Reklamı Kapat

Milli Görüş Davası Ve Erbakan  

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Erbakan Hoca’mızın şu sözü, onun için en büyük şahittir: “Bizim davamız İslam’dır. Gayemiz Allah’ın rızasını kazanmaktır. Hedefimiz Hak nizamı hâkim kılmaktır. Arzumuz, tüm insanlığın saadetidir. Yolumuz cihattır. Yolumuz ikna metodudur. İnsanlığın kurtuluşu ancak İslam ile mümkündür. İslam ise Allah yapısıdır. Dolayısıyla mükemmeldir. Eksiklik ve fazlalık kabul etmez. Bu dava için çalışmak herkese nasip olmaz. İster gecenizi gündüzünüze katıp çalışın, ister yan gelip yatın, bu hak davanın başarısını ne bir gün öne alabilirsiniz ne de geciktirebilirsiniz. Bütün mesele bu şerefli davada nasıl bir imtihan vereceğimizdir.” Erbakan Hoca’mız Milli Görüş için de şöyle demiştir: “Milli Görüş ne demektir? Bütün insanlığın saadeti için yeryüzünde hakkın ve adaletin hâkim olması gayesiyle hep beraber disiplinli bir topluluk olarak çalışma görevini ifa etmek, Milli Görüş’ün şiarıdır. Buna bizim inancımızda cihat denir.

İslam, ancak kendi orijinal kavramlarıyla anlaşılır ve anlatılır. Cihat; hakkı hâkim kılmak, temel insan hak ve hürriyetlerini sağlamak ve korumak ve her türlü zulüm ve sömürü düzenlerini ortadan kaldırmak için yapılacak hizmet ve faaliyetlerin tamamıdır. Batılıların kullandığı manada "harp" ve "savaş" gibi kelimeler cihadı ifade edemez.”

İSLAM’DA CİHAT

Erbakan Hoca’mız bu konuda şunları söyler: "İslami cihat ise, yine İslam’a göre olmak ve bir teşkilat düzeniyle yapılmak zorundadır. Bu da bir karargâha bağlılık ve itaati gerekli kılmaktadır. Ordu demek, yapılacak işlerin belirlendiği, her işe göre münasip görevlilerin tayin edildiği ve eğitildiği, emir-komuta disiplini ve sorumluluk düşüncesi içerisinde, herkesin görevini en iyi şekilde yerine getirdiği cemaat ve teşkilât demektir. Acaba bu manevi ve siyasi cihat hareketi hangisidir? Elbette ki Milli Görüş cemaatidir. Bu konuda bize itimat etmiyorsanız, ABD ve İsrail yöneticilerine sorunuz. Onlar bu hizmet ve hareketin hangisi olduğunu size söyleyeceklerdir. Allah’ın rızası, ordu içindeki zahiri rütbe ve rağbete göre değil, üstlendiği görevi üstün bir gayret ve samimiyetle, canla-başla yapmaya bağlıdır. Buradaki ordudan maksat, silahlı ve askeri birlik değil, disiplinli teşkilat demektir.” İmandan sonra ilk yapılacak farzın ümmete dâhil olmak olduğunu biz, Erbakan Hoca’mızdan öğrendik.

