Reklamı Kapat

İslam ve düzeni

Bismillahirrahmanirrahim;

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamd, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

İslam’ın telkin ve teklif ettiği nizam, Adil Düzen’dir. Bu düzenin dayandığı hak ve adalet esaslarını koyan Allah’tır. Adil Düzen’i, Allah’ın bildirdiği hak ve adalet esaslarına göre uygulayanlar peygamberler ve onlara uyan şuurlu topluluklar olmuştur. Bir toplum, saadet içinde yaşamak istiyorsa Adil Düzen’e muhtaçtır. Adil Düzen; sevgi ve şefkat, merhamet ve refah düzenidir. Adil Düzen’i, faizci kapitalist ve sosyalist düzen ile mukayese etmek haddi aşmak olur. İslam’ın telkin ve teklif ettiği Adil Düzen, tevhidi esas alır. Allah; birdir, kemal sıfatlarına sahiptir, yaratan ve yaşatandır. Mülk O’nundur. Allah’ın ilahlığını inkâr eden ve İslam düşmanı inkârcı emperyalizm, müşrik Batı ve azgın işbirlikçi münafıklar; Adil Düzen yerine zulüm düzeni istiyorlar ki, kanunları kendileri yapsınlar ve iktidarları ellerinden gitmesin, çıkarları korunsun, insanlar kendi saçma düzenlerine göre idare edilsin. İslam’ın adil düzeni yerine ikame edilen faizci kapitalist düzen yüzünden bugün insanlık, büyük acılar yaşamaktadır. Bu acılardan kurtuluşun tek çaresi İslam’ın adil düzenidir.

TEKLİF

İnsana, Allah’tan başkasını ilah kabul edip yolundan yürümesi yakışmaz. Allah’tan başka hak ilah yoktur. Hüküm Allah’ındır. Ve bütün insanlar, sonunda O'na döneceklerdir. Kitap ehli Yahudiler ve Hıristiyanlar ile aramızdaki eşit kelime “tevhit” kelimesidir. Yahudi ve Hıristiyanlara teklifimiz, Allah'tan başka batıl ilahlara tapmayalım, O'na hiçbir şeyi ortak koşmayalım. Allah'ı bırakıp da birbirimizi “rabler” edinmeyelim. Eğer sizler “tevhitten” yüz çevirirseniz, bizim söyleyeceğimiz tek söz; “biz Müslümanlarız” olacaktır. İslam ve Adil Düzen, Yahudilerin, Hıristiyanların, Marksistlerin lehinedir. İslam ve Adil Düzen; ABD Başkanı Trump’ın, İngiltere Başbakanı Johnson’un, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, Almanya Başbakanı Merkel’in, Rusya Devlet Başkanı Putin’in, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in lehinedir. İslam ve Adil Düzen; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İslam ülkelerini yöneten bütün liderlerin ve bütün devlet başkanlarının lehinedir. Biz bütün liderleri ve insanlığı Adil Düzen’e davet ediyoruz. Çünkü İslam ve Adil Düzen olmadan yeryüzünde barışı, adaleti ve refahı sağlamak mümkün olmaz. Batılılar, ırkçı emperyalistler, Marksistler, bütün İslam ve Adil Düzen karşıtları; hürriyet dediler, hürriyet adına tüm temel hak ve hürriyetleri yok ettiler. Eşitlik dediler, ne kadar yandaş, maneviyat düşmanı, liberal, sağcı, solcu varsa her türlü imkâna ve servete kavuşturdular. Yönetime sahip oldular, öteki saydıkları şuurlu Müslümanları, her şeyden mahrum ettiler. Gayemiz hizmettir dediler, halkı insan yerine koymadılar. Adalet dediler, adaletten eser bırakmadılar. Milleti daha iyi sömürmek, yaptıkları kötülükleri, zulümleri, devam ettirmek için toplumu ürettikleri algılar ile maneviyattan uzaklaştırdılar. Ey milletimiz, bu aldanmanın ve aldatmanın sonu yoktur. Çare İslam ve Adil Düzen’dir. Bu kapıyı Milli Görüş=Saadet Partisi tutmuştur. Saadet Partisi, saadetimiz için mecburi istikamettir. Bu kapıya gelmekten başkası yalandır, aldanmadır.

