Reklamı Kapat

Yıkan değil yapan Saadet’in kongresi

Bismillahirrahmanirrahim;

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamd, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Yıkan siyaset; fesatçıların, bozguncuların siyasetidir. Yapan siyaset; ıslah edenlerin, barışa koşanların ve peygamberlerin siyasetidir. Saadet Partisi ülkemizde “yapan siyaseti” temsil eden tek partidir. Bunun için ne zaman iktidara gelse, hep yapmanın derdine düşmüştür. Yapmak, Milli Görüş’ün işidir. Milli Görüş; “Sağ elime güneşi, sol elime ayı verseniz dahi ben bu davadan vazgeçmem” diyen Peygamberimizden bize intikal eden hidayettir, ferasettir ve dirayettir. Milli Görüş; “Dicle kenarında bir kurt bir koyun kapsa, yarın onun hesabını Allah Ömer’den soracaktır” diyen Hz. Ömer’den bize intikal eden adalettir. Milli Görüş; Şam valisine, “İşittim ki bir saray yaptırıyormuşsun, eğer kesenden yaptırıyorsan israftır, yok eğer hazineden yaptırıyorsan ihanettir” diye mektup yazan Ebu Zer’den bize ulaşan nasihattir. Milli Görüş; Anadolu’nun kapılarını İslam’a açan Alparslan’ın, Kudüs’ü, işgalci Siyonist Haçlıların elinden kurtaran kahraman Selahaddin Eyyubi’nin şecaati ve cihadıdır. Milli Görüş; misafir bulunduğu odada Kur'an asılı olduğu için sabaha kadar uyumayıp ayakta bekleyen, hiçbir zalim devletlerle işbirliği ve ortaklık kurmayan Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in imanı ve sadakatidir. İstanbul’u fethederken Fatih Sultan Mehmet’in sahip olduğu görüş, Milli Görüş’tür. Milli Görüş; “Cihat ile alınan topraklar para ile satılmaz” diyerek, Siyonist önderlere hak ettiği dersi veren Sultan Abdülhamit’in şuurudur. Milli Görüş; bizi kendisine köle yapmak için manevi köklerimizden uzaklaştırmak isteyen, kalkınmamızı engelleyen, üretmemizi istemeyen zalim Batı zihniyeti karşısında, “Bana ne Amerika’dan” diyebilen Erbakan’ca bir direniştir.

MİLLİ GÖRÜŞ VE HİZMET

Tarihi boyunca Milli Görüş milletimize şu hizmetleri yapmıştır. 1-Milli Görüş, milleti temsil ediyor ve milletin kendisidir. Milli Görüş var millet var, yoksa yok. Diğerleri taklitçidir.  2-Milli Görüş, milletin kuruluş ağacının tohumudur. Kurtuluş, Milli Görüş’tedir ve millet bu zihniyetle kurtulacaktır. 3-Milli Görüş varlığı ile işbirlikçi yönetimlerin daha fazla yıkım yapmasına engel olmaktadır. 4-Haim Nahum Doktrini ile Türkiye’nin İsrail’e vilayet yapılması planlarını engellemektedir. 5-Milli Görüş Türkiye’yi aslına, kendi öz benliğine çekiyor. Milli Görüş’ün çalışmalarıyla millet aslına dönüyor. Milli Görüş’ün bu hizmetleri, Siyonizm’in büyük oyununu bozmuştur. Bu konuda toplumda büyük bir şuur oluşmuştur. Milli Görüş; bu istikamette maddi ve manevi kalkınmayı birlikte ele almış ve yürütmüştür. Milli Görüş partileri ne zaman iktidar ortağı olmuşlarsa ülkenin güçlenerek kalkınması için yoğun bir gayretin içinde olmuşlardır.

