Reklamı Kapat

Hep aynı olumsuz manzara

Yıllardan beri her miladi yılın ilk günü yazdığım yazının konusu benzer oluyor. Bir bakıma bu benzer yazılarda Müslümanların ve İslam dünyasının içine yuvarlandığı kan ve gözyaşının ifadesi oluyor. Bunun sebepleri üzerinde sıkça duruyoruz, bu kan ve gözyaşı çukurundan Müslümanların ve İslam dünyasının nasıl çıkabileceğini dile getirmeye çalıyoruz ama sonuç sıfır. Çünkü Haçlı-Siyonist ittifakı İslam dünyasında kendilerine uşaklık edecekleri bulabiliyor. Bu uşaklar bazen yönetimin başında olabildikleri gibi bazen terör örgütleri ya da bu terör örgütlerini finanse eden hainler olarak karşımıza çıkabiliyorlar. Böyle olunca İslam dünyası hemen her yeni yıla benzer manzara ile giriyor. Bize de bu acı manzarayı dile getirmek, bazı gerçeklere dikkat çekmek kalıyor. Bu manzaraya dikkat çekiyoruz da ne oluyor? Olan bir şey yok. Çünkü Haçlı-Siyonist ittifakı Müslümanlar arasından maşalar bulabildiği sürece dünya üzerindeki çatışmalarda ölenler de öldürenler de ne yazık ki Müslüman kimliği ile takdim ediliyor olacak. Elbette kimsenin iç dünyasını, niyetini bilemeyiz. Ama dünya bu maşalar vasıtasıyla Haçlı-Siyonist ittifakı tarafından istedikleri gibi yönetiliyor. Netice itibariyle hep Müslümanlar acı çekiyor, gözyaşı döküyor.

Takvim yapraklarını her gün bir tane kopartarak bir yılı daha geride bıraktık. Bu bakımdan şahıs olarak hepimizin geçen bir yılın muhasebesini yapması, biten yılda yaptığımız yanlışları yeni yılda tekrarlamamak için kararlar almasında fayda var. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada Müslümanların kanlarının akmaması için öncelikli olarak Müslümanların topyekûn değerlendirme yapmaları gerekiyor. Bunun için çok fazla düşünmeye de gerek yok. Sadece, İslam dünyasında yaşananları hatırlamak yetecektir. Söz gelimi Afganistan 40 yılı aşkın bir süreden beri bir çatışma alanı halinde. Ölenler ise yine Müslümanlar. Hâlbuki Müslümanlar kardeştir düsturu gereği birbirleri ile yan yana gelmeye, birlikte hareket edebilmeye çalışsalar aralarında barışı sağlamalarını Haçlı ittifakından beklemeseler şimdiye kadar Afganistan çoktan kanayan bir yara olmaktan çıkardı. Benzer durum Irak ve Suriye içinde geçerli. Libya, Yemen aynı durumda. Dünyanın neresinde bir çatma var ise oradan akan kanın Müslümanlara ait olduğunu görmek Müslümanların çatışmayı noktalayarak kucaklaşmalarını sağlamak zor değildir.

Bir başka ifadeyle bir takım Müslümanların bir takım çıkarlar uğruna Müslüman kardeşinin koluna girmek yerine Haçlı-Siyonist ittifak ile kol kola girmeyi tercih etmeleri Müslümanların sürekli kaybetmesine, Müslümanlar sırtından Haçlıların dünya üzerinde kolayca hüküm sürmelerini sağlıyor.

Bu noktaya nasıl gelindiğinin cevabını bulmak için çok fazla kafa yormaya gerek yok. Her senenin Ocak ayının ilk günü saat 9.30-10.00 gibi evden çıkıp çarşıya doğru indiğinizde gördüğünüz manzara size ipucu verecektir. Çünkü büyük çoğunluğu Müslüman olan ülkemizde insanlar yıllardan beri her yılbaşı gecesi sabahlara kadar oturmayı, kendilerine göre eğlenmeyi, yılbaşını kutlamayı tercih ediyor. Hâlbuki inancımıza göre söz konusu yılbaşının bizimle ilgili bir yanı yok. Buna karşılık yine Ocak ayının ilk günü tanıdığınız bir gazete bayisine uğrayıp orada gazete almayan gelenlerden çoğunun piyango listesini hangi gazetede olduğunu sorduğunu, o gazeteyi aldığını görmenizde Batı’nın kültür emperyalizminin insanımızı nasıl etkisi altına aldığını, bizi biz olmaktan çıkartarak Haçlılara benzettiğini görmek mümkün. Özetle İslam dünyasının acı ve gözyaşından kurtulmasının yolu öncelikli bu kültür emperyalizminin etkilerinden kurtulmasından geçiyor.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdülkadir Özkan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?