Reklamı Kapat

Müslüman hanımlar! Eşlerinizin kıymetini bilin!

Müslüman hanımlar! TV’lerin, dizilerin, feminizmin, emperyalist kültürün, ahlakı bozuk arkadaş, akraba ve komşuların rüzgârına kapılıp eşlerinize saygısızca ve edep sınırlarını aşacak şekilde davranmayın. Çünkü Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki:  “Kocalarınıza olan davranışlarınıza dikkat edin. Çünkü onlar sizin cennetiniz veya cehenneminizdir. Eğer bir kadın kocasıyla tartışır ve ‘Ben senden ne hayır gördüm ki,’ derse, iyilikleri boşa gitmiş olur.” (Camiu’s-Sağir)

Müslüman hanımlar! Bu bozuk düzene, türlü ahlaksızlıklara ve tuzaklara rağmen her akşam harama bulaşmadan işlerinden evlerine gelen eşlerinizi karşılarken sanki Allah yolunda cihattan dönen bir mücahidi karşıladığınızı unutmayın! Çünkü Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki:  “Kim yaşlı anne-babasını geçindirmek için çalışırsa, o Allah yolundadır. Kim çoluk-çocuğunun rızkı için çalışırsa, o da Allah yolundadır. Kim kendi geçimini temin etmek için çalışırsa, o da Allah yolundadır. Kim helâl kazanç için yorgun ve bitkin olarak akşamlarsa günah¬ları bağışlanmış olarak akşamlamış olur.” (Camiu’s-Sağir)

Müslüman Hanımlar! Evine sahip çıkan, harama tenezzül etmeyen, ailesine ihanet etmeyen, güler yüzlü, ibadetlerine düşkün eşlerinize yemek hazırlarken, sofra kurarken sanki Allah yolunda hac ve cihad yapmış birine hazırlık yaptığınızı unutmayın! Çünkü Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki:  “Hac yapmış gibi sevap kazanarak geceleyen, Allah yolunda savaşa çıkmış gibi mükâfat alarak sabahlayan kimselere müjdeler olsun. Bu kimseler, helalle yetinip, az bir dünyalığa kanaat edip, harama tenezzül etmeyenlerdir. Çoluk çocuğunun ya¬nına gülerek varır. Yanlarından gülerek ayrılır. Nefsim kudreti elin¬de bulunan Allah'a yemin ederim ki böyle kimseler, aziz ve celil olan Allah yolunda hac yapıp cihad edenlerle aynıdırlar.” (Camiu’s-Sağir)

Müslüman hanımlar! Eviyle ve ailesiyle gücü yettiği kadar ilgilenmeye ve vakit ayırmaya çalışan eşlerinizin Peygamber müjdesine nail olduğunu unutmayın! Çünkü Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki: “Diline hâkim olan, evinde çoluk çocuğuyla bulunmaktan, (vakit ayırmaktan, sahip çıkmaktan) zevk du¬yan ve günahlarına ağlayan kimseye müjdeler olsun!” (Camiu’s-sağir)

Müslüman hanımlar! Eşlerinizin çocuklarınızla oynamasının, onlarla ilgilenmesinin ve hatta onlara sevgi ve şefkatle bakmasının bile çocuklarınıza bir hayır olarak yazıldığını unutmayın! Çünkü Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki: “Baba çocuğuna kendisinden razı olduğunu gösteren bir bakışla baktığında, evlat bir köleyi hürriyetine kavuşturmuş gibi sevap kaza¬nır. Babanın evladına duası da peygamberin ümmetine duası gibidir.” (Camiu’s-Sağir)

Müslüman hanımlar! Eşlerinizin evlerine aldıkları, günlük ihtiyaçların, market ve manav alışverişlerinin bile Allah tarafından onlara büyük bir sevap ve sadaka olarak yazıldığını unutmayın! “Erkeğin hanımına yedirdiği sadakadır, çocuğuna yedirdiği sadakadır, hizmetçisine yedirdiği sadakadır, ken¬di yediği de sadakadır. Erkek, hanımına su dahi içirse ondan sevap kazanır. Kulun sevap kefesine ilk konulacak ameli, çoluk çocuğuna geçimi için yaptığı harcamalardır. (Camiu’s-Sağir)

Müslüman hanımlar! Evinin ve ailesinin yükünü üstlenen, çoluk çocuğunun geleceği için gece gündüz çalışan, çabalamaya gayret eden eşlerinize bakarken, dua ettiği zaman duası engelsiz bir şekilde Allah’a ulaşan bir kula baktığınızı unutmayın! Çünkü Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki: “Babanın duası, hiç bir engelle karşılaşmadan Allah'ın huzuruna çıkar.” (Camiu’s-Sağir)

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdülaziz Kıranşal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Kervansaray - Hatirlatmalarinizdan dolayi cok tesekkürler. Keske islamin kurallarina uygun erkekler esler yetistirilse, biz kadinlar zaten kendilerini memnun etmeye haziriz ve meyilliyiz. Ama günlük sizi elestiren, asagilayan hicbir seyden memnun kalmayan kocalara nasil davranmaliyiz aceba?!

Erkek efendi olursa kadin hayli hayli hanim olur!

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Temmuz 00:40
03

Güliz - Peki hanımı ve çocuklarının rizki icin çalışan ama fitil fitil burunlarindan getiren hakaret eden ailesine kufreden erkeklerde mi cihat mertebesinde oluyor onlarada bugzetmek günah oluyor sizin bahsettiğiniz türden erkek mi kalmış neyini karşılayalım Allah aşkına dünyamızı zaten cehennem ediyorlar ahirettede şimdiden koyun bakalım cehenneme siz bilmezsiniz lakin rabbim bilir

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 22 Temmuz 10:54
04

Bilal - @Güliz 03 nolu yoruma cevabı: Allah yardımcınız olsun, umarım tez zamanda düzelir sabır ve duayla.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Temmuz 23:04
02

Şenay Doğan - alllah senden razı olsun yuvanı cennet yuvası eylesin allah seni habibullaha ehli beyt eylesin inşallah allaha emanet ol

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 21:36
01

Hatice Bali’n - Neden Sadece bunu hanımlara ithafen söylüyorsunuz.Karşılıklı olarak eşler birbirlerinin kıymetini bilsin. hayatın yükünü paylaştıkça birbirini tamamladıkça evlilik kıymetli bir hal alır.Hayatın yükü kolaylaşır.Rica ediyorum.Birbirinin velinimeti birbirini tamamlayan eşlerin ancak huzurlu bir evlilik yapacağını anlatan yazılar yazın uyarılması gereken sadece tek bir taraf değil her iki tarafın eksikliğindendir.Selam ve dua ile

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 21 Temmuz 18:06

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?