MİLLİ GÖRÜŞ

Erbakan Hoca’mız diyor ki: “Milli Görüş çağdaş bir medeniyet projesidir. Milletimizin kendi görüşüdür. Sultan Fatih'in İstanbul’u fetih ederken kalbindeki inanç ne ise Milli Görüş odur. Bizim milletimiz bin yıl, Milli Görüş ile dünyaya hâkim oldu. Bugün de bütün dertlerimizin ilacı Milli Görüş’tedir. Bütün gücüyle ve tüm imkânıyla inandığı Hak yolunda çalışarak manen ve maddeten kalkınmış “Yeniden Büyük Türkiye’nin” kurulmasında insanlığın özlediği medeniyetin tesisinde ve bütün insanların Refah, Saadet ve Selamete ulaşması yolunda hizmeti geçenlere ne mutlu…” Erbakan Hoca’mız, konuşmalarında Milli Görüş’ü şöyle tanımlamıştır. Milli Görüş; hak davadır, tek davadır. Milletimizin temel görüşüdür. İslam toplumunun hiçbir ferdi, bu davanın dışında kalamaz. Biz İslam ümmetinin evlatlarıyız. Milli Görüş; dünya ve ahiret saadetinin tek çaresidir. Sevgidir, şefkattir. Müstakim olan orta yoldur. İkrah değil, telkin ve ikna ile insanların hidayetine, şuurlanmasına sebep olmaktır. Milli Görüş; maneviyatçı olmak, nefis terbiyesini esas almak, hakkı üstün tutmak, hidayet, feraset, dirayet sahibi olmaktır. Milli Görüş; bütün peygamberler ve peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) nasıl inanmış, nasıl yaşamış, nasıl ve kimlere karşı, niçin mücadele etmiş ise, onlar gibi inanmak, onlar gibi yaşamak, onlar gibi mücadele etmektir. Milli Görüş; İslam’sız saadet olmaz gerçeğini idrak etmek, şuurlu Müslüman olmak, hayrı ve şerri, marufu ve münkeri bilmek, cihat şuuruna sahip olmak, hayrın hâkimiyeti, şerrin yok edilmesi için çalışmak ve mücadele etmektir. Milli Görüş; adil düzendir. Milletin aslı, özü ve kimliğidir: Milleti var eden değerlerdir. Milli Görüş; milletin kurtuluş tohumudur. Milli Görüş; milleti aslına döndüren römorkördür. Milli Görüş; iş birlikçi yönetimlerin daha fazla yıkım yapmasına varlığı ile mani olan jandarmadır. Milli Görüş; Haim Nahom’un Türkiye’nin işsiz bırakılması, aç bırakılması, borca esir edilmesi, dininden uzaklaştırılması, bölünmesi, yumuşak lokma yapılması, bu lokmaların Büyük İsrail’e vilayet yapılması doktrini ve planına engel olan kalkandır. Milli Görüş; halkın şuurudur. Asrın en mühim olayı ve harekâtıdır. Yaşanılabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünyadır.

DAVA ADAMI

Erbakan Hoca’mız; Türkiye’nin son asrına damgasını vuran önemli siyaset, ilim, fikir ve aksiyon adamıdır. Başlattığı Milli Görüş harekâtı, savunduğu hak anlayışı, ortaya koyduğu çözümler ile farklı olduğunu, yerli olduğunu, milli olduğunu ispat etmiştir. Kararlılıkla Milli Görüş’ü bu milletin gönül dünyasına nakşetmeyi başarmıştır. Erbakan Hoca’mız aileden iyi bir İslam’ca eğitim almıştır. Ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındıktan sora lise yıllarında Hüsrev Aydınlar hocadan birçok ünlü insanla birlikte tefsir, hadis, fıkıh dersleri almıştır. Erbakan Hoca’mız bir gün bize şu kıssayı anlatmıştır. “Hüsrev hocamız Fatih Camii’nde ders okuturken bir gün geç kalmış, nefes nefese içeri girmiş, kusura bakmayın çocuklar demiş, bugün bizim 17 yaşında bir kızımız vefat etti, onun defin işlerini yakınlarına havale ettim, onlar hazırlayacaklar. Ben de derse acele geldim yine de geç kaldım demiş.” Hocamız bu olayı, hiçbir farzın diğer farzı ortadan kaldırmayacağına dair mümin duyarlılığına örnek olarak gösteriyordu. Erbakan Hoca’mız her zaman hakkın emrinde, halkın yanında olmuş, şer güçlerin tekliflerine hiçbir zaman boyun eğmemiştir. Mekanı cennet olsun… Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Erdoğan tarafından 'yüzde 5' ek zamla duyurulan 10 bin TL'lik emekli maaşı sizce yeterli mi?
Tüm anketler