Reklamı Kapat

Kongreye giderken

Bismillâhirrahmânirrahîm;

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamd, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Milli Görüş camiası; önceki partileri ve Saadet Partisi’ni herkesin bir partisi var, bizim de bir partimiz olsun diye kurmamıştır. Milli Görüşçüler beş partiyi de; milletimizin fıtratında mevcut ahlak ve maneviyatı dikkate alarak, toplumun mutluluğu, huzur ve refahı için faizci düzen yerine adil düzeni ikame etmek niyetiyle kurmuşlardır. İnsan; maddi ve manevi varlığı ile birlikte insandır. Tek başına manevi kalkınma veya maddi kalkınma, insanın saadeti için yeterli olmaz. Maddi kalkınma ile manevi kalkınma birlikte planlanıp yürütülürse toplum, huzura ve refaha kavuşur. Milletimizin; manevi kalkınma ile birlikte müspet ilimlerde ve teknikte, tarım ve hayvancılıkta, sanayileşmede, medeniyet tasavvurunda güçlü bir hale gelmesi gerekir. Bu, taklitçi ve işbirlikçi siyaset ve kalkınma zihniyeti ile değil, milli, yerli, şahsiyetli adil siyaset, üretime dönük kalkınma ve yatırım zihniyeti ile gerçekleşebilir. Saadet Partisi’ni diğerlerinden ayıran en büyük özellik “Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünya” kurma erdemine sahip tek parti olmasıdır. Saadet Partisi için “hak, adalet, maneviyat, emek ve üreterek kalkınma” her şeyin üstündedir. İnsan yaşatılmadan, devlet de yaşatılamaz. İnsanın yaşatılması ise ancak Milli Görüş zihniyeti ile mümkündür. Başka görüşler ile insanı yaşatmaya kalkışmak, yangına körükle gitmek gibi bir şeydir. Milletimiz; tarih boyunca hep Milli Görüş ile en büyük zaferleri kazanmışlardır. Saadet Partisi; Hakk’a bağlılıkta, Hakk’ı üstün tutmada, iyiyi destekleyici, kötüyü men edici durumuyla siyaseti yandaşa değil, ayırım yapmaksızın vatandaşa hizmet yolu olarak görür. Saadet Partisi’nin, 3 Kasım 2019 Pazar günü, “Gelecek, saadet ile gelecek” üst sloganıyla gerçekleştireceği kongre, milletimiz ve ülkemiz bakımında tarihi bir dönüm noktası olamaya adaydır. Çünkü Türkiye’nin, bölgenin ve bütün dünyanın Saadet Partisi’nin iktidarına ihtiyacı vardır. Bu bakımdan bu kongre, insanlığın bütün zulümlerden kurtuluşunu sağlayacak, saadet füzelerinin ateşlendiği gün olacaktır. Saadet Partisi; milletimizi yaşamakta olduğu şu karışık ve karanlık dönemlerden sonra aydınlığa götürecek, onu tarihindeki parlak yörüngesine yeniden oturtacak güçlü bir davaya ve imana sahiptir.

DİRİLİŞ KONGRESİ

Saadet Partisi’nin bu kongresi, milletimizin diriliş kongresi olacaktır. Zamanın iyiliği ve kötülüğü düzene bağlıdır. Düzen adil olursa, zaman iyi olur, düzen zalim olursa, zaman kötü olur. Türkiye, adalet ile mamur olur, zulüm ile harabeye döner. Adaletin nuruna muhtaç milletimizin, zulmün karanlığından Saadet iktidarı ile kurtulacağı gün, diriliş günüdür. Erbakan Hocamız işe başlarken, “Nizam’la bismillah, Selamet’le inşallah, Refah’la maşallah, Fazilet’le elhamdülillah, Saadet’e ulaşanlara selam olsun” niyazında bulunmuştur. Bu kabul olunmuş bir duadır. Mukadder olan yaşanacaktır. Adil Düzen ikame edilecek, İslam Birliği mutlaka kurulacaktır. Milli Görüş kadrolarına düşen görev; Allah’a ve Peygamberine itaatten ayrılmamak, çekişmekten, haset ve kibirden kaçınmaktır. Çekişmek, kibir ve haset çözülmeyi getirir. Çözülme ise yılgınlığa düşürür, teşkilat gücünün kaybolmasına sebep olur. Samimi bir Müslüman, Müslüman kardeşini görülen iş, verilen mücadele için zararlı görürse, olmadık sıfatlarla onu itham ederse, bunu kim yapıyorsa, asıl zararlı olan o olur ve eninde sonunda mutlaka belasını bulur. Bu dava, kerameti kendinden menkul, kibir abidesi, teslim olmayı, koltuğa sahip olmak olarak gören kimselerle değil, sadıklarla yürür. Bizim işimiz, itaat ve sadakat işidir. Eylemimiz cihat, silahımız sabırdır. Allah sabredenler ile beraberdir. Sabır savaş, zafer. Adım: Müslüman. Diriliş, dirilişe inananların işidir. Erbakan Hocamız, “Başka partilerin seçmenleri var, bizim de inanan kadrolarımız var” demiş. Saadet Partisi’nin bu kongresi, inanmış kadroların oluşturacağı coşku seli ile iktidar yürüyüşünün işaret fişeği olacaktır. Allah’tan niyazımız budur.

