Reklamı Kapat

Adam şaşırdı mı karısına ‘hanım bacı’ dermiş

İnsan sormadan edemiyor, mademki kaybedecektiniz de 31 Mart seçimini niçin iptal ettirdiniz? Kaybedeceğinizi ön göremediniz mi yoksa kazanacağınızın bir garantisi mi vardı? Hâlbuki vatandaşta oluşan kanaat, “İktidar kaybedeceği seçimi yeniden yapmaz. Kazanacağını garanti görürse ancak bu riske girer” idi. Nitekim seçim kampanyası süresince Cumhur İttifakı liderlerinin sahaya inmemesi müspet bir gelişme olarak görünüyordu ve kazanma hususunda ümitleri de artmıştı. Ne oldu da seçime birkaç gün kala bu durumdan vazgeçip sahaya indiniz? İndiniz de ne oldu? Fark 800.000’e çıktı. Gerek Sisi benzetmeleri gerekse zillet ittifakı söylemlerinin tekrar edilmesi bu farkı artıran faktörlerden değil midir? Hele de terörist başıyla temas edilmesi ve medet umulması akla ziyan şeyler. Bizim Anadolu’da bir söz var: “Adam şaşırınca karısına ‘hanım bacı’ dermiş.” Bugün bunların durumu sanki bu.

Hemen herkesin hafızasında tazedir. Geçmişte Cumhur İttifakı’nın liderleri bu malum terör örgütüyle görüştü-görüşmedi tartışmaları içinde birbirine hakaretler eder ve ‘şerefsiz’ gibi ağır sözler havada uçuşurdu. Hatta öyle bir noktaya gelinmişti ki, “niye asmadın?” diye miting meydanlarında ip bile atılmıştı. Şimdi seçim kazanma uğruna geçmişte yaptıklarını ve yaşadıklarını bir kenara bırakarak terörist başından medet umma gafletine düşünce, millet de adeta “zillet bunlar değil, zillet sizsiniz” diyerek tarihi bir ders verdi.

Bu seçimin sonucuna etki eden sebepler sadece bunlarla sınırlı değildi. Birçok yan etken de vardı tabi. İçişleri Bakanı’nın tutum, söylem ve davranışları, Ordu Valisi’nin VIP krizi de bu süreçte negatif etki yapmıştır.

Özellikle iktidar partisi kendi içinde bir özeleştiri yaparak 23 Haziran’dan sonrasına erteledikleri tövbeyi de bir an önce yapmaları lazım. Amma velâkin Allah (c.c.) kul hakkını affetmiyor. Ne yapmaları lazım? Helallik dilemeleri lazım. Başta Temel Bey olmak üzere Saadet Partililerden teker teker helallik almaları lazım. Aksi halde bu iş mahşere kalacak.

Saadet Partililerin alacakları sadece AKP’lilerden değil, sözüm ona İslamcı geçinen bazı yazar-çizerlerden de var. Bunun en son örneği Emine Şenlikoğlu’dur. Kendisi sosyal medyadaki bir paylaşımında “Süleymancı ve Saadetli kardeşler! Liderin yanlış emirlerine ‘o dedi’ diye uymak şirktir. Mutlak itaat Allah’ındır. Yanlışsız olan o” ifadelerini kullanıyor. Evet, söz doğru ama Sayın Şenlikoğlu bu sözün muhatabı Saadet Partililer değil, bilakis AKP’lilerdir. Eğer 17 senedir bunu göremediyseniz gözlerinize yazık. Siz ya taraflısınız, ya siyaseti bilmiyorsunuz, ya da hâlâ Milli Görüş’ü kavrayamamış ve tanıyamamışsınız. Milli Görüş’ün liderleri Allah’ın emirlerine muhalif hiçbir şeyi emretmezler. Hak, hukuk ve adalet çerçevesinden asla çıkmazlar. Bugünkü Saadet Partisi ve lideri de bu esas üzerindedir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Her zaman olduğu gibi duamız Allah herkese akıl, şuur, izan ve feraset nasip etsin. (Âmin.) Vesselam…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsrafil Bayrakçı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Özay Görgün - ALLAH razı olsun, çok enfes bir makale

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Haziran 17:59

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?