Reklamı Kapat

Sadece üç çocuk mu hayal?

Daha düne kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a her desteği veren ve en ufacık eleştiride bile küplere binen isimler bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aralarına “mesafe” koymanın gayreti içine girmiş durumdalar.

Bu isimler Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sahiplenilen kimi iddiaların artık hayal haline geldiğini öne sürerken “üç çocuk çağrısını” hatırlatıyorlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yıllardır evlenen gençlerden “üç çocuk” sahibi olmalarını istediğini ama günümüzde gençlerin evliliğe pek itibar etmediklerini belirterek söz konusu tavsiyenin hayal haline geldiğini dile getiriyorlar.

Yani Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kimi isteklerinin yerine gelmesinin imkânsız hale geldiğinin altını çiziyorlar.

Evet, düne kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a her türlü desteği verenler bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temennilerinin hayal haline geldiğini ileri sürerek aralarına duvar çekmek istiyorlarsa elbet bir bildikleri vardır.

Yeni partilerin kurulmasının söz konusu olduğu bu günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilen destek böyle geri çekiliyorsa bunu manidar bulmamak mümkün mü? Hem hayal olan sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evlenen gençlere yönelik üç çocuk tavsiyesi mi?

Parlamenter sistem terk edilip başkanlık sistemine geçilince her şeyin güllük gülistanlık olacağı yolundaki açıklamalar da artık “hayalden” ibaret değil mi?

Sistem istikrar sağlama adına o kadar çok zorlandı ki insanlar artık bu zorlamalara tahammül edemez hale geldiler.

Ülke yönetiminde söz sahibi olanlar milletin verdiği mesajları doğru algılayamadıkları için bugün içinde yaşadıkları bunalımlı günlere geldiler.

Hep kendi kafalarından ve gönüllerinden geçenlerin uygulanması halinde ülkenin istikrara kavuşacağını iddia ettiler. Ama istikrar giderek daha da bozuldu. Yani bu konuda verilen vaatler hayal halini aldı.

Son seçimler öncesinde dillerden düşmeyen “beka sorununun” bile kocaman bir hayalden başka bir şey olmadığı ortaya çıktı.

Bugün beka sorununu ağzına alan var mı?

Ülke genelinde birlik beraberlik türküleri söylüyorlardı ancak ne var ki daha kendi partilerinde bile birlik ve beraberliği tesis edebilmiş değiller.

Yapılan açıklamalar, verilen vaatler bomboş hayal halini almaya başlayınca Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aralarına mesafe koymak isteyenlerin sayısı da hızla arttı.

Yeni partilerin kurulacağı yolundaki haberler de işin “tuzu biberi” olsa gerek.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?