Milli Görüş farkı!

Milli Görüş belediyeciliğinin başladığı günlerde herkes, “Bunlar dürüst insanlar” fikrinde birleşiyordu.

Yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet gibi alışkanlıkların sosyal demokratlar ya da liberallere has özellikler olduğu varsayılarak Milli Görüş mensuplarının bu tür kötü alışkanlıklardan uzak olduklarına inanılıyordu. Elbette bu doğru bir tespitti!

Gerçekten Milli Görüş mensupları kazandıkları belediyelerin kapılarına, “Rüşvet alan da veren de melundur” levhalarını astırıyorlardı.

Bu doğruluk ve dürüstlük timsali yönetimler uzunca bir süre sürdü!

Sonra Milli Görüş camiasının içine fitne ve fesat sokuldu!

Doğru ve dürüst olanlar dışlanmaya başlanıldı!

İşin içine bir de, “Partiyi sen yöneteceksin-ben yöneteceğim” kavgası girince iş Milli Görüş gömleğini çıkarmaya kadar gitti!

Milli Görüş ile yollarını ayıranlar sırtlarındaki Milli Görüş gömleğini de çıkarıp attılar. Gömlek çıkarılıp atılınca ne oldu?

Ne olacak yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet gibi alışkanlıkların sosyal demokratlar ve liberallere ait özellikler olduğunu ileri süren yeni muktedirlerin onlardan hiçbir farkı kalmadı. Artık onların adı da yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvet gibi olaylarla anılır oldu!

Milli Görüş belediyeciliğinin geçerli olduğu günlerde herkesin, “Bunlar doğru ve dürüst insanlar” fikrinde birleştiğine itirazı olan var mı? Biz hiç kimseden böyle bir itiraz duymadık.

Peki, Milli Görüş gömleği çıkarılıp atıldıktan sonra sergilenen belediyecilik hakkında, “Bunlar da doğru ve dürüst insanlar” denildiğini duyan var mı? Biz bunu da hiç duymadık.

Milli Görüş gömleği çıkarılıp atıldıktan sonra bu tür hassasiyetler sanki rafa kaldırılmış gibi bir hava esiyor.

Zaten kendi aralarında da bu durumu “hasbilik ve hesabilik” olarak nitelendirip tartışıyorlar.

Üstelik Milli Görüş gömleğini çıkarıp atanların akıl hocalığına soyunan hoca efendiler şimdilerde feryat figan onları uyarmaya çalışıyorlar. Bunlardan biri, “Eline para geçen dindarlar israfta dinsizleri geçti” diye yakınıyor.

Bir diğeri ise birbirlerine düşenlerin yan yana gelip kucaklaşmamaları halinde çöküşün çok yakın olduğunu dile getiriyor. Bu hoca efendiler bu ikazlar ile sorumluluktan kurtulduklarını sanıyorlar ama çok yanılıyorlar.

İşin başında yapılan yanlışlara karşı çıkmadıkları için, hep “isabet buyurdunuz” dedikleri için onların vebali de oldukça büyük.

Milli Görüş belediyeciliği ile Milli Görüş gömleğini çıkaranların belediyeciliği arasındaki fark bu işte! Biri dürüstlük timsali olarak hatırlanıyor diğerini ise böyle hatırlayan hiç kimse yok!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Şeyhmüslüm - O hoca efendiler şimdiye kadar gözlerini ve kulaklarını sadece kazandıklarına uyarlamışlardı. Şimdi birde baktılarki kaybedilenler kazanımlarda daha fazla olmuş. Bunlar müslümanların ne kadar iyi hasletleri varsa hepsini yok etmiş, diğerlerinden farklarıkalmaış hatta kötülüklerde diğerlerini geçmişler ama geç uyandılar. Zamanında uyarmadılar sustular. İktidar nimetleri çok şirin geldi...

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 07 Mayıs 09:46

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?