Reklamı Kapat

Bu bir hamd ve teşekkür yazısıdır

İnsan âlemlerin Rabbi olan yüce Allah’a (c.c.) hamd eder, teşekkür ise eşrefi mahlûkat olarak yaratılan insana edilir. Zaman zaman şöyle bir kısa geçmişi gözden geçirerek tefekkür etmekte ve olayların akışı ve sonuçlarına göre Cenab-ı Allah’a hamd etmekte, bazı güzel insanlara da teşekkür etmekte fayda var. Allah’a (c.c.) hamd ve şükür nimeti artırır, insanlara teşekkür ise bir haktır, hak sahibine verilir ve böylelikle teşekkür eden kişi itibar kazanır.

2002 yılından beri ortaya çıkan Türkiye tablosunda yani yoksulluğun, yolsuzluğun, rüşvetin, yalanın, talanın, riyanın ve kibrin arttığı bir ortamın oluşmasında bizi sebep kılmayan Allah’a (c.c.) hamdolsun. İşsizliğin arttığı, soğanın, patatesin fiyatının dahi düşürülemediği, döviz ve altın fiyatlarının kontrol edilemediği, genç nüfustaki işsizliğin adeta patlama noktasına geldiği, fabrikaların satıldığı, istihdam sorununun her geçen gün arttığı bir ortamda bize bütün bu yanlışlara dikkat çeken, yetkilileri uyaran insanlarla birlikte olmayı nasip ettiği için Allah’a (c.c.) hamdolsun. Eğitimin tam bir keşmekeşe döndüğü, bilmem kaç tane milli eğitim bakanı değiştiği, hâlâ net bir eğitim sistemimizin olmadığı bir zamanda, öğrencilerin ve öğretmenlerin sorunlarının çözülemediği, eğitim kurumlarımızın ihtiyaçlarının giderilemediği bir duruma müsebbip kılmayan Allah’a (c.c.) hamdolsun. Tarım ve hayvancılıkta her geçen yılın bir öncekini aratır hale getirilmesinde, elle tutulur bir politika ortaya koyulamadığı gibi küresel şirketlerin oyuncağı haline gelmesine sebep olanlardan kılmadığı için Allah’a (c.c.) hamdolsun. Ağır sanayi ve ileri teknoloji dünyasında yontma taş devrinde kalmamıza, elimizdeki mevcut fabrikaların bir bir satılmasına sebep olanlardan kılmadığı için Allah’a (c.c.) hamdolsun.

Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de ve daha dünyanın dört bir tarafında bulunan özellikle İslâm ülkelerinde akan kana ortak etmediği için, Amerikan askerlerine dua edenlerden olmadığımız için, “Bizim medeniyetimiz Batı medeniyeti karşısında yenilmiştir” diyenlerden olmadığımız için, Milli Görüş zihniyetinin şuurlu kadrolarını tam da ülke idaresini güçlü bir şekilde ele alacağı dönemde bölen ve parçalayanlardan olmadığımız için Allah’a (c.c.) hamdolsun. Aşağılık kompleksine kapılarak, kendi inanç dünyamızı, tarihimizi, ecdadımızı tam manasıyla bilmediklerinden ve anlamadıklarından dolayı Avrupa Birliği’nin peşine takılanlardan olmadığımız için Allah’a (c.c.) hamdolsun. Avrupa Birliği’ne gireceğiz diye tüm ahlâkî ve manevi değerlerimizi temelinden sarsacak sayısız kanunun altına imza atmadığımız için, bugün yaşanan boşanmaların, cinsel taciz ve istismarların temelini oluşturan her türlü oluşum ve kararın dışında tutan Allah’a (c.c.) hamdolsun.

Amerika’da yaşanan 11 Eylül ikiz kuleler saldırılarından sonra dönemin Amerikan başkanının, “Bu bir Haçlı Seferi’dir, bundan sonra ya bizimlesiniz ya da karşımızda” açıklamasına rağmen, 15 Temmuz hain darbesinin olduğu gece, “Bu darbenin arkasında Amerika vardır” diye bağırılmasına rağmen, şimdiki Amerikan Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesine rağmen hâlâ Amerika’ya “kadim dost, stratejik müttefik” diyenlerden eylemediği için Allah’a (c.c.) hamdolsun.

Ve bir de bu süreçte, bizi çekip çeviren, koruyup kollayan, daha sayamadığımız binbir türlü hesabı verilmesi çok zor olay ve çalışmalardan beri tutan, başta Milli Görüş hareketimizin merhum lideri Necmettin Erbakan’dan Allah razı olsun, mekânı cennet olsun. Yine, Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk beye ve tüm YİK üyelerimize, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu beye milyonların sesi olarak en kalbi şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum. O tertemiz, nurlu ellerinden öpüyor, saygılar sunuyorum. Sağ olun, var olun, Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Allah sizden razı olsun.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Fatih Yılmaz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Ts-61 - Amiin.! Çok güzel, tam da içimizden geçenleri kaleme almışsınız, Allahü teala sizden de razı olsun.! Allahü teala cümlesinden, cümlemizden razı olsun.! Rabbim o fedakar, vefakar ve cefakar Başkanlarimiz'ın eksikliğini göstermesin.! Rabbim onları iki cihanda aziz eylesin.!!! Amiiin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 00:48

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?