MESELE

Kim, fesatçının ve inkârcının ismine aldanıp her dediğini yaparsa İslamsız kalır. İslam’a nankörlük eden ise rezil olur. Lider, kendinde bulunan kuvvetin, kudretin ve iktidarın Allah’tan geldiğini bilirse, kendinden daha kuvvetli orduları dahi mağlup eder. Allah, kendisine sığınanı, yolunda bulunup cihat edeni korur. Mesele nedir? Günümüz dünyasında insan ve toplum, İslam ile arasına mesafe koymuştur. Kimi insanlar, İslam ile arasına “inkâr” duvarı örmüş, kimileri de nifak ve şirk duvarı örmüştür. Kimi insanlar da İslam’ın etrafına “algılardan ve hurafelerden oluşan” aldanma ve aldatma duvarları örmüştür. Din ve düzen ve bir medeniyet olarak İslam yaşanmaz hale getirilmiştir. Bu yüzden Müslümanlar dâhil bütün insanlık, “İslamsızlık” krizi yaşıyor. İslam ile insan ve toplum arasına örülen bu duvarlar ortadan kaldırılmadan, yaşanılan bu krizden kurtulmak mümkün olmaz. Kimi Müslümanlar dahi din ve düzen olarak İslam’ı zararlı ve tehlikeli bir şey olarak görüyor. Kimi Müslümanlar da yarısı veya bir kısmı ile yetinmeyi tercih ediyorlar. Allah bütün bu halleri kınıyor ve gazap ediyor. “Yoksa siz, kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını işinize gelmediği için görmezlikten gelerek inkâr mı ediyorsunuz? İçinizden böyle davrananların cezası, dünya hayatında rezil olmaktan başka nedir ki? Diriliş Günü’nde de onlar, en şiddetli azaba uğrayacaklar…” İslam, Allah’tan kullarına emanettir. Müslümanların temel görevi, İslam’a karşı oluşturulan kin ve nefreti ortadan kaldırmaktır. Kin ve nefreti, sevgiye çevirmektir. Bu iş İslamsız olmaz hakikatini, insanın zihnine, toplumun vicdanına silinmeyecek şekilde kazımaktır. İşte bütün insanlar o zaman saadet bulacaktır. Saadet Partisi’ni kendisine karargâh edinen Milli Görüşçülerin dert edindiği “mesele” budur. Saadet Partisi’ni önemli kılan, derdini taşıdığı bu meseledir. Onun için kongreye, “Gelecek, saadet ile gelecek” sloganı ile gidiyor. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Ts-61 - Allahü teala sizlerden ebeden razı olsun, Sn. Hocam. Allahü teala Saadet Partisi'ne ve inançlı ve güçlü kadrolarına muvaffakiyetler nasip eylesin.! Amiin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ekim 00:16
01

Uğur Ural - Eline fikrine yüreğine sağlık. Yaşlısı akledip özüne dönse, geçler etrafında toplansa halka olsa, imanlı ordu tesis edilip dünya yeniden bizden korksa...

Amel ile gayret edersek olacak inşallah. Sizi seviyoruz hocam, siz gidince kalemler hep eksik yazar...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Ekim 08:59

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?