Şeker Güven Sorunu

Eğer tedbir alınmaz, bazı davranışlardan vazgeçilmezse güven bunalımı oluşur ki; işte, o zaman “ayıkla pirincin taşını” demekten başka, geriye herhangi bir seçenek kalmaz.

Başta, iktidar partisinin başı olan Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, söylem ve davranışlarıyla bu duruma hizmet etmektedir. S-400’ler konusunda olduğu gibi.

Aslında, Sayın Erdoğan o konuda haklı. Ama genelde yanlış yapıldığı için, güvensizlik devam etmekte. Şimdi, milletimiz bu füzeler Türkiye’ye teslim edilecek mi, edilmeyecek mi diye sonuç beklemektedir.

“Hele füzeler bir gelsin” demek, “Ben sana güvenmiyorum” demekle eş anlamlıdır. Konuyla alakalı bir sürü örnek insanın kafasından geçmekte. 

Mesele Sayın Erdoğan’la da sınırlı değil. Hemen hemen tüm yöneticiler öyle. Mesela, Sayın Uğur Dündar’a vaktiyle çok karşı çıkılmıştı. Şimdi ise, kapısı çalınarak modaratörlük yapması istendi. Sayın Dündar reddedince, gene daha önce karşı çıktıkları Sayın İsmail Küçükkaya’ya ve Fox TV’ye müracaat edildi. Hâlbuki hem kanal hem de Sayın Küçükkaya vaktiyle bu kesim tarafından hain ilan edilmişlerdi.

Yenilikçi Hareket döneminde de aynı davranış sergilenmiş idi. O zamanlar; Aydın Doğan ismi üzerinden gidilirdi. Kendileri Doğan medyaya çıkar ve karşı tarafa olmadık hakaretlerde bulunurlardı. Ama savunma amaçlı da olsa; bu kesimin aynı kanallara çıkması asla hoş karşılanmazdı.

Hangi birini anlatalım. Hata bir değil. Say say bitmez. İlk yola çıkarkenki durumları nasıldıysa, şimdi de, aynı yanlış devam etmekte. “Gömleğin ilk  düğmesinin yanlış iliklenmesi” gibi bir şey.

Bu ve benzer örneklerde olduğu gibi, aynı güven sorunu hâlâ devam etmekte olduğu anlaşılıyor.

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sadettin İnan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?