Reklamı Kapat

Oyunu neden size versin ki!

AKP’liler 31 Mart’ta aldıkları seçim yenilgisi ile adeta şaşkına dönmüş durumdalar.

Bu yenilgiyi açıklamaya çalışırken öyle yorumlar yapıyorlar öyle değerlendirmelerde bulunuyorlar ki evlere şenlik!

Önce seçmen listeleri oluşturulurken soyadlarına bakıldığını ve iktidar partisine yakın görünen isimlerin liste dışı tutulduğu gibi bir garabete imza atmışlardı.

Şimdi ise sandık kurulu başkanının seçmenin kılığına kıyafetine bakıp kim iktidar partisine yakın gibi görünüyorsa ona büyükşehir pusulasını vermediği saçmalığını sahipleniyorlar.

Yahu bu tür iddialara kargalar bile güler! Bu iddialarında samimi iseler, yani böyle olduğuna inanıyorlarsa gerçek anlamda bir algı bozukluğu yaşıyorlar demektir.

Aynı zamanda seçmendeki bilinçlenmenin çok gerisinde kalmışlar demektir. Seçmen kendisinden çok gerilerde kalmış bu insanlara neden oyunu versin ki!

Yakında AKP Genel Merkezi teşkilatı bir genelge ile uyarıp 23 Haziran’da yapılacak seçimlere tebdil-i kıyafet ile gitmelerini isterse hiç şaşırmayacağız.

Ve “art niyetli(!) sandık kurulu başkanlarına karşı kendilerine göre önlem almışlar” diyeceğiz.

Öyle ya AKP’ye oy verecek gibi görünenlere büyükşehir belediye başkanlığı seçimi için gerekli pusula verilmemişse bunu önlemenin en kestirme yolu başka partili gibi görünen kıyafetlere bürünmek olsa gerek.

Yani art niyetli(!) sandık kurulu başkanlarını mutlaka yanıltmaları şart.

Artık bıyıklarını mı uzatırlar, kirli sakallarını mı uzatırlar ya da saçlarını mı kazıtırlar bilemiyoruz.

İktidar partisi sözcülerinin içine düştüğü bu acıklı durumu anlatacak kelime bulmakta basbayağı zorlanıyoruz.

Yıllardır girdikleri her seçimden başarı ile çıktıklarından olsa gerek bu sefer birinci parti olarak çıkmalarına rağmen Ankara ve İstanbul’u kaybetmiş olmalarını bir türlü içlerine sindiremiyorlar. Bunun içinde oylarının çalındığını ileri sürüyor ve oylarının nasıl hiç edildiğini böylesine garabet örnekleri ile izaha çalışıyorlar.

Allah kimseyi bu duruma düşürmesin! Bu açıklamalar, böylesine sudan bahaneler bu arkadaşların çok ciddi bir istirahata ihtiyaç duyduklarını ortaya koymuyor mu?

Sağlıklı bir kafadan bu tür sözler sadır olmayacağına göre bir an önce tatile çıkmalarında sonsuz yarar olduğu açık.

Bir an önce istirahata çekilmezlerse çok daha kötü günler onları bekliyor demektir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Bilgi - Zeki bey, Tv de Alkol bardaklarının görüntüsünü (Mozaikliyorlar) sansürlüyorlar ama tabancalar,ateş etmeler aleni ve yoğun olarak gösteriyorlar.Harap olduk helak olmak isteyenler de mevcudu devam ettirir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 22:27
01

R K - Bu ülkede her şey olur haklılık payı vardır bende seçimde oy kullanırken görevli haber vermeden oy kabinime girdi ikinci mühür gelmeden beni oy kabinine göndermiş adam çok laabaliydi ama AKP nin gerekçeleri bence sacma geliyor hırsız varsa ilçe nin oylarını niye çalmadı o ilçeleri beğenmedi ondan çalmamıştır

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 10:40

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?