Reklamı Kapat

İnsanlığın kalbinde “Yeniden Diriliş”

İnsanlık ilk olarak Ortadoğu’da doğmuş ve bu bölgeden dünyaya dağılmıştır. Medeniyet buradan neşv-ü nema etmiştir. İlahi dinlerin tamamı burada çıkmıştır. Bütün peygamberler bu bölgede ilahi vahye muhatap olmuş, burada tebliğini yapmıştır. İnsanlığın atası ve ilk Peygamber Hz. Adem (a.s)’den itibaren bütün peygamberler bu bölgede tebliğ görevini ifâ etmiştir. İnsanlığın en şereflisi âlemlere rahmet Hz. Muhammed aleyhisselâm da burada tebliğini yapmış, insanlığı zulmetten nura çağırmış, burada insanlığa medeniyeti öğretmiştir. Son ve en mükemmel din İslâm, burada adalet ve medeniyeti inşa ve ihraç etmiştir.

Cennet’ten çıkartılıp yeryüzünde Hindistan’ın Serendip adasına indirilen ilk insan ve ilk peygamber Adem (a.s) Mekke’de Kâbe’yi inşa ederek tebliğe başlamıştır. Hz. İdris (a.s) ve Hz. Nuh (a.s) da burada mesajını yaymıştır. Ad kavmine gönderilen Hûd (a.s) Mekke ve Yemen civarında, Semud kavmine gönderilen Salih (a.s) Hicaz, Şam ve Mekke’de tebliğ görevini ifâ etmiştir.

Harran’da doğan İbrahim (a.s), Ürdün, Mısır, Şam, Kudüs ve Mekke bulunmuş, Kudüs’te vefat etmiştir. İsmail (a.s) Mekke’de, İshak (a.s) Şam’da doğduktan sonra Kudüs’te, Sodom halkına peygamber gönderilen Lut (a.s) aynı yerde İlahi mesajı yaymıştır.

Yakup (a.s) bugün Filistin, Lübnan ve Ürdün (Şeria) bölgesini kapsayan Ken’an’da, Yusuf (a.s) Mısır’da, Eyüp (a.s) Ürdün beldelerinden Beseniye’de, Zülkifl (a.s) Şam’da, Medyen ve Eyke halkına gönderilen Şuayb (a.s) Medine ile Şam arasındaki Tebük şehrinde bâtılla mücâdele etmiştir.

Musa (a.s) Mısır, Yuşa (a.s) Filistin Eriha, İlyas (a.s) Şam, Ninovalılara gönderilen Yunus (a.s) Musul’da, Davut (a.s) ve oğlu Süleyman (a.s) Kudüs’te, Lokman (a.s) Kudüs yakınlarındaki Remle’de, Üzeyir (a.s), Zülkarneyn (a.s), Zekeriya ve Yahya (a.s) Kudüs’te tebliğ faaliyetlerinde bulunmuştur. Kezâ İsa (a.s) da Kudüs Beytüllahim’de doğmuş, bu bölgede bâtılla mücâdele etmiştir.

Yüzyıllardır Siyonistler ve Haçlılar, peygamberlerin İlahi mesajı yaydığı Ortadoğu’yu kan, gözyaşı, kaos ve zulümle tedip edip buradan yeniden dirilişin filizlenmesine mani olmaktadır. Savaşı ve kaosu bu bölgeye hapsederek, burayı huzursuz hale getirip İslâm’a koşacak nesillere “İslâm âlemindeki kaosla Batı'daki düzenin mukayesesini” yaptırarak İslam’a yönelişleri engellemeye çalışmaktadır.

Ortadoğu hem insanlığın kalbi hem de İslâm’ın kalbidir. Haçlılar ve Siyonistler buraya saldırarak aslında İslâm’ın ve insanlığın kalbini durdurmak istiyor.

Biz de Kur’an-ı Kerim’deki, “Onlarla savaşın ki, Allah sizin elinizle onları cezalandırsın, onları rüsvay etsin; onlara karşı size yardım ve zafer nasip etsin ve (baskı ve zulüm altındaki) mümin toplulukların gönüllerini ferahlatsın” (Tevbe, 14) ayetinin gereğini yapalım ki, İslam’ın ve insanlığın kalbindeki Haçlı-Siyonist oyununu bozalım.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Siyami Akyel - Mesaj Gönder



Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?