Reklamı Kapat

İsrail’in zulmünü durduracak müslüman lidere…  

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Siyonist İsrail, Gazze’de zulmüne, soykırımına devam ediyor. Gazzeli Müslümanlar direniyor. Müslüman çoğunluk ise seyrediyor. Bu ortamda Ramazan ayına girdik. Müslümanlar olarak, öyle bir haldeyiz ki, bu Siyonist zulmü durdurma imkânı varken, bu imkânları millet ve devlet olarak niçin seferber etmiyoruz? Biliriz ki tek kişilik hükümet yetkili Sayın Erdoğan, bu Siyonist zulmü durduracak imkân ve kudrete sahiptir. Böyle bir adım atılmadığı için, Siyonist İsrail, hala çocukları, kadınları masum insanları öldürmeye devam ediyor. Sayın Erdoğan bir konuşmasında, “Bizim hatalarımızı bize söyleyin, bizi eleştirin, biz de hatalarımızı düzeltelim” dediği için bir kardeşlik görevi olarak, kendisinden şu adımları atmasını milletimiz ve insanlık adına talep ediyoruz. Tarihe, bu asrın Selahattin’i Eyyubi’si olarak geçmek istiyorsanız, bu Siyonist zulmü durdurunuz ki Allah sizden razı olsun, milletin teveccühü ise daim olsun. Bunu Gazze’liler sizden beklediği gibi, bütün mazlum Müslümanlar ve adalet isteyen bütün insanlık bekliyor. Yüce Kitabımız Kur’an, bu zulmü durdurmayı emrediyor. İdrak ettiğimiz Ramazan ayının manası, bu Siyonist zulmü durdurmayı gerektiriyor.

KUR’AN

Ülkemizin Cumhurbaşkanı olarak zatıâliniz; Kur’an’ı ve beyan ettiği hak ve adalet ölçülerini iyi bilen bir mümin olduğunuza yaptığınız konuşmalar, şahitlik ediyor. İman edip, hayatımızı ona göre ikame edeceğimiz Kur’an; zalimlere karşı mücadele etmeyi, yeri gelince de savaşmayı meşru, hatta olmazsa olmaz görüyor. Çünkü yeryüzündeki savaşların, fitnelerin, karışıklıkların asıl sebebi Siyonist zalimlerin zulümleridir. Onlara karşı insan onuru taşıyan herkesin mücadele etmesi gerekir. Bildiğiniz gibi zulme rıza göstermek, zalimlerin yaptığı katliama müdahale etmemek de zulümdür. Hayat kitabımız Kur’an, zalimlerin yanlarında oturmayı bile hoş görmüyor, yasaklıyor. Allah, işi gücü fesat olan inkârcı Yahudileri Davut’un lisanıyla lanetliyor, onlara gazap ediyor. Kur’an bu inkârcı Yahudileri, bize bütün yönleriyle tanıtıyor. Yine sizin tanımıza göre bir terör devleti olan İsrail’in Gazze’de işlediği bu soykırımın, liderliğiniz altında oluşacak bir İslam gücü tarafından durdurulması, bölgede yaşayan Museviler, Hristiyanlar ve Müslümanlar bakımından hayati önem taşımaktadır. Çünkü ABD, İsrail ve AB Ülkeleri, sahip oldukları Siyonist itikat gereği Musevilere, Hristiyanlara ve Müslümanlara ayırım yapmaksızın zulmetmeyi hak sebebi sayıyorlar. Bu itikat, kabul edilir bir şey değildir. Adaletten yana, barış içinde yaşamak isteyen büyük insanlık ailesini, bu Siyonist zalimlerin zulmünden kurtarmak, sizin için büyük bir izzet ve şeref olacaktır. Bu Ramazan ayı ve dünyanın içinde bulunduğu şartlar, size bu imkânı ve fırsatı fazlasıyla sunmaktadır.

