Reklamı Kapat

Attığınız iftira ve çamurlar yetmedi mi?

Bir kısım iktidar yanlısı medyaya aylardan beri sürdürdüğü çamur ve iftira kampanyası yetmemiş, aynı çirkinliği hâlâ sürdürüyorlar. Hâlâ, Saadet Partisi’ni Millet İttifakı’nın gizli ortağı olmakla suçluyorlar. Bununla da yetinmiyor Saadet’in AK Parti’ye kaybettirme stratejisi uyguladığını söylüyorlar. Böylece AK Parti’nin kaybettiği illerin sorumluluğunu Saadet Partisi’ne yüklemeye çalışıyorlar. Bu beylere çeşitli kereler Saadet Partisi’nin bağımsız olduğunu, bunun içindir ki, iktidar partisinin bile yapamadığı tüm seçim bölgelerinde seçimlere aday göstererek girdiğini, bunu da kazanmak için yaptığını hatırlattık ama bir türlü ya duymak istemiyorlar ya da anlamak istemiyorlar. Çünkü bir defa ne adına ise yandaşlığa soyunmuşlar. Aslında yandaşlığın da ötesinde farklı kelimeler sıralamak mümkün ama bu arkadaşların birçoğu ile geçmişte çeşitli vesilelerle birlikteliğimiz olduğunu düşünerek ve derdim de onlara hakaret olmadığı için sadece yoldaş olarak nitelendirmeyi tercih ediyorum.

Gelinen noktada seçimler bitmiş, bazı yerlerde sonuçlar kesinleşmiş olmakla birlikte bazı büyük illerde itirazlar sebebiyle kesinleşmemiştir. Böyle bir noktada hâlâ Saadet Partisi’ne saldırmak, AK Parti’nin kaybetmesinin sebebini Saadet Partisi’nin tüm yurtta sergilediği gayretli çalışmaya bağlamanın ne derece doğru olacağını oturup düşünmeleri gerekiyor. Gerçekten AK Parti’nin kaybettiği illerde Saadet Partisi’ne inanarak bağlıyorlarsa o zaman Saadet Partisi’ni suçlamak yerine partilerinin yöneticilerine, onların seçim kampanyası boyunca gurur ve kibirle sergiledikleri üsluba bakmaları gerekmez mi? Acaba, bu yandaşlar Saadet Partisi, seçimlerden önce çıkıp, ben seçimlere girmiyorum, AK Parti’yi destekleyeceğim demesini mi bekliyorlardı? Böyle bir yaklaşımın bırakın akla uygun olup olmadığını, siyasi mücadelenin özüne de uymaz. Artık AK Parti yandaşlarının Saadet Partisi’nin bağımsız bir parti olduğunu, geçmişinin 50 yıl öncesine dayandığını, şimdiye kadar hiçbir partinin kuyruğu olmadığını anlamaları gerekiyor. Bunu anlamamakta ısrar ettikleri takdirde gelecek seçimler onlar için çok daha başarısız olabilir.

Çünkü AK Parti cenahı Saadet Partisi’ne eleştirinin ötesinde iftira ve çamur atmayı sürdürdüğü sürece taban buna tepki verecektir. AK Partililer artık çevrelerinden bir takım kimselerin söylem ve eylemlerini duyup diğerlerini duymamaktan vazgeçmeliler. Özellikle de seçim kampanyalarının küçümseme ve hakaret yarışına döndürmenin sadece kendi aleyhlerine olduğunu gördükleri takdirde değerlendirmelerini daha doğru yapabilirler.

Bu arada eğer yapabiliyorlarsa AK Parti yönetiminin Saadet’e yönelik tavrını sorgulamaları ve yöneticilerini uyarmaları gerekir. Unutmamaları gerekir ki, Milli Görüş hareketi bir takım çevrelerin planları doğrultusunda ortaya çıkmış ve siyaset meydanında yer almış değildir. Öyle olsaydı 4 partisi kapanmış ve beşincisini kurmuş bir hareket bugün AK Parti yandaşı gazetelerin ileri sürdüğü gibi bir iktidar partisinin bazı yerlerde seçimi kaybetmesine yol açacak bir varlık gösteremezdi. Kaldı ki, fikir partilerinin gücü sadece aldıkları oydan ibaret değildir. Hiçbir çıkar beklemeden tüm olumsuzluklara rağmen seçim kampanyasında gecesini gündüzüne katarak çalışan gönüllüleridir. Bu gönüllüler için sonuçtan önce sefere çıkmak gelir. Yani, kendilerini seferden sorumlu hisseder sonuca bakmazlar.

Bu noktada iktidar yanlısı bir gazetede yer alan iki cümleyi aktarmak istiyorum:

“CHP-İP gizli ortağı olan Saadet Partisi’nin stratejik oyunu deşifre oldu.”

Neymiş deşifre olan bu gizli oyun? Cevabını da aynı gazeteden verelim:

“Saadet Partisi’nin AK Parti’den kopması muhtemel oyların adresi olma ve AK Parti’ye gidebilecek muhafazakâr oyları da engellemek amacı güttüğü belirtildi.”

Eğer AK Parti’de bir çözülme olacak ise Saadet Partisi’nin bu oylara talip olmasının yanlış olan yanı neresi? AK Parti, Milli Görüş hareketinden koparak ve Milli Görüş’ün o zamanki patisinden kopan oylarla bugünlere gelmedi mi? Birilerinin elinde Milli Görüş’ün oyları ille de AK Parti’ye aittir diye miras yoluyla intikal etmiş tapuları mı var?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdülkadir Özkan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Mumin - Arkadaş işçi partisi ve apo sevici başkanı iş tutan kimmiş acaba bu akp ve bakanı değilmi.ayrıca perinçek seçim önceside akp ye desteğini açıklamadımı daha doğrusu tüm ergenokoncular desteklemedimi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 08:34

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?