Reklamı Kapat

Denk geldi

Bismillahirrahmanirrahim;

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamd, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Allah, yeryüzünü “eşrefi mahlûkat” olarak yarattığı insanı, imtihan için var etmiştir. Bu imtihanın bir sırrı olarak her asırda bizler, hak ile batılın mücadelesini yaşıyoruz. Allah bu mücadelede taraflar arasında başarı günlerini döndürüp dolaştırmaktadır. Savaşlar, hakka inananlar ile batılı savunanlar arasında geçen adalet savaşları olabileceği gibi bazen de batılı savunanların kendi aralarında yaptıkları çıkar savaşları olabilir. Hak-batıl mücadelesi, nesilden nesle devam eden bir süreçtir ve kıyamete kadar devam edecektir. Şimdi biz, asrımızda da “denk geldi manzara koyduk” kabilinden canlı yayın savaşlar yaşıyoruz. Mücadelenin batıl tarafında ABD ve İsrail var. Bunlar uydurdukları hurafeler için savaşıyorlar. Hak tarafında ise Milli Görüş ve Müslüman Topluluklar Birliği organizasyonu var. Bunlar da Adil Düzen ve Yeni Bir Saadet Dünyası kurmak için mücadele ediyorlar. ABD kimler tarafından nasıl kuruldu ve hangi milleti temsil ediyor? Son ABD Başkanı Donald Trump kimin adamıdır? AB ülkeleri ve günümüzde İslam ülkelerinin yöneticiliğini yapanlar, hangi safta yer alıyorlar? Safımızı doğru tarafta belirlemek için, bu tür sorulara düzgün cevaplar vermemiz gerekir. İslam’a ve Müslümanlara karşı savaşanlar ile Allah için mücadele etmek önemli bir Müslümanlık görevidir. Müslümanlar bu mücadelede bütün aşırılıklardan uzak dururlar. Çünkü Allah aşırıları sevmez. Müslümanlıkta radikalizmin de liberalizmin de yeri yoktur. Radikalizm ve liberalizm fitnedir ve fitne, adam öldürmekten daha kötüdür. Fitne tamamen yok edilinceye ve düzen de yalnız Allah’ın razı olduğu adil düzen oluncaya kadar zalimler ile mücadele edilir. Şayet vazgeçip hakka teslim olurlarsa, zalimlerden başkasına düşmanlık ve saldırı yapılmaz.

FAİZ

Faiz haramdır. Faiz de ticaret gibidir, dünya gerçeğidir diyenler sapıtmıştır. Faiz, Siyonizm’in emellerine hizmet eden “Yeni Dünya Düzeninde” Yahudi vergisi olarak yer almaktadır. Faizden beslenenlerin, faizci kapitalizmi yürütenlerin hali cin çarpmış adamın hali gibidir ve iki yakası bir araya gelmez. Faizciler, alanlar ve verenler Allah ve Resulü ile savaş halindedirler.

Faizcilere Allah ve Resulü lanet eder.

PEYGAMBERLER

Nice peygamberler vardır ki, beraberinde birçok Allah erleri bulunduğu halde Allah yolunda hak ve adalet için  cihat ettiler, başlarına gelenlerden dolayı gevşeklik ve zaaf göstermediler, boyun eğmediler. Allah sabredenleri sever. Allah eri olmak, kolay değildir. Allah, kendi yolunda kenetlenmiş bir yapı gibi saf bağlayarak cihat edenleri sever. Peygamberler inananları cihada teşvik ederler. Derler ki; ey iman edenler, teşkilatlanarak tedbirinizi alın, kademe, kademe cihada çıkın ve hep beraber cihat edin. O halde, dünya hayatını ahiret karşılığında feda edenler, Allah yolunda cihat etsin. İman edenler Allah yolunda cihat ederler. İnanmayan inkârcılar, müşrikler ve münafıklar ise batıl davalar ve şeytan yolunda savaşırlar. O halde şeytanın dostlarına karşı cihat edin, şüphe yok ki şeytanın kurduğu düzen pek zayıftır. Allah, inkârcıların, müşrik ve münafıkların gücünü inananların cihadı ile kırar.

YAHUDİLER

Yahudiler, Allah’ın eli bağlıdır, sıkıdır ve cimridir derler. Bu yüzden onlar, Davud ve Meryem oğlu İsa diliyle lanetlenmişlerdir. Bunun sebebi, söz dinlememeleri ve haddi aşmalarıdır. Allah’ın elleri açıktır, dilediği gibi verir. Kur’an, Yahudilerden çoğunun azgınlığını ve küfrünü arttırır. Aralarında, kıyamete kadar sürecek düşmanlık ve kin hiç sönmeyecektir. Ne zaman savaş için bir ateş yakmışlarsa, bozgunculuğa koşmuşlarsa Allah onu söndürmüştür. Onlar yeryüzünde bozgunculuğa koşarlar, Allah ise bozguncuları sevmez.

MÜMİNLER 

Müminler; size ne oluyor ki, Allah yolunda cihada çıkın denildiği zaman yere çakılıp kalıyorsunuz? Dünya hayatını ahirete tercih mi ediyorsunuz? Fakat dünya hayatının faydası ahiretin yanında pek azdır. Eğer gerektiğinde cihat çıkmazsanız, Allah sizi pek elem verici bir azap ile cezalandırır ve yerinize sizden başka bir topluluk getirir ve onlar sizin gibi yere çakılıp kalmazlar. Ey müminler, gerek hafif, gerek ağır olarak cihada çıkın, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihat edin. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. Allah’a ve ahiret gününe iman edenler, mallarıyla canlarıyla cihattan geri kalmak için asla izin istemezler. Allah takva sahiplerini iyi bilir. Allah müminlerden, mallarını ve canlarını, kendilerine verilecek cennet karşılığında satın almıştır. Çünkü onlar Allah yolunda cihat ederler, bu yolda şehit olurlar ve düşmanı etkisiz hale getirirler. Allah sözünde sadıktır. Müminler de Allah ile yapmış oldukları bu alış verişe sadık kalmalıdırlar. Allah, sakınan sadıklarla beraberdir. Müminler ancak Allah’a ve Resulüne iman eden, ondan sonra asla şüpheye düşmeyen, Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihat edenlerdir. İşte sadık olanlar ancak bunlardır.

SULTAN

Sultan verirse görevi ehil olmayana, o da işleri teslim eder, cahile, ahmağa. Böyle olan devlet başkanları zalim olurlar. Zaman, her geçen günden daha kötüdür. İnsanlar gaflet ve çirkin fiiller içerisinde, dünya ve mal sevgisiyle dolmuşlardır. Devlet başkanlarının, kötü fiillerde bulunan insanlara karşı gaflet ve ihmalkârlık içerisinde bulunması felaket getirir.

SAADET

Topluluklar, benimsedikleri ilah anlayışı, insana ve çevreye bakışları ile değerlendirilir. Saadet Partisi; tek bir ilahın varlığını, insanın temiz İslam fıtratı üzerine yaratıldığını ve çevrenin Allah’ın insanlara ihsan ettiği bir emanet olduğunu kabul eden inancı benimser. Bu milletimizin kimliği olan Milli Görüş’tür. Saadet Partisi’nin yolu orta yoldur. Kabul ettiği yolun özünde sevgi, merhamet ve şefkat vardır. Gayesi bütün insanlığın saadetidir. Saadet Partisi “denk geldi manzara koyduk” kabilinden iş görmez. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Covid-19 aşısı bulunursa yaptırır mısınız?