Reklamı Kapat

Batı, Siyonizm’in kontrolünde mi?

İsrail’in Filistin’de yaptıkları karşısında Batı’nın sadece olanları seyretmekle yetinmesi, yüksek sesle kınayıcı bir açıklama bile yapamıyor olması aslında Batı diye nitelendirilen Hıristiyan ittifakının tam olarak dünya Siyonizm’inin kontrolü altında olduğunun açık göstergesidir. İsrail Devleti’nin özellikle Gazze’yi tam bir açık cezaevi haline getirmiş olması, bu bölgeye çeşitli Müslüman ülkelerden gönderilen yardımlara bile izin vermeyişi, Gazze’de yaşayan Filistinlilerin tamamen Siyonist gardiyanların insafına terk edildiğini söylemek mümkün. Böyle olmasaydı, Ramazan münasebetiyle Katar’ın gönderdiği paranın girişine izin verilmez miydi? Bunun da ötesinde 2 milyonu aşkın insanın karanlığa mahkûm edilmiş olması biraz olsun dünyayı harekete geçirmez miydi?

Gazze halkının dünya ile ilişkileri kesilmiş, sağlanan ilişkilerde İsrail’in iznine bağlı hale gelmiş durumda. Bunun sonucu olarak bu insanlar kendi yurtlarında mahkûm hayatı yaşıyorlar. Başlarındaki gardiyanlarda İsrail askerleri. Doğrusu bu çağda böyle bir durumun devam ediyor olması açıkça İsrail’in Filistinlileri topraklarından atarak sadece Yahudi olanların yaşamasına tahsis etme düşüncesini adım adım hayata geçirmekte olduğunu gösteriyor. Filistin’i Filistinlilerden boşaltma iki şekilde yapılıyor. Ya sürekli saldırılar ile bir soykırım uygulanıyor ya da Filistinlilerin sahip oldukları ev ve dükkân gibi neleri varsa satmaya zorlayarak gerçekleştiriyorlar. Netice itibariyle İsrail’i getirip Filistin topraklarına kimlerin yerleştirdiği, buna kimlerin destek verdiği hatırlandığında Haçlı ittifakı Siyonizm’in emrin girmiş demek yanlış olmayacaktır. İşin daha da acısı öyle görünüyor ki, İslam ve Müslüman düşmanlığında Haçlı-Siyonist ittifakı birlikte hareket ediyor.

Aslında bu işbirliğini ve Siyonistlerin dünyayı nasıl kontrolleri altına aldıklarını anlatan gazetemizin de çeşitli kereler okuyucularına verdiği Gizli Dünya Devleti kitabını şu günlerde okumamış olanların bir kere olsun okumalarına okumuş olanların ise bir daha gözden geçirmelerine ihtiyaç var. Çünkü Gizli Dünya Devleti kitabı Hıristiyan dünyanın, hatta bazı Müslüman ülke yönetimlerini nasıl kontrolleri altına aldıklarını ya da tepkisizleştirildiklerini açıkça gözler önüne seriyor. İnsanların giderek kitap okumaktan uzaklaştıklarını, bunun yerine görsel medya ve sanal dünyanın geçtiğini, buralarda da Haçlı-Siyonist ittifakının propagandasının yaygın olduğunu biliyorum. Bu bakımdan Gizli Dünya Devleti kitabının girişindeki 62 sayfalık önsüzün okunması bile dünyanın katil gardiyanların eline nasıl kaldığını anlamak için yeterlidir.

Yıllarca boyu Siyonist tehlikeye dikkat çekenler bazı çevrelerce her taşın altında Siyonizm’i aramakla eleştirildi. Ancak gelinen noktada İsrail canı istediği an Gazze’ye saldırıyor, Filistinliler kendi topraklarından göçe zorlanıyor, istediği Filistinliyi bir bahane ile tutup hapse atabiliyor ve tüm bu yaptıkları karşılıksız kalabiliyorsa ortada bir zulüm var demektir. Bu zulme de dünyaya hak ve adalet getirmek, insanları özgürleştirmek iddiasında olanlar seyirci kalarak destek veriyorlar. Hatta bunun da ötesinde Filistin ve Suriye toprakları birileri tarafından babalarının malı gibi bağışlanıyorsa o zaman birtakım kavramların içinin boşaltılarak anlamsızlaştırıldığını, bunun da ötesinde bu tür kavramların dünyayı kandırmak için kullanıldığını söylemek yanlış olmaz. Bu noktada Haçlı ittifakının Siyonizm’in emrine girdiğini söylemek bir gerçeğin tepsidir ama böyledir diye İslam dünyasının Filistinlilere yönelik saldırı ve katliam karşısında ki tavrını zulme karşı sessiz kalmaktan çıkarmaz. Bu bakımdan sanıyorum dini ne olursa olsun zulme karşı rıza zulümdür. Bu bakımdan yeryüzünde hakkın hâkim olabilmesi için öncelikli olarak Müslümanların ayağa kalkması gerekiyor. Çünkü sadece bir takım açıklamalardan katiller anlamıyor.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdülkadir Özkan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?