Reklamı Kapat

Millî Görüş ve teşkilat

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Hak-batıl mücadelesi şeklinde tanzim edilmiş bir imtihanın içindeyiz. Bu mücadele günümüzde Millî Görüş ile ırkçı emperyalizm arasında geçmektedir. Bu mücadele şuur ister, disiplin ve ciddiyet ister, talep edilen görevleri, tanımlandığı şekilde yapmak gerekir. Müminler; hakkın hâkim, batılın zail olması için mükellef olduğu cihat görevini eda etmek için teşkilatlanmak zorundadır. Teşkilatlanmadan, cihat farzını eda edilemez. Adil bir düzen kurmak için cihat eden Millî Görüşçülerin, hedef ve gayelerini bilmeleri yeterli değildir. Belirlenmiş hedefleri gerçekleştirmek ve gayeye ulaşmak için kiminle, nasıl ve hangi iş bölümü ile çalışılacaklarını da bilmeleri gerekir. Teşkilat; bir gayeyi gerçekleştirmek ve bir programı yürütmek için hiyerarşik bir düzen içinde bir araya gelerek faaliyet gösteren vasıflı ve yeterli sayıda insandan oluşur. Teşkilat; aynı kavramlara aynı manaları yükleyip aynı tanımlarla düşünerek aynı eylemleri ortaya koyabilen insanlar topluluğudur. Hak-batıl mücadelesinde tarafsızlık diye bir şey yoktur.

Bu mücadelede hakkın kapısını tutan Millî Görüş safında yer tutmayanlar, hayra değil şerre hizmet etmiş olurlar. Bu mücadelede temel görevimiz, muhatap kitlemize İslam’ı; tebliğ, davet, tanıtma, eğitim ve siyasi şuurlandırma etkinlikleri ile telkin ve teklif etmektir. Bu görev, hangi bahane ile olursa olsun, tehir edilemez.

TEŞKİLATLI ÇALIŞMAK

Biz İslam dininin hem şekline hem de ruhuna uymakla mükellefiz. Nefsimizi, ferdi, toplumu ve kurumları ıslah etmek ve bugün ırkçı emperyalizm tarafından yürütülen ifsat ve zulmü engellemek, bir kimsenin veya gurupların birbirinden bağımsız, tek başlarına yapabileceği bir görev değildir. Bu çalışmalar, ittifak halinde, teşkilatlanarak, bünyanün mersus gibi kenetlenerek yapılması emredilmiştir. Allah; kendi yolunda kenetlenmiş bir yapı gibi saf bağlayarak savaşanları sever. Görevlerin ittifak halinde, hep beraber teşkilatlanarak disiplin ve ciddiyetle yürütülmesi inancımızın gereğidir. Allah’ın yardım ve inayeti teşkilatlanmış Müslüman topluluğun üzerinedir. “Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünya” kurmak, disiplin ve ciddiyet ister.

DİSİPLİN VE CİDDİYET

Disiplin ve ciddiyet olmadan, başarılı olunmaz. Disiplin; başkanların birlikte çalıştığı kadrolar üzerinde görevlerini özümseyerek yapmaları için kurduğu yaptırım gücüdür. Bu ise itaat ve sadakat ile sağlanır. Tertipsiz, düzensiz, disiplinsiz, ciddi tutulmayan bir çalışmadan hayır gelmez. Rabbimiz buyuruyor: “O halde seninle beraber tövbe edenlerle birlikte emrolunduğun gibi dosdoğru ol. Aşırı da gitmeyin. Çünkü O, sizin yaptıklarınızı çok iyi görendir.” Allah yolunda, hakkını vererek cihat etmek farzdır. Müslümanların idareciliğini üzerine alıp da, onlar için çalışmayan ve onların iyiliğini istemeyen bir idareci onlarla birlikte asla cennete giremez.

Ciddiyet; kadroların verilen görevleri yerine getirmek için bütün güçleriyle canla başla gayret etmeleri, davaya verdikleri önemin göstergesidir. Niçin çalıştığının şuurunda olan bir Millî Görüşçü, farz olan cihat görevini ciddiyetle yapmayı ihmal etmez, davası için talep edilen vazifeleri yapmayı zül ve angarya saymaz. Müslüman bir kimse, hoşuna gitsin gitmesin, bütün işlerde günah olmadıkça, idarecinin emirlerini dinlemek ve itaat etmek mecburiyetindedir. Kim yeryüzünde Allah’ın dinini ve davasını temsil eden Müslüman bir idareciyi küçük düşürürse, Allah da o kimseyi küçük düşürür. Denileni yapmadan “…işittik ve itaat ettik…” mümin duyarlılığını göstermeden netice almayı murat etmek yanlış bir davranıştır.          

