Reklamı Kapat

Ümmeti Bölmeyelim Diyenlere…

Bismillahirrahmanirrahim;

Hamdımız âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Cenab-ı Allah’adır. Salâtımız ve selamımız ise Peygamberimiz, âli ve sahabeleri içindir.

Epey zamandır, AK Partili her kesimden fanatik zatlar, samimi Milli Görüşçüleri ve de Saadet Partilileri, AK Parti’nin günahlarına ortak olmadıkları için ümmeti bölmekle suçluyorlar. Saadet Partisi’ne yönelik suçlamalar, bununla da sınırlı tutulmuyor. Suçlamalar arasında, CHP ve HDP ile birlikte olmak, PKK ile işbirliği yapmak, vatanı ve milleti satmak gibi ithamlarda bulunmaktadır. Gerçekten Saadet Partisi ümmeti bölen, CHP ve HDP ile birlikte hareket eden, vatanı ve milleti satan bir anlayışa mı sahiptir? Bu ithamların hakikatini basit araştırmalar ile öğrenmek mümkündür. Bu ithamları yapanlar her halde, “ümmet” kavramını biliyorlardır. Ümmet kavramı, Kur’an’ın ve sünnetin mefhumlarından olduğu için, ne anlama geldiğini sadece bizim kaynaklarımızdan öğrenebiliriz. 

ÜMMET

Âlimler, ümmet kelimesiyle İslâm’a inanan ve hâkim olması için mücadele eden topluluğun kast edildiğini ifade etmektedirler. Ümmet; şuurlu bir liderliğin başkanlığı altında sağlam bir topluluk oluşturup düzenli bir şekilde faaliyette bulunan ve diğer insanlara önderlik yapabilen bir topluluktur. Bu topluluk, hak üzere olabileceği gibi, batıl bir gaye üzere de bulunabilir. Hak üzere olan topluluğun bir takım özellikleri vardır ki, biz o topluluğu bu özellikleriyle tanırız. Bu özellikler Al-i İmran Suresi’nin 104. ayetinde zikredilir: “İçinizden; hayra (İslam’a) çağıran, marufu (iyiliği) emreden ve münkerden (kötülükten) alıkoyan bir ümmet bulunsun. Kurtuluşa erenler işte bunlardır.” Bu ayete göre, bir topluluğun hak üzere bir ümmet olduğunu sağlayan faaliyetler şunlardır. 1. İnsanları hayra, tevhide yani İslam’a çağırmak, 2. Marufu, yani iyilikleri emretmek, yani insanların maddi ve manevi ihtiyaçlarını adalet ile karşılayan “Adil Bir Düzeni” telkin edip hayata ikame etmek. 3. Münkerden, yani kötülüklerden sakındırmak, insanları köleleştiren, israfı ve tüketimi teşvik eden, helal ile haramı karıştıran, “Faizci kapitalist düzenden” korumak için mücadele etmektir. Bu üç sıfat, hangi toplulukta bulunuyorsa, bu topluluk hak üzere olan bir ümmettir ve kurtuluşa erecek olanlar da sadece onlardır. Bu topluluk, insanlara hayrı dokunan bir ümmettir ve Al-i İmran Suresi 110. ayette şöyle açıklanır: “Siz, insanlar için çıkarılmış hayırlı bir ümmetsiniz; maruf (iyi ve İslam’a uygun) olanı emreder, münker (faizci düzen gibi kötü ve batıl) olan şeylerden sakındırır ve Allah’a iman edersiniz…” Hak üzere olup çalışan bir topluluk ile batıl üzere olup çalışan topluluk bir değildir. Hak üzere olup çalışan topluluk tercih edilirken, Batıl üzere olup çalışan topluluk ise reddedilir. Bu Müslümanlığımızın gereği olarak dikkat edilmesi gereke bir esastır. Araf Suresi’nin 181. ayeti ile varlığı bildirilen: “Yarattıklarımızdan, daima hakka ileten ve adaleti hak ile yerine getiren bir ümmet bulunur” esası gereği, böyle bir toplulukla birlikte olmak ayrıca emredilmiştir.

