Reklamı Kapat

Artık Erdoğan eleştiriliyor!

İktidar partisi AKP’nin mensupları arasında yaşanan çekişmede önceleri taraflar birbirlerini kıyasıya eleştirirken son zamanlarda yapılan eleştirilerin hep Erdoğan’a yöneldiği görülüyor.

Görülen odur ki AKP’liler karşılıklı birbirlerini eleştirmeye son vererek eleştiri oklarını daha çok Erdoğan’a yöneltiyorlar.

Yakın zamana kadar birbirlerini eleştirirken Erdoğan’ı bu eleştirilerin dışında tutmaya özen gösterenler artık böyle bir hassasiyet göstermeye gerek duymuyorlar.

Erdoğan’ın yaptıklarını anlayamadıklarını söyleyenlerin sayısı hızla artıyor.

En çok da Erdoğan’ın “dışlayıcı söylemleri” tepki çekiyor.

İnsanları dışlamaktan çok kucaklamaya ihtiyaç duyulan dönemde Erdoğan’ın buna hiç dikkat etmemesi parti içindeki huzursuzluğa tavan yaptırıyor.

Bu bağlamda “yeni parti” arayışı içine giren Ali Babacan’ın söylemlerinin de etkili olacağı söylenebilir.

Ali Babacan yaptığı açıklamada, “Yeni bir tek adam partisine ihtiyaç yok” derken aslında AKP tabanında yaşanmakta olan önemli bir sıkıntıyı dile getirmiş oluyor.

AKP tabanı “ortak akıl” diye yola çıkıp “tek adam yönetimi” ile yönetilmekten fevkalade rahatsız.

AKP cenahından bir hayli dostumuz var.

Yakın zamana kadar Erdoğan’a toz kondurmayan bu dostlarımızın şimdi söylemekte olduklarını henüz biz akıl edemedik dersek ne halde olduklarını herhalde anlatmış oluruz.

AKP yönetimi bu rahatsızlığın farkında mıdır bilemiyoruz.

Farkında iseler bir söylem değişikliğine gidecekler midir onu da bilmiyoruz.

Hoş bu saatten sonra yapılacak söylem değişikliği bile bellerini doğrultmaya yetmeyebilir.

Babacan tarafından dile getirilen, “Yeni bir tek adam partisine ihtiyaç yok” söyleminin yakın zamanda “tek adama ihtiyaç yok” şekline dönüşmesi bizim açımızdan hiç şaşırtıcı olmayacaktır.

Ve “tek adama ihtiyaç yok” söylemi de giderek “tek adam yönetiminin zararlarını” dile getiren söylemlere yerini terk edecektir.

Evet, artık görülen gerçek bugüne kadar eleştiri oklarının dışında tutulan Erdoğan’ın eleştirilmeye başlanmış olmasıdır.

Bundan sonra Erdoğan’ın, ailesinin ve yakın çevresinin daha çok eleştirilmesi kaçınılmazdır.

AKP içinde Erdoğan’ın eleştirilmeye başlanmasındaki sorumluluk tamamen “tek adam” politikasını öne çıkaranlarındır. Tek adam yönetiminden gına getirenlerin arayışlar içine girmesinden daha doğal ne olabilir?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?