Reklamı Kapat

Fetih ve gençlik şöleni

Dün gazeteye iki genç ziyaretime geldi…

Pırıl pırıl iki delikanlı; Harun Kara ve Emre Yılmaz…

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) adına geldiklerini ifade ettiler.

Ellerinde bir davetiye; “İstanbul’un Fethinin 566. Yılı dolayısıyla, Fetih ve Gençlik Şöleni. Yeni bir dünya için Fetih Nesli Buluşuyor.” 

Peki, ama nerede ve ne zaman bu şölen?

Tarih; 15 Haziran 2019, Cumartesi (Yarın).

Yer, İstanbul, Esenler Stadı.

Saat: 17: 00’de.

Oldukça zengin bir muhtevası olan Fetih ve Gençlik Şöleni’nde var mısınız, yok musunuz?

***

Benim gözlerim ise bu şölenlerde hemen yerini alan Saadet Partisi (Saadet) Şişli İlçe Teşkilatı’nda ve Engin Yılmaz’da olacak.

Çaylar yine demli ve de ‘iade garantili’ mi Engin bey!

Orada mısınız?

MÜCAHİT GÜLTEKİN’DEN ÖNEMLİ UYARILAR…

Mücahit Gültekin…

Özellikle ‘aile’yi temel alan konularda çok önemli çalışmalara imza atan bir akademisyen.

Mücahit Bey, Milli Gazete ile birlikte her ay okurlara sunulan Maaile dergisinden Selime Sümeyye Abatay’ın sorularını cevapladı. Oldukça geniş bir röportaj verdi. Dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Mesela… 

Toplumsal cinsiyet tartışmaları denince akla gelen 2011 İstanbul Sözleşmesi’nin amaçlarından bahseden Gültekin, bu sözleşme hakkında bilmemiz gerekenleri şöyle açıkladı;

* “2011 yılında imzalanan İstanbul Sözleşmesi uluslararası bir sözleşme. Uluslararası sözleşmeler Anayasa’nın 90. maddesine göre iç kanundan daha yukarıdadır ve usulüne uygun yürürlüğe girdikten sonra bu sözleşmelerdeki herhangi maddeyle ilgili Anayasa’ya aykırılığı gerekçesiyle iptal ya da itiraz davası açamazsınız. Öncelikle bunu bilmemiz gerekiyor. Yani İstanbul Sözleşmesi dediğimiz şey bugün bizim meclisten çıkardığımız kanundan daha yukarıda ve neredeyse Anayasa’nın bile dokunamadığı bir şey. Hukuk hiyerarşisinin en üstündeki metninden bahsediyoruz.”

* “İkincisi İstanbul Sözleşmesi’yle imzaladığımız şey şudur: ‘Biz kadınlık ve erkeklik algımızı Batı’nın istediği gibi değiştireceğiz’ diyoruz. Bunu demekle de kalmıyoruz 4. maddenin 3. bendinde ‘cinsel yönelim’ diye bir kavram geçer. Bu kavram bir kişinin ya da bir grubun hem heteroseksüel hem de homoseksüel ilişkisinin ikisini birden içeren bir kavramdır.”

* “Biz İstanbul Sözleşmesi’yle cinsel yönelimi legal güvence altına alıyoruz. Biz çocuklarımızı kendi kültürüm, geleneklerimle yetiştirmeyeceğim Batı’nın istediği kavramlarla yetiştireceğim diyoruz. Bunu demekle de kalmıyoruz farklı cinsel yönelimleri de koruma altına alıyoruz diye söz veriyoruz.”

* “İstanbul Sözleşmesi kadına şiddeti, ev içi şiddeti önleme ismiyle -ben ona bahane diyorum- yazılmış bir sözleşme olmasına rağmen farklı cinsel kimlikleri legalleştiren kızlarımızın ve erkeklerimizin Batılı seküler perspektifle eğitilmesi ve yetiştirilmesi için imzalanmış bir sözleşme. İçeriğini okuduğunuzda görebilirsiniz…”

***

Çok önemli cümleler değil mi?

Öncelikle yapılması gereken bu İstanbul Sözleşmesi’ni yeniden gözden geçirmek ve aileyi dinamitleyen maddeleri buharlaştırmak…

Mücahit Bey bu röportajda başka önemli hususları da dile getiriyor, ciddi uyarılarda bulunuyor.

Aile ile ilgili makamların, kurumların, yetkililerin bu satırları dikkatle okumalarında yarar var diyoruz.

Bu röportajın, özellikle, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk hanımefendinin masasında olmasında büyük fayda mülahaza ediyorum.

***

En iyisi röportajın tamamını Maaile’nin Haziran 2019 sayısından okumak…

BANA GELEN KİTAPLAR

Necip Fazıl: “Milli Nizam, ebedi nizam!.. Bu parti size han, hamam, arsa, tarla, arazi, apartman, refah ve mutluluk vaat etmiyor. Bu Milli Nizam size çile vaat ediyor. Bu çileye katlanacaklar, gönül muhabbet fedaileri vaat ediyor. Bu çileye katılanlar buyursunlar.”

“Dede Paşa hazretleri Milli Nizam Partisi’nin kuruluş çalışmalarında ihvanına çalışma talimatları vermiş ayrıca önemli ihvanlarına da Milli Nizam Partisi teşkilatlarının kurulmalarında maddi ve manevi yardımlarda bulunmalarını tembih etmiştir. Abdürrahim Reyhan Efendi de Dede Paşa Hazretleri gibi, Dede Paşa’dan devraldığı ihvan kadrolarına aynı talimatları vermeye devam etmiştir. Kendisi de yeri geldikçe fikren ve dua ile bu çalışmalara katılmıştır.”

***

Yukarıdaki satırlar, Hüsamettin Ertem tarafından kaleme alınan “Yaşayanların Dilinden MİLLİ GÖRÜŞ” isimli kitaptan.

Ravza Yayınları’nca ilaveli 5. baskısı yapılan kitap, adeta Milli Görüş hareketinin özeti mahiyetinde. Kütüphanenizde mutlaka bulunması gereken bir kitap, “Yaşayanların Dilinden MİLLİ GÖRÜŞ”. Öneririm…

(İsteme adresi; yazarla iletişim: Hüsamettin Ertem, 0537 832 7724)

“İLK” TAMAM DA, NASIL BİR PROGRAM OLACAK?

Şimdi herkes merak ediyor; moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya’nın yapacağı Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu TV tartışma programı nasıl bir program olacak?

* Adaylar üste çıkmak için mi mücadele edecekler?

* İzleyenler programı bir maç izler gibi mi izleyecekler?

* Farklı TV kanallarında aynı anda yayınlanacağı için nasıl bir izlenme oranı yakalanacak?

* İktidar kanadı bu tür programlardan bugüne kadar hep uzak durdu. Neden 23 Haziran seçimleri öncesinde kabul etti?

***

Bütün bu soruları bugün TV5’te Kupür Haber’de konuşacağız… Deneyimli gazeteci, TV programcısı Celal Kazdağlı ve Sürur Öztürk’le birlikte…

Bakalım Pazar günü yapılacak bu önemli program Kupür Haber’de nasıl yorumlanacak?

Müsait olanlarınızı bekliyorum…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?