MANEVİ KALKINMA

Milli Görüş, “Önce ahlâk ve maneviyat” diyerek yola çıktığı için bu sahada ve her birisini zorlu bir mücadele sonunda başardığı “devrim” niteliğindeki hizmetlerin bir kısmı şunlardır: 1-Bu dönemde 350 İmam Hatip Okulu’nun açılması sağlanmıştır. 2-İ.H.O. mezunlarının üniversitelere girmeleri temin edilmiştir.3-Bütün okullara, Din ve Ahlâk dersleri konulmuştur. Daha sonra 12 Eylül askeri yönetimi bunun önemini kavrayarak, “Din eğitimini zorunlu dersler sınıfına” almıştır. 4-1976-1977 ders yılı başından itibaren ilk, orta ve liselerde bütün ders kitaplarının yeniden yazılması, Bakanlar Kurulu’nca karar altına alınmıştır. 5-Kur`an kurslarının yapılması ve yaşatılması için, Cumhuriyet tarihinde ilk defa devlet katkısı olarak bütçeye ödenek ayrılmış ve 3.500 Kur’an kursu bu dönemde hizmete başlamıştır.

MADDİ KALKINMA

Ülkeyi, geri kalmışlıktan, sömürülmekten ve dilencilikten kurtarmak, insanımıza helal ve huzurlu iş sahaları açmak için, ağır sanayi hamlesi başlatılmıştır. Milli harp sanayimizi kurmak zorunluydu. Bu nedenle milli, güçlü, süratli ve yaygın kalkınmayı sağlamak üzere, “Montaj değil, her yönüyle milli ve yerli üretim, Fabrika yapan fabrika" diyerek yola çıkılmış ve ülke çapında 250 büyük fabrikanın plan ve projeleri hazırlanmış, temelleri atılmış ve bu dev tesislerin 70 kadarı fiilen işletmeye açılmış ve üretime başlatılmıştır. Böylece yüz binlerce vatandaşımıza iş imkânı sağlanmıştır. Tarım ve hayvancılık geliştirilmiştir. Yüksek taban fiyatlarla çiftçi desteklenmiştir. Dış politikada ise, Türkiye İslam konferansına tam ve aktif üye yapılmıştır. Kıbrıs Barış Harekâtı bu dönemde yapılmıştır. D-8, Refah-Yol iktidarı döneminde Erbakan Hocamız tarafından kurulmuştur. Bu ülke “denk bütçeyi” Milli Görüş iktidarında görmüştür. Milletimiz bu hizmetlere ilaveten şu iki hizmeti Saadet Partisi’nden bekliyor: 1-Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, 2-Yeni Bir Dünya kurmak.

3 KASIM 2019

Bu kongre, milletimizin kurtuluşu için yeni bir miladın başlangıcı olacaktır. “Gelecek, Saadet ile gelecek” sloganı ile 7. Olağan Kongresi’ni 3 Kasım 2019 Pazar günü yapacak olan Saadet Partisi, Milli Nizam Partisi beyannamesinde belirtilen esasları milletimizle bir kez daha paylaşacaktır. "Aziz Milletimiz! Bugün, daima Hakk’a bağlılıkta, Hakk’ı tutmakta, iyiyi destekleyici, kötüyü men edici hüviyetiyle insanlık tarihinin en ulvi mahreki üzerinde yürüyen büyük milletimizin çeşitli tesirlerle kendi yolundan saptırılması gayretlerinin hüküm sürdüğü oldukça uzun bir devreden sonra yeniden ulvi ve şanlı tarihi yörüngesi üzerine oturtulması için füzelerin ateşlendiği gündür. Saadet Partisi; milletimizi karışık ve karanlık devrelerden sonra aydınlığa götürecek, onu parlak tarihi yörüngesi üzerine yeniden oturtmak için ateşlenen güçlü füzedir. Bugün bu füzenin ateşlendiği gündür. Bugün bu mutlu gündür. Bütün milletimize uğurlu ve hayırlı olsun; ey daima Hakk’ı tutmak, iyiyi sağlamak ve kötüyü men etmek yolunda bulunmak üzere seçilmiş mümtaz ve aziz milletimiz!" Saadet Partisi kongresinde bu niyaz en gür bir şekilde yeniden ifade edilecektir. Yıkan değil yapan siyasetin tek temsilci Saadet Partisi’nin kongresinde buluşmak üzere. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?