Reklamı Kapat

İğrenç herifler!

İslâm tarihine baktığımızda, yığınla iğrenç heriflere rastlıyorsunuz. Bir avuç altın, şatafatlı bir makam, nefsin hoşuna giden ne varsa, onun uğruna vatanını, kardeşlerini satan, savaşlarda en kritik anlarda ihanet eden, düşmanların ekmeğine yağ süren, onların planlarına hizmet eden, düşmanlara köpeklik eden, tabasbus eden iğrenç insanlar. Daha doğrusu onlara insan demek, insana hakaret olur. Onlar insanlıktan çıkmış hayvanlardan da aşağı olmuş kimselerdir. Başka tabir bulamadığım için “iğrenç herifler!” dedim.

Hangi birini sayalım. Moğollar 1258’de Bağdat’ı kuşattı. Son Abbasi Halifesi el-Müsta’sım’ın veziri Alkamî gizlice Hulagu ile anlaştı. Neticede Bağdat düştü. Bir milyona yakın Müslüman kılıçtan geçirildi. Nehirler günlerce kan aktı. Aradan asırlar geçti, Mart 2003’te bu defa Kesnizani tarikatının mensupları iğrenç herifler devreye girdi, sözde Saddam’a candan bağlı generaller bir avuç dolara vatanlarını sattılar ve Amerika elini kolunu sallayarak Bağdat’a girdi. O tarihten sonra bir buçuk milyon Müslüman öldürüldü.

Bilgi bazen insanın canını acıtır. Yüreğini dağlar. Beyin bazen bu kadar bilgiyi taşımaktan aciz kalır. İslâm tarihindeki bazı hâdiselerin içyüzünü bilmek gibi… Osmanlı tarihine bakınız. Şerif Hüseyin ve evlatlarının yaptıkları ihanetleri hatırlayınız. Balkan Savaşları’nda, Birinci Dünya Savaşı’ndaki yedi cephede bazı isimlerin yaptıkları ihanetleri düşününüz. Öyle ihanetler ki, bu hainliklerin sonunda koca koca ülkeler elimizden gitmiş. Yüz binlerce can yetirilmiş. On binlerce esir verilmiş. O ihanetler olmasaydı bugün; Yunanistan ve bütün Ege adaları, Bulgaristan, Arnavutluk, Sırbistan, Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, bütün Körfez Ülkeleri, Ürdün, Mısır, Irak, Suriye, Filistin bizimdi.

Kralmış, emirmiş. Pabucumun kralları, emirleri… Kendi vatandaşlarını ezen, diğer beldelerdeki Müslümanlara düşmanlık eden, hatta onları acımasızca katleden, bir lokma ekmeğe, bir yudum suya muhtaç bırakan; öte yandan İslâm’ın ve Müslümanların amansız düşmanlarına tabasbus eden, yaltaklanan, onların bir dediğini iki etmeyen, Müslümanların servetini onlara peşkeş çeken aşağılık mahlûklar…

Kim olurlarsa olsunlar, ünvanları ne olursa olsun; İslâm ülkelerinde yaşayıp da, Müslümanlara ihanet eden, İslâm’ın inanç manzumesini, kültürünü yok etmeye uğraşan, İslam inancının içini boşaltmaya uğraşan, İslam düşmanlarının projelerini uygulayan bütün herifler iğrençtir. Onlar ciğerleri beş para etmez aşağılık insanlardır. Yarın maskeleri düştüğünde hepsinin yüzüne veya mezarlarına tükürülecek kimselerdir.

Değer mi, para için, mevki ve makam için, şehvet için vatanı satmaya, İslâmî değerleri tahrip etmeye, Allah’ın düşmanlarına köpeklik etmeye değer mi? Onların yaptıklarını okuyunca, görünce, cehennemin en aşağı mertebesinde olacak olmalarını daha iyi anlıyoruz. İnsan, “Zalimler için yaşasın cehennem!” diye haykırıp teselli buluyor. Bütün o hainlere, “Canınız cehenneme!” diyoruz.

Bir de “Sadîk-ı Ahmaklar” var. O hainleri seven, sempati duyanlar. İnsan o hainlere, o zalimlere kızdığı kadar bu ahmaklara da kızıyor. Yahu insan, düşmanlara kale kapısını açanları, Truva atlarını kaleye alanları, mesela en kritik çarpışmalarda âniden geri çekilip düşmanın diğer kuvvetleri yok etmesine zemin hazırlayanları nasıl sever, nasıl sempati besler?..

Dedik ya, bilgi insanın canını acıtır, diye. İnsanın bazen, “Yaşasın cehalet!” diyesi geliyor. Bilmediniz mi rahatsınız. Bildiniz mi işiniz zor. O bilgi canınızı fena halde acıtır. Bilmezseniz, o vakitte o iğrenç heriflerin benzerlerinin ihaneti ile karşılaşabilirsiniz. Allah muhafaza onların yaptıkları sıradan işler değildir. Kitlelerin hem imanlarını çalarlar, hem de vatanlarını ellerinden alırlar. Daha doğrusu uşaklık yaptıkları efendilerine pazarlarlar. Osmanlı’nın son devrelerinde, yakın tarihte pek çok örneği görüldüğü gibi… FETÖ, Kesnizani, bunlardan yalnızca birkaçı… O iğrenç herifleri saymaya sayfalar yetmez. Onlardan her türlü kötülük beklenir. En iyisi, onların şerrinden Rabbimize sığınalım. Ya Rabbi! İçimizdeki hainleri sana havale ederiz. Onları Ebrehe’nin ordusunun akıbetine uğrat. Etleri lime lime dökülsün. O hainler giderse, kâfirlerin ve diğer zalimlerin hakkından gelmek kolay…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Burhan Bozgeyik - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?