SİYONİST ZALİMLER

Siyonist zalimler Allah’ın rızası İslam’ın düşmanı olduğu gibi, insan haklarının, adaletin ve barışın da düşmanıdırlar. Çünkü onlara göre kendi çıkarları ve keyifleri her türlü hakkın üzerindedir. Müslüman, zulmün her türlüsüne direnen, mazlumun yanında, zalimin karşısında olan kimsedir. Siyonist İsrail, kınamadan, nasihatten, barıştan değil güç ve müeyyideden anlar. Siyonist vahşeti durdurmanın tek yolu, müeyyidedir. Müslüman toplum ve liderler, bir zalimi görür de ona engel olmazlarsa, bundan dolayı hemen hepsi ceza görür. Zulümden uzak yaşamak için zalime boyun eğmemek gerekir. Zalimlere meyletmek, helak yolunu seçmektir. Zalimlere meyleden onlardan olur. Peygamberimiz uyarıyor: “Benden sonra birtakım liderler gelecektir. Kim onların yalanlarını tasdik eder ve yaptıkları zulümde kendilerine yardımcı olursa benden değildir. Ben de onlardan değilim. O kimse benim havzımın etrafına yaklaşamayacaktır. Kim onların yalanlarını tasdik etmez ve onlara zulümlerinde yardımcı olmazsa, o bendendir, ben de onunla beraberim. Ve o kimse, havzımın kenarında bana ulaşacaktır.” (Tirmizi) Bu, bu asrın Müslümanlarına önemli bir ihtardır. Zalime yardım edenler, aynen onun gibi zalim olurlar. Siyonist İsrail, bir zamanlar kendilerine zulmeden Firavun ve taraftarlarının başına gelen ilahi gazabı çok iyi bilir. Buna rağmen Gazze’de Müslümanlara ve insanlığa karşı soykırım suçunu işlemeye devam ediyor.

FIRSATLAR

Müslümanlar, bu Ramazan ayını fırsata çevirebilirler. Kapsamlı bir nefis muhasebesi yaparak zalimlere meyletme anlamı taşıyan her türlü davranışlardan uzaklaşabilirler. Allah, hayat kanunlarını ve toplum içerisindeki genel sünnetlerini insanlar için devre dışı bırakmaz. Müslümanlar, bu Ramazan ayında yapacakları muhasebeyi Allah Resulünü ve arkadaşlarını örnekleyerek yaparlarsa, doğru istikamete yönelebilirler. Allah Resulünün ve arkadaşlarının çektiği eziyet ve Allah yolunda karşılaştığı musibetleri, yeryüzünden zalimleri ve ifsatçı Yahudileri kaldırmak için gösterdikleri çabaları ve mücadeleyi, günümüze taşıyabilen Müslümanlar, İsrail’in zulmünü önleyecek dirayete kavuşabilirler. Bu örneklik üzerinden hareket eden Müslümanlar; ümmet olma şuuru kazanırlar. Hayatın iman ve cihattan ibaret bir imtihan olduğunu kavrarlar. İnkârcılık, şirk ve nifak gibi kirlerden arınarak İslam Birliğinin kurulması için çaba gösterirler. Adil Bir Düzenin kurulması için çaba sarf etmenin İslam’ın içinden olan bir görev olduğunu idrak ederler. Günümüzde Müslümanlar; evlerinde oturup, Müslümanlıklarıyla övünüp dururken, Allah’ın zalimleri yok etmesi için dua edip dururlar. İsterler ki, Allah meleklerini göndersin de melekler onların yerine savaşsınlar, zalimleri etkisiz hale getirsinler, onlarda bunun üzerine zafer narası atsınlar. Böyle bir Müslümanlık yoktur.

İslam, Müslümanlardan mücadele ister. Fitne ve zulüm ortadan kalkıncaya kadar cihat etmek emredilmiştir. Kur’an, mazlumların, ezilenlerin, sömürülenlerin hakkını korumak için Müslümanlara mücadeleyi emreder. Zulmün ve kötülüğün küçüğüne büyük olarak bakmayan, daha büyüğüne uğrar. Bu Ramazan ayını, şuurlanmanın vesilesi yapmak, büyük bir kazanç olacaktır. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

True Legend - Hâlâ tayipten medet umuyorsunuz olmuyor böyle ha netanyahu ha tayip bu tayip büyük İsrail projesi eşbaşkanı değilmi netanyahu büyük İsraili kuracağim diyor siz hâlâ tayipten medet umuyorsunuz

Yanıtla . 5Beğen . 4Beğenme 16 Mart 12:21


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Erdoğan tarafından 'yüzde 5' ek zamla duyurulan 10 bin TL'lik emekli maaşı sizce yeterli mi?