Reklamı Kapat

Hakaret etmek siyaset midir?

Bismillahirrahmanirrahim;

Hamdımız âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Cenab-ı Allah’adır. Salâtımız ve selamımız ise Peygamberimiz, âli ve sahabeleri içindir.

Müslümanlık barış, kardeşlik, üretim, yardımlaşma ve adalet dinidir. Sövmeyi ve başkasına hakaret etmeyi kesinlikle reddeder ve kınar. Üzülerek ifade edelim ki, Müslümanlık iddiasında bulunan kimi muktedir, kocaman ve itibarlı insanlar, rakip gördükleri muhaliflerine, sövüp saymakta ve en ağır ithamlar ile hakaret etmekte bir sakınca görmemektedir. Bunu da belirlenmiş bir siyaset olarak tercih etmektedirler. Böyle bir siyaset, Siyonistlerin, inkârcıların, müşrik ve münafıkların siyaseti olabilir amma, Müslümanlık iddiasında bulunan hiçbir kimsenin siyaseti olamaz. Peygamberimiz buyuruyor: “Müslüman’a sövmek (hakaret) fasıklık, onunla savaşmak küfürdür.” (Buhari ve Müslim) “Hiç kimse, bir başkasına fasık veya kâfir demesin. Şayet itham altında bırakılan kişide bu sıfatlar yoksa o söz, onu söyleyene döner.” (Buhari) Fasıklık, hak yoldan sapmaktır. Müslüman’a sövüp saymak, fasık ve kâfirlerin işidir. Böyle bir yola giren Müslüman onların durumuna düşmüş olur. Yalan söyleyerek, kin ve nefret dili kullanarak, rakibine sövüp sayarak, toplumdaki itibarını zedeleyerek, yok sayarak seçim kazanmaya çalışmak, bir Müslümanlık ahlakı olamaz.

SAADET’İ İTHAM EDENLER

Önce yok saydılar, şimdi itham edip hakaret ediyorlar. Bu hakaretlerin temelinde AK Parti’yi bölmek, onunla birlikte hareket etmemek yatıyor. Bu suçlamayı yapanlara göre, Saadet Partisi “vatana ihanet” gibi büyük bir suç işliyor. Saadet Partisi Milli Görüş yolundan sapmış, Erbakan Hocamız hayatta olsaymış, AK Parti’nin ve Tayyip beyin yanında yer alırmış… Sanki Erbakan Hocamız hayattayken; “Beni niçin AK Parti’nin günahlarına ortak etmeye çalışıyorsunuz. Erbakan ben değil miyim? Ben size Saadet Partili olun ve oyunuzu Saadet Partisi’ne verin diyorum” dememiş gibi. Erbakan Hocamızın AK Parti ile ilgili görüş ve kanatları ortadadır. Videolarını izleyen bu görüşlere ulaşır. Saadet Partisi, CHP, HDP, FETÖ ve PKK ile birlikte olmakla suçlanıyor. O kadar ileri gidiliyor ki, sanki Sadet Partisi din karşıtları, vatan ve millet düşmanlarıyla birlikte hareket ediyor, ezana, camiye, yatırımlara karşı çıkıyor algısını oluşturmak için her şey mubah sayılıyor. Milli Görüş, tarihi boyunca ülkemizde faaliyet gösteren her parti ile diyalog halinde olmuş, bunu da temsi ettiği Milli Görüş fikriyatının tebliğ ve tanıtımı bakımından zorunlu münasebetler olarak görmüştür. 1973 seçimlerinden sonra beliren siyasi krizi aşmak için CHP ile koalisyon kurmuştur. Kıbrıs Zaferi bu koalisyon zamanında kazanılmıştır. İmam Hatip okullarının, Kur’an kurslarının önü bu hükümet zamanında açılmıştır. Sanayileşme hareketi bu hükümet döneminde başlatılmıştır. Bugünkü nesil, MSP-CHP koalisyon hükümetinin başlattığı manevi kalkınma hamlesinin sonunda yetişmiştir. Milli Görüş her zaman, dönüşen değil, dönüştüren, etkilenen değil, etkileyen olmuştur. Milli Görüş, AP, MHP ve Güven Partisi ile de Milliyetçi Cephe hükümetlerini kurmuştur. Ancak Milli Görüş partileri, tarihinin hiçbir döneminde, bugün FETÖ olarak anılan oluşum, terör örgütü PKK ve bağlantıları ve diğer radikal örgütlerin hiçbirisi ile hiçbir münasebet içinde olmamıştır. Sicilinde böyle bir bozukluk yoktur. Saadet Partisi; davası ve milleti için her kesimle diyalog halinde olur. Müslümanlık inanışına göre bunda kınanacak bir durum da yoktur. Asıl kınanacak şey, bu diyalogları sebebiyle Saadet’in kınanmasıdır. Bu örgütlerle ilişki kurup kendilerini iktidara taşıyanlar da bellidir.

