AKP’yi tutarsızlığı yıktı!

İktidardaki AKP ve ona destek olmaya çabalayan yandaş medyayı tutarsız kılan ve seçmenle aralarında giderek büyüyen bir güven bunalımı oluşturan pek çok sebep sayılabilir ama bu sebeplerin başında hiç kuşkusuz birbiriyle çelişen açıklamaları gelmektedir.

AKP sözcüleri ve yandaş medya bir bakıyoruz İstanbul seçimleri için “bu sembolik bir seçim” diye küçümseyici bir ifade kullanıyorlar.

Yani “seçimi kim kazanırsa kazansın netice itibariyle kendi dediklerinin olacağını” iddia ediyor ve çıkacak sonucu önemsemiyor gibi görünmeye çabalıyorlar.

Sonra bir de bakıyoruz ki söylemleri değişivermiş.

Ve “bu seçim meselesi değil güvenlik meselesi” demeye başlıyor ve İstanbul’un FETÖ tarafından ikinci kez ele geçirilmeye çalışıldığını ileri sürüyorlar!

İktidar sözcülerinin ve yandaş medyanın iddialarından hangisi doğrudur? Bu sembolik bir seçim mi yoksa güvenlik meselesi mi?

Birbirine taban tabana zıt bu açıklamalara bakınca seçmenin kafası doğal olarak karışıyor ve iktidar partisine olan güveni sarsıntı geçiriyor.

İktidar partisi sözcüleri önce kendi aralarında ne söylemeleri gerektiğine bir karar verebilseler. Yani seçmenlerinin karşısına çelişkili tezlerle değil tek tezle çıkabilseler!

Bir insan bu tezlerden birini savunabilir, bunu anlarız ama aynı insan her iki tezi birden savunuyorsa bunda bir sakatlık vardır.

Gerçekten bu seçim onlar açısından sembolik bir seçimse ve kim kazanırsa kazansın kendi dediklerinin olacağına inanıyorlarsa bu canla başla savunmalılar ve “bu bir güvenlik meselesidir” diye vatandaşların gözünün korkutmaya çalışmamalılar.

Yok, gerçekten bu seçimlerin sıradan bir seçim olmadığına inanıyorlarsa o zamanda “bu sembolik bir seçimdir” diye bu kadar ciddi bir olayı sulandırmaya kalkışmalılar.

Bir dedikleri bir diğerini tutmayan açıklamalar seçmenin kafasını gerçekten çok karıştırmış durumda bulunuyor.

Sırf bu yüzden daha düne kadar AKP’ye toz kondurmayanlar bugün iktidar partisinin tozunu atıyorlar.

İktidar partisine sadece muhalefet partileri değil kendi aralarından büyük bir kesim de muhalefet etmeye ve yapılan icraatlar ile söylemlere eleştiriler getirmeye başlamıştır.

İktidar sözcüleri baş başa kalmış oldukları olumsuzluklar nedeniyle muhalefete çatma yerine kendi tutarsızlıklarına göz atmalılar.

Çok temel konularda bile tutarlı bir politika izleyemeyenlerin kimseye edecek tek lafı olmasa gerektir. Görünen odur ki iktidar partisi “tutarlılık sınavında” çok başarısız olmuştur.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?