Reklamı Kapat

Suriyeli can, ABD petrol derdinde

Türkiye’nin tüm çağrılarına ve uyarılarına rağmen Suriye’de sivillere yönelik saldırılar devam ediyor. Özellikle İdlib bölgesinde rejim ve Rus güçlerinin saldırıları sonucu yüz binler yine sınırımıza doğru harekete geçtiler. Daha doğrusu saldırı bölgesinden hızla uzaklaşarak canlarını korumaya çalışıyorlar. Saldırı bölgelerini terk etmeleri de Suriyelilerin hayatta kalması için yeterli olmuyor. Çünkü geldikleri yerlerde bu karda kışta sığınacak bir yer bulmakta zorluk çekiyorlar. Buna karşılık dünyanın kılı kıpırdamıyor. İş yine Türkiye’ye düşüyor. Yurtlarını terk etmek zorunda kalmış insanların imdadına Türkiye yetişmeye çalışıyor.

Sonuç olarak Haçlı-Siyonist ittifakı için Suriye ya da Libya veya dünyanın bir başka köşesindeki Müslümanların canlarının bir önemi yok. Onlar adeta Müslüman’ın kanının akmasını seyrederken sadistçe zevk alıyor. Öyle olmasa biraz olsun harekete geçer saldırıları durdurmak için bir şeyler yapmaya çalışırlardı.

Gelinen noktada açıkça görünen husus, Suriye halkı canının derdine düşmüş iken ABD bu ülkedeki petrol bölgelerinin özerkliğini örgütlüyor. Bir başka ifadeyle Suriye petrollerine el koymuş ve bu el koyduğu petrolleri üretip satarak para elde etmenin peşinde. Kısacası, doymak bilmeyen bir para hırsı bu ülkeleri insanlıktan uzaklaştırıyor.

Artık Suriye’deki terör örgütlerinin ABD ile birlikte hareket ettiklerinin bilinmeyen yanı yok. Bunun içindir ki, ABD bu örgütleri bir yandan silahlandırırken, öbür yandan petrol bölgelerinde özerkliği örgütleyerek uzun vadeli olarak Suriye petrollerine el koymanın peşinde. Bu arada olayın sadece Suriye petrollerine el koymaktan ibaret olmadığı, olayın bir de Irak’ın ardından Suriye’de de bir Kürt özerk bölgesi oluşturmak olduğu açıkça görülüyor. Bu hususu gizlemeye de gerek duymuyorlar. ABD’li yetkililer Kürt gruplara ortak tutum almaları yönünde önerilerde bulunuyor, ABD Kürt grupların siyasi ve askeri olarak birlik olmalarını istiyor. Bunun tercümesinin ise Suriye’de bir Kürt özerk bölgesi oluşturmak hususunda ABD’nin önceden belirlediği hedeften vazgeçmediğidir.

ABD yönetiminin özellikle Suriye petrollerinin çıkartılması hususunda Suudi Arabistan ve Mısır’dan yardım almaya başladığı da medyaya yansıyan haberler arasında yer alıyor. Bu noktada Suriye rejiminin bu gelişmelerden rahatsız olduğu belirtilirken, Rusya ile birlikte hareket eden Suriye rejiminin fazlaca bir şey yapamadığı çünkü ABD ile Rusya’nın Suriye’de ve İslam dünyasında çıkarlarını korumak için birbirlerine destek verdikleri özellikle istihbarat paylaşımı ile bu desteklerini sürdürdükleri biliniyor. Bu hususta Rusya’nın ABD’ye yaptığı istihbarat paylaşımı sebebiyle teşekkür ettiği gizli değil.

Kısacası, dünyanın neresinde bir çatışma varsa bu çatışmanın arkasında ABD ve Rusya’nın olduğu bilinerek hareket edilmesi gerekiyor. Yıllardan beri Suriye’de yaşananlar bunu açıkça gösterirken şimdilerde Libya’da da benzer bir olay yaşanıyor. Yani, Libya’da da ABD ve Rusya terör grupları ile birlikte hareket ediyorlar. Nasıl petrollerini el koymak için yıllardan beri Suriye’de kan akıtıyorlarsa, benzer bir durum Libya’da da yaşanıyor. Bu bakımdan artık özellikle İslam dünyasının Haçlı-Siyonist ittifakından kendilerine bir iyilik gelmeyeceğini; kendi başlarının çaresine bakmak zorunda olduklarını görmeleri gerekiyor. Bu sağlanamadığı sürece daha çok Müslüman kanı akacak, zenginlikler talan edilecektir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdülkadir Özkan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Adem - Abd nin petrol derdi yüzünden milyonlarca insan ülkesini terk ediyor, öldürülüyor... ve türkiye bu zalim abd ile dost ve müttefik! !!!

Akp bu zihniyetinden nefret ediyorum!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Ocak 16:51

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?