Onlar Saadet Partili değiller ki!

Yandaş medya yine “cinlik” peşinde!

Geçmişte Milli Görüş partilerinde kuruculuk yapmış, yöneticilik yapmış, milletvekilliği yapmış ama sonra yollarını ayırmış isimleri bir araya toplayıp Saadet Partisi tabanına çağrı yaptırıyorlar.

Çağrı yapanları takdim ederken de “Erbakan’ın yol arkadaşları” gibi “Saadet Partisi’nin önde gelen isimleri” gibi aslı astarı olmayan tanımlamalara başvuruyorlar.

Tamam, bu isimler Erbakan ile bir dönem yol arkadaşlığı yapmışlardır ama sonra yollarını ayırmışlardır.

Tamam, bu isimler geçmişte Milli Görüş partilerinin kurucuları olmuşlardır ama şimdi başka siyasi partilerle kol koladırlar.

Tamam, bu isimler bir dönem Milli Görüş çatısı altında siyaset yapmışlardır ama şimdi ya kendileri ya evlatları AKP çatısı altında siyasete devam etmektedirler.

Bu isimler bizim düşman olarak gördüğümüz isimler de değildir.

Abilerimizdir, kardeşlerimizdir ama siyaseten Saadet Partisi’nden çok farklı şeyler düşünmektedirler.

Saadet Partisi tabanına, “Aman CHP’li adayı seçtirmeyin” diye çağrıda da bulunabilirler.

Ama bunu yaparken kendilerinin “Erbakan’ı yol arkadaşları” diye ya da “Saadet Partisi’nin önde gelen isimleri” diye takdim edilmelerini fevkalade yanlış buluruz.

Bunu bir “aldatmaca” olarak görürüz.

Bunu Saadet Partisi tabanını “yanıltma gayreti” olarak kabul ederiz. Ve açık söylemek gerekirse böyle bir gayretkeşliği kendilerine yakıştırmayız. Bunu yandaş medyanın “cinliği” olarak nitelendiririz.

Hele bu isimlere “yalan söyletme” çabasını tamamen işgüzarlık olarak görürüz. Milli Görüş camiasının sevilen isimlerinin de kendileri gibi düşündüğü yalanını söyleyenlerini de Allah’a havale ederiz.

“İstanbul seçimlerine particilik anlayışı ile yaklaşmayalım” anlayışını da kabul edilebilir bir teklif olarak görmediğimizi ifade etmek isteriz.

Bu sözleri sarf edenler sanki AKP adayının kazanması için kolları sıvamamış gibi nasıl konuşurlar?

AKP’nin adayı için kollar sıvanınca davanın önemi kavranmış oluyor buna karşı çıkınca davanın önemi kavranmamış oluyor öyle mi?

Bu isabetsiz yaklaşıma “sevsinler sizin davanın önemini kavrama anlayışınızı” demekten başka kelime bulamıyoruz.

Eskiden Milli Görüş saflarında siyaset yapmış kişileri bir araya toplayarak Saadet Partisi tabanını etkilemeye çalışmak oldukça bayat ve basit bir politikadan başka bir şey değildir.

Böyle, “Biz artık AKP’liyiz” deseler ve “sizler de oylarınızı AKP’ye verin” deseler kuşkusuz daha mertçe bir şey yapmış olurlar!

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Mahmut Esat - Biz milli gorusculer için akp ile chp nin bir farkı yoktur ya biz varız ya da ötekiler nokta

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 21:43
01

Furkan - akp liler diyorki chp ikdidara gelirse türkiyede dinsizlik çogalır diyorlar

ey akp liler sizin ikdidarınızda son 3 yılda deist ve ateist olanların sayısında yüzde 10 artış oldu

siz hala chp gelirse diye milleti korkutup duruyorsunuz merak etmeyin akp liler siz bir 5 yıl daha ikdidarda kalın türkiyede islam bu gidişle azınlık dini olur..

Yanıtla . 22Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 10:48

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?