Reklamı Kapat

Bizim çıkarımız ne olacak

Muhalefet, hükümetin attığı her adım için, “Çıkarımız ne olacak” diyor, hükümet de, çıkarlarımızı hem muhalefete, hem seçmene anlatmaya çabalıyor.

Öyle ise çıkar ne?

Uyuşturucu baronu da çıkarı için iş yapıyor.

İnsan kesip organ satan doktor da çıkarı için çalışır.

Kiralık katiller,

Uluslararası kanunlara uygun olarak kurulan paralı askerler için hedef yoktur. “Ateş” emri geldiğinde baba evine de ateş ederler.

Başka ülke için ajanlık yapan, beş dil bilen, bilginler de çıkarları için ajanlık yaparlar.

Kuzey Irak’ta Türk subayların başına çuval geçiren Amerikan askerlerinin tercümanlığını yapan Türk vatandaşı da çıkarı için oradaydı.

Nedir çıkar?

Kâfirliğin, kendine göre pis kokusu vardır.

Bu koku, Ortadoğu’da, Güney Amerika’da, Doğu Türkistan’da, Afganistan’da ve bir çok yerde kan, gözyaşı, sarin gazı, serpme bombalar, barut, feryat, figan kokusu olarak dünyayı çekilmez hale getiriyor.

Müslüman’ın çıkarı, o sömürgen katiller ordusunun burunlarının kan ve gözyaşından zevk alan burunlarını kırmak değil, kâfir kalplerindeki inkâr damarlarını Kur’an-ı Kerim’in rahmet ayetleri ile yumuşatmak, en büyük çıkardır.

Eğer yumuşamazlarsa dünyayı kokutan bu ayakta gezen leş insanları, burunlarından değil, boyunlardan vurmak en büyük çaredir.

Allah (c.c) Kur’an-ı Kerim’de şehitleri anlatırken; “Onları daha önce tarif ettiği cennetine koyar” Veya “Onları kokusunu koklattığı cenne¬tine koyar” buyurmuş.

“Onları tarif ettiği/koklattığı cennete koyacak” (Muhammed süresi ayet 47/6).

Sahabeden Enes bin Nadr, Uhud Harbi’nde;

“Babam Nadr’ın Rabbine yemin olsun ki, ben Uhud’da cennetin kokusunu alıyorum” dedi ve ondan sonra düşmanın üzerine yürüdü ve seksen küsur darbe sonunda şehit oldu. (Buhari, Sahih, K. Cihad bab 12).

Herkes, çıkarı için hareket eder.

Ama Müslümanlar, küçük çıkarlar için değil, büyüğü için çalışır.

Dünyanın tamamı, cennetin bir gülüne değmez.

Bütün peygamberlerin, insanlara söylediği ortak sözlerden biri de:

“Bunun için sizden hiç bir ücret istemem. Benim ücretim âlemlerin Rabbine aittir” sözü olduğunu Rabbimiz bize haber veriyor. (Şuara süresi ayet 26/109).

Firavun, çıkarlarına âşık olarak, o günün şartlarında kendi ırkından olan Kıptilerin çıkarları için diğer ırkları köle gibi çalıştırıyor,  yüz bin insanın, otuz yılda karın tokluğuna çalıştırdığı kölelerle kendine mezar yaptırıyordu.

Musa aleyhisselam ise Rabbine âşık olduğundan hem İsrailoğullarını, hem Kıptileri, hem Firavun ve çevresini, kafirlik zindanından çıkarmayı, hem kendi çıkarı hem onların çıkarı sayıyor ve sonunda başarılı da oluyor.

Ahiret için çalışana Rabbimiz dünyayı da vereceğini:

“Nihayet, Allah onlara dünya nimetini ve âhiret sevabının güzelliğini verdi. Allah iyilik yapanları sever” diyerek haber verir. (Al-i Imran süresi ayet 3/148).

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mahmut Toptaş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?