Reklamı Kapat

Suriye’den sonra? -1-

Suriye’de Müslümanlar birbirleriyle savaşıyorlar. (En’am/65) Efendimiz (s.a.v) de bizi yüzyıllar önce uyarmış: “Kur’an’dan yüz çevirirseniz zillete düşer, parçalanırsınız.” Mehmetçik, vatan savunmasında. Duadayız... Müslümanlar, düşmanlarına çalıştıklarının farkında değiller. Hepsi de zarardalar. Kim kimin yanında, karşısında? Saflar net değil.

Emperyalistler ürettikleri terör örgütleri üzerinden vekalet savaşlarını sürdürüyorlar. Karşıt örgütlerin ipleri aynı elde.

Suriye, Siyonizm’in hangi aşaması? Karşıt örgütleri kuranlar, yönetenler de düşmanlarımız... Suriye üzerinde çok farklı tahliller yapılıyor. Herkes bulunduğu konumda, başka gözlüklerden/pencerelerden bakıyor. Biz günümüzde, hatta son yüz yıl içindeki tüm olaylara Siyonizm sapkınlığını göz ardı ederek bakamayız. Çünkü Siyonizm öyle bir ifsad ideolojisi ki, elindeki sermaye, medya gücüyle tüm uluslararası kurum ve kuruluşları, devletleri, siyaseti, ekonomiyi, hukuku tüm meşru ve gayrimeşru (legal, illegal) kuruluşları kurdurabiliyor, etkileyebiliyor, kontrol edebiliyor. 30-40 yıldır başımıza bela olan PKK’yı kurdurup, destekleyen, besleyen, Kürdistan vaadiyle bölücülüğü, ırkçılığı körükleyen Siyonizm değil mi?

Suriye’de kim, kimlerle savaştırılıyor? ABD PKK’nın vekili mi, hakem mi, taraf mı? Ordumuz başarılı olmasaydı ABD müdahale eder miydi? ABD’ye güvenilir mi? Ortaklık, velayet ilişkileri sürdürülmeli mi? ABD, AB, İsrail, Rusya dost mu, düşman mı?

Türkiye ile İran ne zaman savaştırılacak? Bölünecek? Ülkemiz, uluslararası güçlerin müdahalesine açılmıyor mu?

Soruların cevaplarını kimden, hangi kaynaklardan almalıyız ki şaşırmayalım? Hayat Kitabımızda bunların cevabı yok mu?

Siyonizm, İncil’deki tevhidi teslise dönüştürdüğü gibi Evangelizm’i de üretip, yanına almak suretiyle hızla hedefine koşuyor. İsrail devleti kuruldu. Habire genişliyor. Kudüs başkent ilan edildi. Mescid-i Aksa’nın altı oyuluyor. Nil-Fırat arası topraklar katılacak. Ve dünya Yahudi devleti kurulacak... Suriye’den sonra sıra Türkiye ile İran’da... Bölgemizde Siyonizm’in peyki bir laik Kürdistan kuruluyor. Irak’tan, İran’dan, Suriye’den ve Türkiye’den kopartılacak parçalarla... GOP, BOP, Sevr, Ilımlı İslam, Dinlerarası Diyalog, AB, NATO projelerinin tümü Siyonist projenin parçaları. Siyon protokolleri, Haim Nahum doktrini, PKK, DEAŞ, El-Kaide, PYD hepsini üreten, çatıştıran, kullanan aynı odak, aynı ideoloji: Siyonizm...

Mekânı cennet olsun. Erbakan Hocamız bu tehlikeye, projeye dikkatlerimizi çekmiş ve uyarılarını tekraren yapagelmişti. Bu basiretli, ferasetli tahlillerinde ne kadar isabetli olduğu zamanla daha da anlaşılıyor. İşte bu konuyla ilgili birkaç sözü:

“Siz meseleyi Suriye mi sanıyorsunuz? Onların Suriye’yi istemesinin tek bir nedeni vardır, o da Türkiye’yi işgal etmek için zemin hazırlamaktır. Eğer bir gün mesele Suriye olursa, bilin ki hedef Türkiye’dir.”

“Körfez Savaşı bitecek, Saddam bitecek, bu bölgede devlet otoritesi kalmayacak. PKK, oluşan boşlukta bir devlet kurmak isteyecek. Bölgede PKK’lılar çok büyük silahlarla donatılacak. Sonra Türkiye’den toprak talebinde bulunacak.” (1992)

“Siyonizm bir timsaha benzer. Üst çenesi ABD (kapitalizm), alt çenesi Rusya (Sosyalizm), kalbi Avrupa, beyni İsrail (Siyonizm), gövdesi de içimizdeki işbirlikçilerdir.”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bahaddin Elçi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?