NİÇİN ÇALIŞIYORUZ

Bizler Rabbimizi bilmek, tanımak ve emirlerini yerine getirmek için yaratıldık. Rabbimiz buyuruyor: “Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.” Bu yaratılış gerçeği gereği, insan ve Müslüman olduğumuz için çalışmaya mecburuz. Bizim dünya hayatımız, bu çalışma mecburiyeti bakımından bir imtihandır. Bu imtihan ancak iman ve cihat ile kazanılır. İnsan: 2–3; “Gerçek şu ki, biz insanı katışık bir nutfeden yarattık; onu imtihan edelim diye, kendisini işitir ve görür kıldık. Şüphesiz biz ona yolu; Hak yolu, İslam’ı gösterdik. İster şükreden olsun ister nankör.” Cihat şuuruna sahip olmak, önemli bir meseledir. Allah’ın kullarıyız. Mükellefiz. Nefsimizi, ferdi, toplumu, kurumları İslam ile ıslah etmek, hakkın hak anlayışının hâkim olduğu “Yaşanabilir Bir Türkiye’yi, Yeniden Büyük Türkiye’yi, Yeni Bir Dünya”yı kurmak ve bu gün ırkçı emperyalizm ve işbirlikçileri tarafından yürütülen ifsat ve zulmü engellemek için cihat etmek bir kulluk görevidir. Bu ise üzerimize büyük sorumluluklar yüklemektedir. İnsan için çalıştığının karşılığı vardır. Allah’ın razı olduğu kullardan olmak, huzur, barış ve kardeşlik ortamında yaşamak istiyorsak, Hakk’a bağlı bir medeniyetin kurulmasını arzuluyorsak, buna ulaşmanın yolu çalışmaktır, mücadele etmektir. Dünyevileşmekten kendimizi kurtarmalıyız. Mazeretlerin arkasına sığınmamalıyız. Mal ve can fedakârlığında bulunarak cihat etmekten asla imtina etmemeliyiz. Tevbe 88: “Peygamber ve onunla beraber iman edenler ise mallarıyla ve canlarıyla cihat ettiler. İşte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridirler.” Hucurat 15: “Müminler, ancak Allah'a ve Resulüne iman eden, sonra asla hiçbir şüpheye düşmeyen, Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihat edenlerdir. İşte onlar sadıkların ta kendileridir.” Biz Millî Görüşçüler, Saadet Partililer olarak siyaset yapmıyoruz cihat ediyoruz.

Saadet Partisi; ben de varım diye ayağa kalkan Anadolu’nun azmini tüm dünyaya ilan eden, bunu gerçekleştirmek için kendi gücüne ve kaynaklarına güvenen, aziz milletimizin özgüveninin ifadesi olarak yoluna devam ediyor. Bundandır ki Saadet Partisi, Türkiye’de işbirlikçi partiler tarafından yürütülen bu bozuk ve zulüm düzeninin tek alternatifidir. Bu şuurla çalışanlar kazanır. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

04

Mehmet Ünnü - Yunus kardes Bop projesi Türkiyeyi ve Cevremizi savas istila ile cevirdiler.Bunu kirmamiz asmamiz gerekiyor.Kiminle Yahudi cesaret ödülü alanlami?

Borc batagina Baltik faizini zor ödüyoruz Asmamiz gerekiyor kiminle? Akli selim herkimse onunla birlikte calisa bilirsin.

Kibrisida birlikte aldik.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 22:46
02

Sebanur Çeli̇k - Allah razı olsun hocam tüm teşkilat messubu milli görüşçü kardeşlerimin okumasını diliyorum

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 08:37
01

Yunus - "Bundandır ki Saadet Partisi, Türkiye’de işbirlikçi partiler tarafından yürütülen bu bozuk ve zulüm düzeninin tek alternatifidir. Bu şuurla çalışanlar kazanır."

Neden işbirlikçi partileri ile itifak yaptiniz ? Bir kaç koltuk ugruna mi? Hiç mi ileriye dönük hesap yapmiyorsunuz? Bir dahaki secimde size kim oy verecek saadetliler den baska? Neden oyunuz gittikçe duşuyor ? Maalesef Rahmetli Erbakan hocanin partisini mahvettiniz.

Eğer gerçekten dürüst bir gazete iseniz bu yorumdaki sorulara cevap verin ! Silerek gerçekleri değiştiremezsiniz!

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 21 Şubat 08:30
03

Adil Düzen - @Yunus 01 nolu yoruma cevabı: Saygı değer Yunus kardeşim geçmiştede Rahmetli Erbakakan hocam CHP ile diğer siyasi partiler ile iş birliği yaptılar Türkiyenin şu anki gelinen durumu müşahede ederseniz ve Allah rızası için tefekkür aynasıyla değerlendirme yaparsanız mesele anlaşılmış olur. Hatırlarsanız Rahmetli Erbakakan hocam sağlığında kahvemizi içer Tyatromuzu seyrederiz artık bu saatden sonra seyredilecek tiyatroda kalmadı sağlıcakla Allah'a emanet olunuz

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 21 Şubat 10:34


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Erdoğan tarafından 'yüzde 5' ek zamla duyurulan 10 bin TL'lik emekli maaşı sizce yeterli mi?
Tüm anketler