Reklamı Kapat

Süleymani’nin katli, muhafazakârların emperyalizm şarkısı

Abede ırkçı emperyalizmi bölgeyi adım adım işgal etti. “Etti” diyoruz, çünkü geriye artık bir şey kalmadı. Yalnızlaşmış bir Türkiye ve İran. Bunlar da, zorunlu olarak bir başka güç olan Rusya’ya sığınıyorlar.

Yıllardır yazageldiğimizden beri kalemimizin, bilgisayarımızın klavyesinin dilinde ve parmaklarımızın ucunda tüy bitti. Müslümanların çıkmazlarını ve açmazlarını bir türlü aşamadık. Dalgalarla seyrediyorlar, kapılıyorlar. Sonuçları, bekledikleri gibi olmasa da kendilerini bir türlü kurtaramıyorlar.

Emperyalizm bir dalga başlatır, milyonları bulan sosyal medya ve medya güdücüsü, bu dalgaya kapılır, emperyalizmin yalan ve yanılsatıcı şarkısına eşlik eder. Kukla yönetimler gider, yeni kuklalar gelir. Hüsnü Mübarek gönderilir, yerine güle oynaya Sisi gelir. Baştan beri vurguladığımız gibi Beşar Esad gitse onun yerine muhafazakârların beklediği değil yeni bir emperyalizmin kuklası gelir. Olan Suriye halkına olur, Filistin halkına olur, Irak halkına olur.

FETÖ medyası “Arap Baharı” dalgası zamanında bir mezhep gerilimi başlattı. Muhafazakâr sofiler, medya şaklabanları, nimet devşiriciler malum emperyalizm kuklasına eşlik etti. Ve hâlâ orada duruyorlar.

Süleymani’nin yanlışlarını burada konuşacak değiliz. Yargılama makamında olamayız. Çünkü emperyal oyunların nasıl seyrettiğini kestirmek oldukça güç. Kestirdiğimiz bir şey varsa Süleymani’nin öldürülmesinden sonra başta Abede olmak üzere, İsrail ve yandaşlarının sevinç çığlıkları. Burada üzerinde durulması gereken Türk sağının, muhafazakârlarının, her ne hikmetse, geçmişten gelen duyguyla Abede’nin yanında yer alıyor olmaları. Abede ne yaparsa yapsın, bu psikolojiden kurtulamıyorlar. Ülkelerini işgal etseler bile âdeta onun yanında yer alıyorlar.

Abede emperyalizmi Suriye’de her gün katliamlar işler, bunlar görülmez, duyulmaz ve bilinmez. Suriye halkı tehcir edilir, içi boşaltılır, etkisiz kılınır ardından da emperyalizm öncülüğünde Kudüs İsrail’in başkenti ilan edilir. İşgal altında olan Golan Tepeleri fiilen İsrail’in ve Siyonizm’e ait mülk olarak ilan edilir, ardından da orada Trump kenti inşa edilir.

Müslümanların şaşkınlığı, kafa karışıklığı bir türlü bitmez.

Müslümanları birbiriyle savaştırmaktan zevk alan emperyalizme dolaylı olarak eşlik edilir. Onların şarkıları ve zafer çığlıkları atılır.

Suriye’ye konuşlanmış olan Abede’ye âdeta eşlik edilir. Abede, Suriye’ye elli bin TIR'ı aşkın mühimmat ve asker yerleştirir, onların karşısında kıvranılır, el kol bağlanılır, hiçbir şey yapılmaz. Çaresiz kalınır. Onun ardından da Filistin halkına sahip çıkan, maddî destek veren, Kudüs’ü sahiplenen İran hedef alınır. Bütün dertlerin ve sorunların sorumlusu Şia, İran ve onların simgesi olan Süleymani gösterilir.

Rusya emperyalizmi vurur, onun için kıyamet kopar, haklı olarak. Suriye’nin bir tek sorumlusu olarak görülür. Abede emperyalizmi vurur, onların öldürdükleri insan sayılmaz.

Ölen Suriye halkı muzlumdur ve İslâm şehididir. İster Abede vursun, ister İsrail, ister Rus vursun hiç fark etmiyor. Olan Müslümanlara oluyor. Birbirimizi öldürmek için ırkçılıklarımız, mezhepçiliklerimiz sadece bir bahane oluyor. Mazlum Yemen halkı, Irak halkı, Filistin halkı mazlum ve mağdurdur. Müslüman coğrafyanın mazlumları kuklaların kurbanı.

Türkiye, İran, Irak ve Suriye bölgesinde yeni bir oyun başlıyor. Bunun sonuçlarını aşağı yukarı kestiriyoruz. Bölgenin tamamen Abede emperyalizminin kuşatmasında ve kontrolünde olması düşüncesi. Ve tabii İsrail’in iyice rahatlatılması.

Müslümanların iç hesaplaşma zamanı değil. Hele hele emperyalizm kuşatmasının yoğun olduğu şu zamanda. Emperyalizm tarafından oynanan oyunların alkışlayıcısı olma tuhaflığından kurtulmak gerekiyor. Birbirimizi yemek, hasım kesilmek ve düşman olmak ancak emperyalizmin işine gelir ve işini kolaylaştırır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ali Haydar Haksal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

orhan - biz müslümanlar birlik olmadigimiz müddetce her zaman dis güclerin müdahalesi ile karsi karsiya kaliriz.onun icin sünnimis sia,mis mezhepciligi birakip.Allahin ipine simsiki sarilalim yoksa sonumuz hüsran..

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 06 Ocak 14:57
02

Türkiyeli - Amerika, rusya emperyalist devletlerdir.

EMPERYALİZM:Emperyalizm nedir sorusunun cevabına baktığımızda karşımıza kısaca; bir devletin ya da ulusun, başka devletleri siyasi ve ekonomik egemenliği altına alarak yayılması tanımı çıkmaktadır.

bU TANIMDAN YOLA ÇIKARAK iran'da emperyal devlettir.

Süeleyman kasimi IRAK'ta abd tarafından öldürülmüştür.

Irak abdnin müdahalesi sonucu 3e bölünmüş

kürt sunni ve şii olarak üç devletcik çıkmıştır.

suriyede aybı şekilde.

yıkılcak suriye rejimi Rusya ve İranın desteğiyle kurtulmuştur.

Bir Çok iranlı ırak suriyede filistinde ve Lübnanda yayılımcı politikalar gerçekleştirmektedir.

Yani İranda Yayılımcı Emperyal bir devlettir.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 06 Ocak 13:33
01

Hayati Otyakmaz - MÜSLÜMANLARIN DİKKATLE OKUMASI VE İBRET ALMASI GEREKEN BİR MAKALE.. Kaleminize ve yüreğimize sağlık değerli yazarımız Ali Haydar Haksal beyefendi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Ocak 12:54

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?