün partilerden ayıran en büyük fark, bütün insanlığın saadeti için çalışıyor olmasıdır. Türkiye’nin tarihteki şerefli yerini alması ancak, Saadet Partisi’nin zihniyet ve kadro olarak iktidarı ile mümkün olacaktır. İnsanlar bir yola çıkmadan önce, çıkacağı yolculuğun maksadını tespit etmeli, sonra da aracı ve güzergâhı temin ve tayin etmelidir. Belirsizlikler, tereddütler ve kararsızlıklar içerisinde yapılacak bir yolculuk, insanı bataklığa götürür. Milli Görüş; net ve hedefi belli bir davadır. Bir tolum, Milli Görüş’ün bilmez, gaye ve hedefleri konusunda doğru bir okuma yapmaz ise faizci kapitalizmin kölesi olmaktan kurtulamaz. Araçları gaye edinen toplumlar, kişileri ve vasıtaları dava edinirler. Kişileri ve vasıtaları dava edinen kimseler ise, istikamete değil, kişiye ve vasıtaya itibar ederler. İslam, istikamet ise kişiler ve vasıtalar araçtır. Kişiler ve vasıtalar, toplumu İslam’a, İslam birliğine, Adil Düzen’e taşıyorsa peşinden gidilir. İslam’dan uzaklaştırıyorsa, bu kişiler ve vasıtalar terk edilmelidir.

SEVGİ

Allah’ı seven, O’ndan sakınan takva sahipleri İslam’a sarılır. Şahıs ve vasıtaları Allah’tan daha çok sevenler ise İslam yolundan saparlar, hayır yerine şerre hizmet ederler. İslam’a sarılanlar, her işlerinde Allah’ın rızasını gözetirler. Kişi ve vasıtalara bağlananlar ise, bağlandıkları kişi ve vasıtanın rızasını gözetirler. Taassup ve kişiyi her şeyden daha çok sevmek, insanı İslam’a karşı kör eder. İman edenler; babaları ve kardeşleri bile olsa, inkârı; AB’yi, faizci kapitalist düzeni, ABD ve İsrail stratejik ortaklığını imana; İslam Birliği’ne Adil Düzen’e ve İslam kardeşliğine tercih edenleri veli, yönetici ve dost edinmezler. Böyle olanları veli edinip iktidar edenler, zalim olurlar ve Allah zalimleri sevmez. Mümin olanlar, kötülükler ile mücadele ederler. Bir kişiyi aşırı sevmekten dolayı, o kişinin yürüttüğü kötülüklere rıza gösterenler, hak nazarında mümin olma vasfını yitirmiş olurlar. Kötülükler ile mücadele etmek, imandandır. Şart ve koşulları yaratan Allah’tır. İnanan insan, her şart ve koşulda bile kötülükler ile mücadele eder. Faiz, kumar, içki, zina, yalan konuşmak, materyalizm, israf birer kötülüktür. Bu kötülükler ile mücadele ederken karşılaşılacak zorlukları göğüslemek gerekir. Kötülükler ile mücadele etmek, iyilikleri hayata ikame etmek ile olur. İyilik, Milli Görüş’tür. Kötülük ise kapitalizmdir. Milli Görüş eğitiminden geçenler, engeller ne kadar zorlu olursa olsun, hiç aldırış etmeden, emin ve kararlı adımlarla Adil Düzen’e yürüyüşe devam ederler. Yılmazlar, bıkmazlar, usanmazlar, gevşeklik göstermezler.

SAMİMİYET

Müslüman, imanında ve eyleminde dürüst ve ilkeli olandır. İnancında ve eyleminde dürüst ve ilkeli olan her Müslüman, adil olur, yalan konuşmaz ve yalana kulak vermez. İslam konuşulacak şey değil, yaşanacak şeydir. Milli Görüş davasında; takip edilen yollar, kullanılan araçlar, öncü durumunda olan kişiler asla davanın yerine konulmaz. Gaye, Adil Düzen’dir ve Allah’ın rızasını kazanmaktır. Fert, toplum ve devlet olarak hayatın tamamına hak, adalet ve refahı hâkim kılmak Müslümanlıktır. İmanın, İslam’ın ve adil düzenin ehveni şerri olmaz. İlim, salih amel ve cihat, kötülüklerden korunmak, iyilikleri yaşamak ve yaşatmak için bir vasıtadır. Bu vasıtalar bizi Kur’an nizamına taşımıyorsa, zilletten izzete çıkarmıyorsa, kendimizi ciddi bir şekilde hesaba çekmeliyiz. Faydasız ilim zararlıdır. “Her nefis ölümü tadacaktır” hükmü herkes için gerçektir. Ölümden sonra hesap vardır. Hesap; itikat ve düzen olarak İslam’dan olacaktır. İslam; alternatifi olmayan adil bir hayat düzenidir. Bu kapıyı Saadet Partisi tutmuştur. İslam samimiyettir. Allah’a ve Resulüne itaat ve sadakati olmayanın samimiyet görüntüsü sahtedir. Faizci kapitalist nizamı yürüten, 2020 yılı bütçesine 139 milyar faiz gideri koyan idareciden hayır gelmez. Bunun için Müslüman, yöneten kişinin İslam’a bağlılığını ve samimiyetini araştırmalıdır. İşbirlikçi, bozguncu, kadını ve çocuğu, tarlayı ve tohumu ifsat eden siyaset, zalimlerin ve şeytanın siyasetidir. Böyle bir siyasete karşı çıkıp tavır koymak samimiyettir. Saadet Partisi, AK Parti’nin takip ettiği bu zalim ve yıkıcı siyasetine bunun için karşı çıkıyor. “Müminler emanetlerine ve akitlerine riayet ederler” esası önemli bir inanmışlık özelliğidir. Kendisine emanet edilene hainlik eden, sürekli yalan söyleyen, verdiği söze sadık kalmayan, bir kimse veya toplulukla kavga ettiğinde hak ve adaletten ayrılan kişinin arkasından gidilmez. Müminlerin görevi, Adil Düzen isteyen sadıklar ile beraber olmaktır. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Covid-19 aşısı bulunursa yaptırır mısınız?