BİLİNMESİ GEREKEN

Okunması ve fıkıh edilmesi gereken kitap Kur’an-ı Kerim’dir. Bilinmesi gereken din ise İslam’dır. Hepimiz İslam’ı bilip öğrenmeye ve öğrendiğimiz İslam’ı yaşamaya mecburuz. İslam, Müslüman’a iyiliği emretmeyi kötülükleri engellemeyi, zalimler karşısında Hakk'ı tutup kaldırmayı farz kılmıştır. Her Müslüman’ın, İslam’ın adil düzen olduğunu bilmesi imanının gereğidir. İslam’ın, hayatının tamamını kapsayan “adil düzen” olduğunu bilmeyen Müslüman bir toplumun İslam ve Adil Düzen karşıtlarını tanıması ve onlara karşı gereken mücadeleyi yapması mümkün olmaz. İslam’ı bilmeden, esaslarını benimseyip yaşamadan, iman muhafaza edilemez. İmanı korumak; tasdik, İslam’ın temel uygulama esaslarına teslimiyet ve cihat iledir. Hayat bir imtihandır, Müslüman’ın imtihanı ise imanı ve cihadıdır. Ölçümüz, eğitimimiz, tebliğimiz, yaşantımız, insanlarla ilişkilerimiz, hizmet anlayışımız, gayemiz, imanımız ve cihadımız ile hayat bulur. İman; İslam’ı itikat ve düzen olarak kabul etmeyi, batılı ise reddetmeyi gerektirir. Bu zan ile olacak bir şey değildir. Küfre ve batıla rıza göstermek, küfür ve yoldan sapmaktır. İman edenler; Allah yolunda, Adil Düzen için mücadele ederler. İnkârcılar, müşrik ve münafıklar ise azgınlık ve sapıklık yolunda faizci kapitalist düzen için mücadele ederler. Şeytanın dostları; ırkçı emperyalizm, Siyonist Batı ve işbirlikçi münafıklara karşı mücadele etmeyi Allah emrediyor. İman, bu emri yerine getirmeyi gerektirir.

KARANLIKTAN AYDINLIĞA

İslam ve düzeni, insanları karanlıktan aydınlığa, zulümden adalete, kölelikten efendiliğe taşır. İnsanlığa huzur, barış, adalet, mutluluk, refah getirecek olan şuurlu Müslümanların bütün düşünce, söz ve eylemlerinde, hizmetlerinde, teşkilatlanmalarında İslam’ca davranmaları gerekir. Müslüman, ölçüsü ve açıları sağlam olan kimsedir. Müslümanlık, İslam’a teslim olmanın bütün gereklerini yerine getirmektir. Allah, iman edenlerin velisidir, karanlıklardan aydınlığa çıkarır. İnkâr edenlerin velisi şeytandır, onları aydınlıktan alıp karanlığa götürürler. Rızasını arayana Allah, kurtuluş yollarına götürür. Yalana kulak verenler, karanlıkta kalmış sağır ve dilsizlerdir. Karanın ve denizin karanlığından insanı Adil Düzen kurtarır. Körle gören bir olmaz. Karanlıklarla aydınlık eşit değildir. İtidal üzere olmak, orta yolda yürümek, ölçülü hareket etmek önemli bir vasıftır. Bu özelliklere sahip her toplum Adil Düzen ile yönetilir ve huzur bulur. Adaleti titizlikle ayakta tutmak aydınlıktır. Kötü arzulara uyup adaletten sapmak karanlıktır. Faydalı insan, Allah için hakkı ayakta tutan, adaletle şahitlik edendir. Bir topluluğa duyulan kin ve nefret, adil davranmayı ortadan kaldırmaz. İslam, Allah’ın rızası tek hak itikat ve düzendir. Kim, İslam'dan başka bir itikat ve düzen ararsa, kendisinden böyle bir itikat ve düzen asla kabul edilmeyecek ve o, ahirette kaybedenlerden olacaktır. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?