Reklamı Kapat

N’olacak bu İstanbul?

İstanbul’da seçim sonucu henüz öğrenilemedi.

İstanbul seçimleri, bazı ilçelerde oyların yeniden sayılması için YSK’ya gitti. Ama öncelikle şunu belirtelim:

YSK nasıl bir sonuç ilan ederse etsin, kazanan Sayın İmamoğlu olmuştur. Efkar-ı umumiye bu şekilde. Yani, çoğunluğun düşüncesi böyle. Bugün olmazsa yarın. 

Acil olarak cevaplandırılması gereken 2 soru var kafalarda; bunların açıklanması gerekir:

1- AK Parti zamana mı oynuyor?

2- CHP gelirse eskiye dönüş olur mu?

Kafalardaki sorular aşağı yukarı böyle.

İnsanlarla konuştuğumuzda, istifham oluşturan şu iki sualin mutlak surette vuzuha kavuşması gerekir. Yoksa, zihinlere adeta bir çengel gibi saplanan bu sorular tırmaladıkları yerleri kanatmaya başlarlar.

Birinci suali cevaplandırması gereken; AK Parti ve Sayın Erdoğan’dır. İkinci sorunun cevaplandırılması ise şimdilik Sayın İmamoğlu’na düşmekte.

Kanaatimizce, sonuçta Sayın Binali Yıldırım İBB başkanı olur. Konjonktür bize bu durumu işaret ediyor. Şimdilik fikrimizi beyan etmekle iktifa edelim.

Ancak kim ne derse desin; Sayın Yıldırım ve partisi inişe geçmiştir. Bunu durdurmaya güçleri yetmeyecektir. Tedbir olarak işin uzatılması yönünde çabaları olacaktır tabii. Şu haliyle, ülkeyi savaşa sokmak dahil; her yolun deneneceği görünüyor.

Eskiler güzel söylemişler:

“Korkunun ecele faydası yoktur” diye.

İstanbul’da oyların yeniden sayılmaya başlaması birçok kişide endişeye sebebiyet vermektedir. Bu olumsuz durumun son bulması için bir an evvel sonuca ulaşılmalıdır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sadrettin Karaduman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?