Reklamı Kapat

Adamlar ikiyüzlü değil aleni yapıyorlar

“Adam” kelimesine bile hakaret sayılmayacaksa bu kelimeyi kullanayım.

Adamlar, bize karşı hiçbir zaman ikiyüzlülük yapmıyorlar.

Bize karşı kurşun sıkanın cebinde, onların parası çıkıyor.

Müslüman öldürmek üzere sıktığı kurşunun üstünde onların damgası var.

Uluslararası kuruluşların hepsinde alınan kararlarda Müslümanların zarar görmesi için özel gayret gösteriyorlar.

Danimarkalı adı değmez bir adam, Sevgili Peygamberimizi aşağılayan bir karikatür çizdiğinde bütün dünya Müslümanları meydanlarda tepkilerini gösterirken Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen, o karikatürcünün ardında durduğunu ilan etti.

Derken 2009’da bu adamı NATO genel sekreterliğine getirdiler.

Adamlar ikiyüzlü davranmıyorlar. Ben yüzsüzlük yapıyor ve kapının önünde bekliyorum.

Irak’ı işgal edip bir buçuk milyon Müslüman’ı öldürüyor ve televizyonda kendini dünyaya barış getirecek havari olarak tanıtıyor ve ben bildiğim halde yüzsuyu dökmeye devam ediyorum.

İşgal ettiği ülkelerde önce elli yılda, altmış yılda yetişen İslam âlimlerini sıradan biri gibi öldürüveriyor ve böylece ileride İslam’ın diriliş kanallarını kapatıyor ve ben sahte gülücüklerle sırıtarak seyrediyorum.

Yaşı doksana yaklaşan, İslam âleminde İslam hukuku konusunda en ileri seviyede olan Yusuf el Karadavi’yi terörist ilan ediyor ki, yanına kimse yaklaşmasın.

Salman Rüşdi gibi İslam düşmanı bir yazarı korumaya alıyorlar, koruma masrafı günlük bin sterlini geçen bir masraf da olsa korumaya devam ediyorlar ama Mısır’da, Bengladeş’de, Yemen’de kendi tespit ettikleri üst düzey İslam âlimlerini yine adı Müslüman, tadı hain kanunculara öldürtüyorlar.

Suriye’nin üzerinden yeryüzüne inen her bomba, hangi gurubun üzerine inerse insin Müslüman öldürdüğünden, atış yaparken iyi avcı olmaya gerek yok mantığıyla düğün evi, cami, kahvehane, meyhane, meydan, sokak her yerde Müslüman katliamı varken kaçabilenler, batı sınırlarında tel örgülerle karşılaşıyorlar.

Toprak üstünde atılan bombalarla yanmaktan kaçanlar, Akdeniz’in soğuk sularında donarak ölüyorlar.

Bosna’da 1992-1995 yılları arasında Sırp askerlerinin katliamına direnen Müslümanların gücünü kırmak için Birleşmiş Milletler Barış Gücü Komutanı Thom Karremans, barış adına yirmi beş bin Bosnalı Müslüman’ın ellerindeki silahları teslim aldıktan sonra, şehri Sırplara teslim etti ve onlar da hepsini şehit ettiler.

Müslüman katliamı yapan caniler ordusu ve komutanlarının bir destancısı vardı.

Avusturyalı Peter Handke, Bosna’da ölen yüz binin üzerindeki Müslümanlar için, “Kendi kendilerini öldürdüklerini ve suçu Sırplara attıklarını” iddia ediyor.

Caniler çetesinin lideri Slobodan Milosevic 2006’da öldüğünde cenaze merasiminde, “Yugoslavya için, Sırbistan için, Slobodan Milosevic için buradayım” diyor.

Ve o Müslüman katliamı yapan caniler için destan yazan adama, Batılılar 2019 yılı Nobel Edebiyat Ödülü’nü 10 Aralık 2019’da vererek tarafını gayet açık bir dille ifade ettiler.

Yaşar Kemal’in ödül alamsını kimlerin engellediğini anlatan makalede, Kemal’in manevi oğlu sanatçı Ahmet Güneştekin’in, “Bir Nobel Edebiyat Komitesi üyesi, bazı Kürtler ve Türklerin kendilerine gelip ‘Yaşar Türk devletinin adamıdır’ dedikleri için ödülü Kemal’e vermekten vazgeçtiklerini söyledi” sözü üzerinde tartışan ve Batı’ya sığınan Kürt aydınlarının tartışması da sözün doğruluğunu kanıtlıyor.

Amerika Başkanı Trump’a, Rus Başkanı Putin’e, Almanya Başbakanı Merkel’e, Çin Başkanı Şi Cinping’e kulak vermeyi bırakalım, hepimiz, gönülden iman ettiğimiz ve bizi 24 saatin her saniyesinde ayakta tutan Rabbimizin kelamına kulak verelim:

“Ey iman edenler, kendinizden aşağı olanı (kâfirleri) sırdaş edinmeyin. Onlar size kötülük yapmada kusur etmezler. Sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların (size olan) kinleri ağızlarından taşmaktadır. Göğüslerinin gizlediği ise daha büyüktür. Size ayetleri açıkladık eğer akıl ederseniz.

 İşte siz, onlar sizi sevmezken onları seven ve kitapların hepsine iman edenlersiniz. Onlar size rastladıklarında, ‘İman ettik’ derler. Yalnız kalınca da size olan kinlerinden parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: ‘Kininizle geberin’ şüphesiz Allah göğüslerdeki özü hakkıyla bilir.

Size bir iyilik dokunsa onları tasalandırır. Size bir kötülük dokunsa onunla neşelenirler. Eğer sabreder ve sakınırsanız onların hilesi hiçbir şeyle size zarar veremez. Şüphesiz Allah yaptıklarını kuşatmıştır” (Al-i Imran süresi ayet 118-120).

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mahmut Toptaş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?