Reklamı Kapat

Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) uygulamada

Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ilk gündeme geldiğinde bölgeye özgürlük getirileceği şeklinde takdim edildi. Bir bakıma Büyük İsrail Projesi’nin (BİP) kamufle edilmiş şekli olduğu gizlendi. Aslında bölge ile ilgilenen, bölgenin geçmişini bilen, geleceğe dönük planlar konusunda az çok bilgisi olanlar için daha ilk günden Büyük Ortadoğu Projesi’nin Haçlı-Siyonist ittifakının Büyük İsrail hedefine ulaşılması için atılmış bir adım olduğu meçhul değildi. Kısacası ABD’nin gündeme getirdiği bu plana niçin eşbaşkan olundu, bu eşbaşkanlık sanki bir başarı ve marifetmiş gibi takdim edildi sorusunun cevabı sanıyorum hem ülkemiz hem de bölgemiz için büyük önem taşıyor. Çünkü BOP’un İsrail’in hayallerine ulaşmak için atılan bir adım olduğu bugün çok net anlaşılıyor. Özelikle Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi, ardından yıllardan beri İsrail’in işgali altındaki Suriye’ye ait GolanTepeleri’nin İsrail toprağı olduğu yönündeki açıklamaları ile birlikte düşünüldüğünde sanıyorum Büyük Ortadoğu Projesi’nin Büyük İsrail Planı’nın hayata geçirilmesi için hazırlanmış ortak Haçlı-Siyonist planı olduğunu görmek zor değildir.

Bu konuya niçin girdiğim gibi bir soru akla gelebilir. Meseleyi durduk yerde ele almış değilim. Çünkü Büyük Ortadoğu Planı’nın uygulanması yıllardan beri hep gündemde oldu. Irak’ın işgalinden Yemen ve Suriye’de çatışmaların başlatılması, ABD ve koalisyon ortakları ile Rusya’nın bu ülkeyi adeta işgal altında tutarak İsrail karşısında güçsüzleştirilmesi ile devam eden olaylar gösteriyor ki BOP, uygulamada adım adım sürdürülüyor.

Bu uygulamaların hemen her gün bir başka boyutta sürüyor olması ve sürekli olarak ya ABD ve koalisyon güçleri ya Rusya veya Suriye rejim güçlerinin saldırıları sonucu her gün Müslümanların hayatını kaybediyor olması üzerinde ciddiyetle durulduğunda görünen o ki, Haçlılar Müslümanlara dost olmaz, olması mümkün değil. İsrail’in ise zaten bu konuda sicili bozuk. Çünkü onlar sadece Müslümanları değil kendilerinden olmayan her toplumu kendilerine hizmet etmek için yaratılmış olduğuna inanıyorlar.

Bu izahlardan sonra geçtiğimiz Cuma günü İsrail’in yıllardan beri sürdürdüğü saldırılarına devam etmesi, Gazze’yi bombalaması, ardından Suriye rejim güçlerinin İdlib’e saldırması, bu hususta ABD ve Rusya’dan destek alıyor olması, aynı günlerde Tel Rıfat bölgesinden PKK/YPG’li teröristlerin atışında bir yüzbaşımız şehit olurken bir binbaşımızın yaralanması, aynı anlarda Irak tarafından teröristlerin yaptığı havanlı saldırı sonucu Hakkâri’de 3 askerimiz şehit olurken bir askerimizin yaralanması organize bir saldırı olduğunu düşündürüyor. Çünkü İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarını sürdürüyor olmasını sadece kendi gücüne güvenmesi ile izah etmek mümkün değil. Arkasında başta ABD olmak üzere AB ülkelerinin desteğini bulmasıdır. Bu arada Tel Rıfat’tan ve Irak’ın kuzeyinden Hakkâri’ye yönelik terörist saldırılarının arkasında da başta ABD’nin olduğunu söylemek yanlış olur mu?

Türkiye ısrarlı bir şekilde Suriye ve Irak’ın teröristlerden temizlenmesini istemekte ama buna tam olarak izin verilmiyor. Bunun da ötesinde teröristlere her türlü desteği sürdürüyorlar. ABD bununla da yetinmiyor, Suriye ve Irak’ı teröristlerden temizlemek için Türkiye her harekete geçtiğinde bir takım bahanelerle ve yalanlarla önümüz kesiliyor. Çünkü ne ABD ne Rusya Suriye ve Irak teröristlerden temizlesin istemedikleri gibi Suriye rejiminin de yıkılmasını istemiyorlar. Bu gerçeği görmek için allame olmaya gerek yok. Sonuç olarak Büyük Ortadoğu Projesi yani Büyük İsrail Projesi adım adım hayata geçirilmesi için çalışılıyor. Bu gerçeği görüp ona göre yeni politikalar belirlemek gerekiyor

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdülkadir Özkan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?