Reklamı Kapat

Bundan sonra bizi kimse tutamaz

Hep iyimsersin, buyur, Amerika’nın dostluk gösterisinde Cumhuriyetçiler ile Demokratlar birleştiler ve Temsilciler Meclisi’nde Suriye’de çöreklenen teröristlere karşı yapılan Barış Pınarı Harekâtı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım tasarısında 11 hayır oyuna karşı 405 evet çıkmış.

“Buyur bu karara da olumlu bir yorum getir” diyene:

Türkiye’de çok değerli hocalarımız, aklı başında Müslümanlarımız, yüz yıldır değil, Kanuni’den bu yana en fazla üzerinde durdukları ayetlerden bazıları şunlardı:

Önce bütün Müslümanların İslam dininden çıkmaları için çalışırlar ayeti:

“Onlar, kendileri inkâr ettikleri gibi sizin de inkâr etmenizi, onlarla denk olmanızı isterler. Onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar, onlardan dost ve yönetici edinmeyiniz. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, nerede bulursanız onları öldürün. Onlardan dost ve yardımcı edinmeyin” (Nisa süresi ayet 4/89).

Onlara itaat etme, yani neyi nasıl yapacağın konusunda onların İslam’a aykırı kararlarına uyma:

“Ey iman edenler, eğer kitap verilenlerden herhangi bir guruba boyun eğerseniz, sizi imanınızdan sonra kâfirler olarak geri çevirirler” (Al-i Imran süresi ayet 3/100).

“Ehli kitaptan çoğu, gerçek kendilerine açıklandıktan sonra nefislerindeki haset nedeniyle sizi imandan sonra küfre çevirmek isterler. Fakat size Allah'ın emri gelinceye kadar onları bırakın ve afvedin. Şüphesiz Allah her şeye kadirdir” (Bakara süresi ayet 2/109).

İki yüz yıllık gâvurlaştırma tarihimizden bahsetmiyorum. Günümüzde en fazla uğraşılan bakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı’dır.

Ve bu günlerde gazete haberlerine göre masonların birinci derecede el attığı söyleniyor.

Ehli kitabı dost edinmeyin dediği halde iki yüz yıl içinde bazı yöneticilerimiz, bileğine, aklına güvenerek ayetleri göz ardı etmişlerdi ve sonunda ayetlerin dediği yere geliverdiler.

“Ey iman edenler, Yahudi ve Hıristiyanları (idareci) dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudur  (idarecisidir). Sizden kim onları (idareci) dost edinirse muhakkak o, onlardandır. Allah zalim toplumlara yol göstermez.

Kalplerinde hastalık bulunanların, ‘Bize bir belâ gelmesinden korkarız’ diyerek onların (Yahudi ve Hıristiyanların) arasında koşuşturduklarını görürsün. Umulur ki Allah bir fetih veya kendi katından bir emir getirir de içlerinde gizlediklerine pişman olurlar” (Maide süresi ayet 5/51-52).

“Ey iman edenler, kendinizden aşağı olanı (kâfirleri) sırdaş edinmeyin. Onlar size kötülük yapmada kusur etmezler. Sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların (size olan) kinleri ağızlarından taşmaktadır. Göğüslerinin gizlediği ise daha büyüktür. Size ayetleri açıkladık eğer akıl ederseniz.

İşte siz, onlar sizi sevmezken onları seven ve kitapların hepsine iman edenlersiniz. Onlar size rastladıklarında, ‘İman ettik’ derler. Yalnız kalınca da size olan kinlerinden parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: ‘Kininizle geberin.’ Şüphesiz Allah göğüslerdeki özü hakkıyla bilir.

Size bir iyilik dokunsa onları tasalandırır. Size bir kötülük dokunsa onunla neşelenirler. Eğer sabreder ve sakınırsanız onların hilesi hiçbir şeyle size zarar veremez. Şüphesiz Allah yaptıklarını kuşatmıştır” (Al-i Imran süresi ayet 3/118-120).

“Onları dost edinmeyin, onlar sizin hakkınızda iyilik istemezler.

Sıkıntıya düşmenizi isterler” denmesine rağmen, “Ben ikili ilişkilerimle onların kötülüklerini iyiliğe çeviririm” diyenler aldandılar.

“Onlara itaat etmeyin emri”yle biz, bu gün onlardan aldığımız ve İslam’a aykırı olan bütün kanunları dezenfekte etmemiz gerekir.

Adamlar bizi aldatma ihtiyacı bile hissetmiyorlar.

Otuz bin TIR’lık silahı teröristlere göstere göstere veriyorlar.

“Otuz bin TIR” sözü üç kelimeyle söylenmesi kolay ama TIR’lar art arda dizilseler, İstanbul ile Ankara arası otobanın sağ şeridini dolduruyorlar.

Terörist başını devlet başkanı gibi kabul edip bizim aleyhimizde görüşüyorlar.

Bütün bunların bize de birçok faydası oldu.

Seksen milyon insanımız, iman ettiği ayetleri, ilm’el-yakıyn/ilim olarak biliyordu ama şimdi o bilgilerinin doğruluğunu ayn’el-yakıyn/gözleriyle de görerek yaşadı.

Bundan sonra sekiz milyonla insani ilişkilerimizi İslami kurallara uygun olarak güzel bir şekilde devam ettirmeliyiz.

Çünkü her insan, Hazreti Adem’den kardeşimizdir.

İnsan gibi davranırlarsa nesep kardeşimiz gibi davranırız.

Düşmanca davranırlarsa önce ıslahı için çalışırız, anlamazsa anlatmanın yollarını biliriz.

Siyasilerimiz, onlar hakkında konuşurken, “Dostum…” demekten vazgeçtiler.

“Müttefikimiz…” kelimesini azalttılar.

Stratejik ortak olmadıklarını da onlar bizim gözümüze soka soka anlattılar.

Bundan sonra bizi, kimse tutamaz. Açılııııııın…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mahmut Toptaş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?