Reklamı Kapat

Barış Pınarı Harekâtı

Ateş bize gelmeden bizim ateşe gitmemiz lazım. İçine düştükten sonraki müdahale ağır zayiatla sonuçlanacağı için dışarıdan müdahale etmek gerek. Ateş çemberi içine düştükten sonra ateşi söndürmek mümkün olamayabilir. Ama çemberi dışarıdan kuşatarak daraltıp söndürmek mümkünü fiiliyata geçirebilir. Ne ateşi bu? Dokuz yıldır Suriye’de körüklenen Müslümanları yok etme ateşi. Her ne kadar Suriye iç savaşı denilse de iç savaştan ziyade başta ABD, Rusya, İngiltere, Almanya ve Fransa olmak üzere küfür cephesinin işgali altında Suriye. Küfür cephesinin hem askerleri var Suriye’de hem de terör örgütlerini askeri, siyasi ve lojistik olarak destekliyor. Küfür cephesinin başı ABD’dir.

ABD’nin kurup yönettiği PKK/PYD/YPG-DSG ve DEAŞ terör örgütleri Türkiye’yi tehdit etmeye başlayınca Türkiye, Fırat’ın doğusuna 09 Ekim’de Barış Pınarı Harekâtı başlattı. Harekâtın amacı, Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridorunu dağıtıp orayı güvenli bölge haline getirmek olarak açıklandı. Terörden temizlenince Türkiye’deki Suriyelilerin güvenli bir şekilde evlerine yani bölgeye dönmesinin sağlanacağı vurgulanıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri önce Tel Abyad ve Resulayn’daki terör noktalarını bombaladı. Bölgedeki terör yuvaları ateş altına alındı. Sonra kara harekâtı başladı. Suriye içlerine doğru ilerleme başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu harekâtı sonuna kadar destekliyoruz. Müslüman Türk ordusunun zaferle döneceğine inanıyoruz. Buraya kadar tamam. Peki, tamam olmayan ne?

Türkiye Barış Pınarı Harekâtı’na başlayınca ABD Başkanı sabah bir açıklama yaptı, öğle bir başka, akşama daha başka açıklama. Hiçbiri birbirini tutmayan açıklamalar. “Türkiye’yi mahvedeceğiz” cümlesiyle girdi, “PKK’yı desteklememiz yanlıştı” cümlesiyle çıktı. “Türkiye’nin yaptığı operasyonu desteklemiyoruz engel de olmayacağız” cümlesiyle girdi, “Harekâtı durdurun” cümlesiyle çıktı. İkinci günün akşamında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin kınama bildirisi kararını ABD Rusya ile birlikte veto etti. Bu ne demek, harekât sürsün demektir. Barış Pınarı Harekâtı ‘hareket noktası’ açısından bizi ikilemde bırakıyor. Nedir bu ikilem?

Acaba Barış Pınarı Harekâtı ABD’ye karşı mı yapılıyor yoksa ABD istediği için mi yapılıyor? Baştan şunu ifade edelim; ABD bir şeye karşıysa o şey bizim için doğru demektir. ABD ne istiyorsa onun tersini yapmak Müslüman olan herkesin vazifesidir. Barış Pınarı Harekâtı ABD’ye karşı yapılıyorsa doğru bir iştir. PKK/PYD/YPG-DSG ve DEAŞ terör örgütleri demek ABD demektir. Bu örgütlerin hem kurucusu ABD’dir hem her türlü silah ve mühimmat vericisi ABD’dir hem de içlerinde bizzat ABD askerleri var. ABD’ye karşı savaşmak küfür cephesine karşı savaşmaktır. ABD’ye karşı savaşılıyorsa bu doğru olandır.

İkilemin bir diğer tarafı, ABD maşaları terör örgütlerine silah ve mühimmatı verip size devlet kuracağız diyerek Türkiye’ye saldırtıyor; öte yandan Türkiye’ye bak bunlar terör örgütü seni tehdit ediyor bunları temizle diyerek harekât yapmasını sağlıyor. Kendisi elini ateşe sokmadan birbirini kırdırtma taktiğiyle hem Türkiye’nin enerjisini harcıyor hem de örgütlere silah vererek para kazanıyor. Bu taktik düşünüldüğünde Barış Pınarı Harekâtı ABD istediği için yapılıyor kanaati doğuyor. Çünkü Türkiye bu harekâtı ABD’ye karşı ve bağımsız bir şekilde yapıyorsa ABD niye Türkiye’ye karşı askeri adım atmıyor? ABD Türkiye’den korkuyor mu? Korkuyor dersek komik olur. Siyasi, askeri, ekonomik, bilim ve teknoloji olarak Türkiye’den kat kat büyük olan ABD’nin kendisine karşı yapılan askeri bir harekâta karşılık veremeyeceği düşünülemez. Kaldı ki harekâtın kınanmasını bile veto etti.

Türkiye’nin Barış Pınarı Harekâtı’nda küfür cephesiyle savaştığına inanmak istiyorum!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Cafer Keklikçi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

A. Yücel - ABD istese de istemese de, Barış Pınarı harekâtı doğrudur, aklın yolu birdir. ABD karadan askeri hareket yapmaz, maşalarını kullanır. ABD nin emir itleri PKK ve DEAŞ tir. Onları kendi menfaati için kullanıyor. FETÖ yü kullandı amacına ulaşamadı. Şimdi PKK ve DEAŞ son ümidiydi ABD nin, bu planda çökecek Allah'ın izniyle.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Ekim 22:28

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?