Reklamı Kapat

AK Parti Nereye?

AK Parti’nin gidişi hızlandı. Bu durumu artık herkes görüyor.

Giderken de; eli ayağı birbirine dolandı. İki örnekle bu durumu açıklamak mümkün:

Birincisi ekonomi. Mesela; geçen sene bütçe açığı 72,6 milyar idi. Ki, oldukça yüksek bir rakam, bu yılın ilk üç ayında gerçekleşen açık ise, sıkı durun lütfen; 69 milyar. Ayrıca, sanayi üretimi yüzde beş azaldı ve işsizlik patladı. Bu durum da göstermektedir ki; Türkiye’de uygulanmakta olan borca dayalı düzenin artık sonuna gelinmiştir.

İkinci örneğimiz ise; ülkenin rotasının Asya’ya kaydırılması. Türkiye’nin Batı ittifakından çıkması doğru bulunabilir ama içinde Çin’in de Rusya’nın da olduğu bir eksene oturmasını doğru bulmamız mümkün değil.

Ne Çin’den ne de Rusya’dan bir fayda beklemek doğru değildir diye düşünmekteyiz. Malum; en doğrusu D-8’ler ekseninde bir araya gelmektir.

Yeni parti arayışları da, işin cabası. Eski Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu ve Sayın Ali Babacan’ın kurmakta oldukları iki ayrı partiden söz ediliyor. Bu tür arayışlar yeni değil.

Fakat halk şöyle düşünmekte:

AK Parti’den ne fayda gördük ki bu partiden kopanlardan bir şey umalım.

Mesele istikamet meselesi olduğunu tekrar ifade etmek gerekir mi, bilemeyiz. Mesele, mevcut partiyle olmadı başka bir partiye verelim konusu değil.

Evet, biz sadece Milli Görüş’ü isteriz. Çünkü Milli Görüş, adı üzerinde, bu milletin kendi görüşüdür. Bu düşünce, herhangi bir hareketin reaksiyonu değildir. Milli Görüş, bir ilim ve fikir aksiyonudur.

Şu haliyle Milli Görüş, ne Batı’ya aittir ne komünizme benzer. Kökü dışarıda olan parti veya partilerle de  benzeşmez. Onun için Hocamız “biz” ve “onlar” tabirini sıkça kullanırdı.

Mevcut küresel sistemin emperyalistler tarafından kurulduğuna inanırız ve biliriz. Gene, anlaştıkları yerin de Rusya’ya ait Yalta adında bir liman kenti olduğunu biliriz. Mevcut küresel sistem, zengini daha zengin, fakiri ise daha fakir yapma üzerine kurulmuştur. Bunu da; gelir dağılımı adaletini göz ardı ederek oluşturdular.

Netice olarak; milyarlarca insan bu sistemden zarar gördü. Kimi aç bırakarak, kimisi işsiz bırakılarak çok ağır bedeller ödetildi. İnsanlığa saadet getirmeyen böylesi sistemden hayır gelmez. Bu sistemde ısrarcı olmanın da manası yoktur.

Bizim inancımız bu şekilde. AK Parti, hangi sulara yelken açarak kurulduysa tabii olarak o rüzgârdan etkilenmektedir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sadrettin Karaduman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?