SAADET-AK PARTİ İLİŞKİSİ

Milli Görüş’ten ayrılıp giden AK Partili arkadaşlar olmuştur. Saadet Partisi Milli Görüş’ün tek temsilcisi olarak çizgisini koruyor ve yoluna devam ediyor. AK Parti; Avrupa Birliği, ABD ve İsrail ile stratejik ortaklık, faizci kapitalist düzen derken, Saadet Partisi; İslam Birliği, gelişmekte olan İslam ülkeleri ile stratejik ortaklık, adil düzen diyor. Saadet Partisi; gerek Erbakan Hocamız hayatta iken, gerekse onun vefatından sonra AK Parti’ye karşı hep dostane duygular içinde olmuş, samimi ve olumlu nasihatlerde bulunmuştur. Bazen bu nasihatler onların canını sıkacak kadar sert olmuş olabilir, ancak bu nasihatler sevgi ve şefkatin gereği yapılmıştır. AK Parti’nin Saadet Partisi’ne yaklaşımı ise hep, yok edilmesi gereken bir engel yaklaşımı olmuştur. Tabelanızı indirin, bize katılın teklifi, samimi bir yaklaşım değildir. Saadet Partisi’nin AK Parti’ye süreç içersinde yaptığı ve yapmak isteği iyiliklerin bedeli, hiçbir dünya imkânı ile ödenemez. AK Parti 17 yıllık iktidarını Milli Görüş’e ve Saadet Partisi’ne borçludur. Milli Görüş ve Sadet Partisi olmasaydı, bu iktidar ihalesi AK Parti ve kadrolarına kalmazdı. Bunu AK Parti kadroları ve de Erdoğan gayet iyi biliyor. Saadet Partisi’nin AK Parti’nin icraatlarını eleştirmesi, gittiği yolun yanlışlığındandır. Türkiye için AB, bir medeniyet projesi olamaz, AK Parti’nin AB inadı, aile kurumunu çökertmiş, eğitimi içinden çıkılmaz hale getirmiş, ahlaki yapımızı tahrip etmiştir. Yürütülen faizci kapitalist nizam sebebiyle ülke, her alanda dışa bağımlı hale getirilmiş ve büyük bir faiz yükü altına sokulmuştur. ABD ve İsrail güdümlü dış politika ile de bölgemiz yaşanmaz hale gelmiştir. Saadet Partisi’nin eleştirdiği şey, bu yanlış uygulamalardır. Saadet Partisi her daim onlara; bu politikalardan dönerseniz, hiçbir karşılık beklemeksizin size her konuda yardımcı oluruz, teklifinde bulunmuştur. Şimdi siz hâlâ Saadet Partisi’ne hakaret etmeye devam mı edeceksiniz. Yenilenen İstanbul seçimlerine Saadet Partisi kendi adayı Necdet Gökçınar’la giriyor. Çoğunluk olmak, doğru ve hak üzere olmak anlamına gelmez. Seçimi kazanmak, Saadet Partili olmak ve Saadet’e oy verebilmektir. Saadet’e verilen oylar, israf edilen oylar değil, hayra, doğruya, ehliyet ve liyakate verilen oylardır. Bir millet layık olduğu yönetimi bulur. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?