SAADET PARTİSİ

Saadet Partisi; Milli Görüş’ün tek temsilcisidir. Hakkı üstün tutar, nefse esareti değil nefis terbiyesini esas alır. Materyalizmi değil maneviyatçı görüşü benimser. Allah’ın insanlara gösterdiği hidayete tabi olur. Allah’ın nuru ile olayları okuyabilen bir ferasete sahiptir. Kınayanın kınamasına aldırmaksızın hak bildiği yolda yürüyebilme dirayeti vardır. İnsanları Avrupa Birliği’ne değil İslam Birliği’ne çağırır. “Önce Ahlak ve Maneviyat” prensibi, önde yürüyen bayrağıdır. Adil Düzen’i emreder, faizci kapitalist düzenden sakındırmaya çalışır. Hakkın hak anlayışına bağlı olduğu için, bütün insanların saadeti için çalışmayı bir Müslümanlık ve insanlık görevi olarak görür. İnsanlara kin ve nefretle değil, sevgi ve şefkatle yaklaşır. Zalim sultan karşısında bile hakkı söylemeyi tercih eder. Saadet Partisi, hak üzere olan ve adalet ve refah için çalışan bir ümmettir.

AK PARTİ

AK Parti; muhafazakâr demokrat olarak kendisini tanımlar. Kuvveti üstün tutar ve nefse esareti esas alır. Maneviyatçılığa göre değil, materyalist görüşün icaplarına göre hareket eder. Bunun için; 1. ABD ve İsrail’i stratejik müttefik edinmiştir. 2. Avrupa Birliği’ni bir medeniyet projesi olarak benimsemiştir. 3. Faizci kapitalist düzene sadık kalıp yürütmeyi yol edinmiştir. İtibar ettiği esaslar, AB kıstaslarıdır. Bunun için materyalist eğitimde inatla ısrar etmektedir. Sevgi ve şefkat dilini değil kin ve nefret dilini kullanır. Üretimi değil, tüketimi ve israfı destekler. İslam Birliği ve Adil Düzen gibi bir derdi yoktur. D-8’ler yerine G-20’leri tercih etmiştir. Bazen aleyhinde konuşsa bile “faizi” dünya gerçeği olarak görür. 2019 yılı bütçesine 117 milyar faiz gideri koyması, bu inanışın göstergesidir. Şikâyet ettiği halde israfı terk etmez. Hak ile batılı, helal ile haramı birbirine karıştıran bir sentezciliğe sahiptir. Erbakan Hocamız, AK Parti’nin yolunu “işbirlikçilik” olarak tanımlamıştır. Bu haliyle AK Parti, batıl üzere olan, sadece çıkar ve iktidar için çalışan bir ümmet konumundadır.

GERÇEK

Saadet Partisi, temsil ettiği Milli Görüş davası bakımında sanki gündüz gibidir. AK Parti ise tercih ettiği yanlış yol bakımından sanki karanlık gibidir. Saadet Partisi, yürüttüğü Milli Görüş davası ile AK Parti’nin yürüttüğü faizci kapitalizmin oluşturduğu karanlığı, aydınlığa çevirmeye çalışıyor. Yaptığı bu görevden dolayı Saadet’i ümmeti bölmek ile suçlamak, ancak derin bir cehaletin, tedavisi zor bir hidayet kararmasının ve bağnazlığın sonucu olabilir. Saadet Partisi, AK Parti’nin ve diğerlerinin düşmanı değildir. Saadet’i, kurduğu partiler arası ilişkiler yüzünden itham etmek de, İslam’ın tebliğ ve davet düzeninden habersiz olanların yapabileceği bir iştir. Saadet sövülecek değil sığınılacak emin bir limandır. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Musa Çavuşoğlu - hocam ALLAH razı olsun ALLAH bize tüm müslümanlara hakkı ve batılı ayırma şuuru versin İNŞAALLAH.

Yanıtla . 1Beğen 18 Mayıs 23:38
02

Murat Yaşar Güner - AGZINIZA SAĞLIK HOCAM

Yanıtla . 1Beğen 18 Mayıs 04:32
01

Cihan - Saadet Partisi gercek Milli Gorus'un tek temsilcisidir. Her gorusune katilmayabilirim ama durustlugune ve tutarli bicimde hep ayni degerlerii savunduguna bence kimse itiraz edemez. Ayrica her zaman ulkenin iyiligini dusunur.

Yanıtla . 0Beğen 18 Mayıs 01:06

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?