Reklamı Kapat

Ne büyük suç işlemişiz!

Çiftçinin sırtından trilyonları götürenlere, kamunun malını yağmalayanlara dokunulmazken, biz ağır cezada yargılanacağız!

Asliye ceza hâkimliğine hakkımızda açılan bir davada hâkim işlediğim suçun büyüklüğünden olsa gerek, görevsizlik kararı vererek, dosyayı ağır ceza mahkemesine göndermiş. Davayı açanlarla ilgili olarak daha önce yazmıştım, adamlar utanmasalar, ‘MİT TIRLARI’ kapsamında bizi yargılatacaklar diye, öyle de oldu. Örgüt üyelerinin, devlet egemenliğine karşı gelenlerin, anayasal düzeni bozanların, devletin gizli sırlarını ifşa edenlerin yargılandığı mahkemede biz de yargılanacağız.

Suçumuz ne?

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde (TİGEM) görevden alınan eski Genel Müdür İsmail Şanlı’nın MİT’ten açık atamayla kuruma atadığı arkadaşının haberini yaptığımız için! ‘MİT’ten açık atama’ ifadesine dikkatinizi çekmek istiyorum. Yani bu atama kesinlikle devletin yaptığı gizli bir görevlendirme değil. Devletin gizli bir görevlendirmesi olmadığı gibi TİGEM de bu atamayı gizli bir şekilde değil, şeffaf bir şekilde yapmıştı. Bu şeffaflıktan dolayı da kurumda çalışan herkes bu personelin MİT’ten geldiğini biliyor.

Kurumda herkesin hangi kurumdan geldiğini bildiği ve tamamen Şanlı’nın makamını kullanarak arkadaşına geçtiği kıyağı haber yaptığımız için Asliye Ceza Hâkimliği’ne MİT personelini ifşa etmekten dolayı dava açılmıştı. İşte o davada işlediğim suç daha büyük olmalı ki (!) Asliye Ceza Hakimi, davanın ikinci duruşmasında görevsizlik kararı vererek dosyayı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. 

Aslında bu davayı açan Şanlı ve ekibi, burada bir suç unsuru olmadığını çok iyi biliyorlar. Ancak o dönem TİGEM’in genç çiftçi projesindeki şaibeli hayvan alımlarıyla ilgili yaptığımız haberlerden dolayı kendileri çok zor durumda kalmışlardı! Hatta köşeye sıkışmışlardı! Anlayacağınız belgeli haberler karşısında ne yapacaklarını şaşırmışlardı!

Ardahan Jandarma Komutanlığı’nın genç çiftçi projesindeki yolsuzlukla ilgili olarak geçtiğimiz ay firma ayağında yaptığı büyük operasyon, şaibeli hayvan alımlarıyla ilgili yaptığımız haberlerde ne kadar haklı olduğumuzu ortaya çıkarmıştı. Şu anda cezaevinde bulunan firma yetkilileri, ‘Genç çiftçi projesini suistimal ederek, suç işlemek amacı ile örgüt kurmak, örgüt faaliyeti kapsamında rüşvet almak vermek, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık’ iddiasıyla yargılanıyorlar.

Olayın büyüklüğünü görüyorsunuz değil mi?

Ancak bu büyük yolsuzlukta sadece firma ayağı deşifre oldu. Daha ‘TİGEM’ ve ‘Bakanlık’ ayağına dokunulmadı bile! Pekâlâ, ‘TİGEM’ ve ‘Bakanlık’ ayağı olmadan firma böyle büyük bir yolsuzluk yapabilir mi? Daha açık söyleyeyim; birileri milyonluk rüşvetini almasa, damızlık vasfı bile olmayan, tamamen şartnameye aykırı hayvanların çiftçiye dağıtımına göz yumulur mu?

Bunun mümkün olmayacağını herkes biliyor.

Ardahan Jandarma Komutanlığı’nın ortaya çıkardığı belgeler ortada iken nedense Bakanlık ayağı aylardır bekliyor! İşte biz bu olayın üstüne gittikçe birileri de bizim davayı sağlam bir şekilde takip ediyor!

Takip etsinler bakalım!

Jandarmanın yaptığı operasyonda yakalanan firma yetkilileriyle, ihalesiz hayvan alım sözleşmesini yapanlar, bu sözleşmenin altına imza atanlar, çiftçiye üçüncü sınıf hayvanların dağıtımını organize edenlere dokunulamazken (!) biz ise eski genel müdürün arkadaşına yaptığı kıyak atamayı haber yaptığımız için MİT Kanunu’na aykırılıktan Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacağız!

Bakalım Adalet mi kazanacak, yoksa milletin malını yağmalayanlar mı?

Bekleyip göreceğiz…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sadettin İnan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

07

Abdurrahman Serdar - Bundan 7-8 yıl önce, Gaziantepte bir TV kanalına 2 ay boyunca çıkarılan çok çok sayıda Emlak Komisyoncusu Gaziantep Tapu Dairesi'nde RÜŞVETLE yolsuzluk yapıldığını peş peşe açıkladı. Aynı programa iki ay sonra devam edildi, suçlamalar gırla.

Hiçbir yetkiliden ses çıkmıyor. Ben dayanamadım, müdahil oldum.

Çeşitli mevkidekilere, " ya masum Devlet Memurlarına iftira ediliyor veya, Devletin memurları RÜŞVETle suç işliyerek suç işliyor. Devlet memurunu temize çıkarmalıdır ", diye

şikeyet ve ihtar mektubları yazdım. Bir-iki ay sonra Şehit Kamil Kaymakamlığından "yapılan soruşturmalar neticesinde; Tapuda böyle bir suçun işlenmediği " şeklinde bilgi (cevap)

geldi. Benzer olaylardada olduğu gibi - Mesela, Mersin Vergi Daireleri Başkanlığına da AYNI

iddiada bulunarak, ÇAPLI akaryakıt ve vergi kaçakçılığı yapıldığına dair dilekçe ve bunu isbatlıyan İnceleme Raporu verdim ve Müsteşar'a yazdim ve yarıResmi Vergi Dünyası

dergisinde aynı iddiaları açıkladım - dilekçelerim de akim kaldı. Bunlar CEVAP verme lutfunda veya senin gibi beni de suçlama çabasına - her NEDENSE - girmedi. Hesabsız böylesi olayları kalbimize gömerek, sonunda peş peşe kalbe yüzük takdırdık. Türkiyede suç işlemek, kdrumak suç değil, suçluyu ifşa etmek SUÇ.

Ünvanının şerefine sahip çıkan ve HİTLER zulmünden kaçarak, Türkiyede de birkaç yıl Fakültelerimizde ders veren Yahudi Prof. Neumark ne diyor : " Yeni kurulan T.Cumhuriyeti, asla, bir Türk ve İslam Devleti OLMADI. Evet, olmadı, çünkü Yeni Devleti ve Resmi İdeolojiyi tesis edenler, hep KRİPTO (gizli) Yahudiler ve Ermenilerdi ", diyor.YAZILIM BU.

Böylesi çok olaya şahit oldum, hayatım boyunca ve anladım ki, bu Devlette, hiçbir zaman HAKLI ve ALACAKLI ve DE dürüst olmıyacaksın. Yahya efendinin Sultan Kanuniye duyurduğu gibi, " neme lazımcı ahmak ve ALÇAK adam olacaksın. Fakat, biz HAKİKİ MÜSLÜMANIZ, olamıyoruz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Mart 15:45
06

Rukal - Varsin sizin olsun agir ceza mahkemeleriniz. Elbet O büyük gün gelecek ! Ve iste biz o zaman bu dünyada adaletsiz yaşayanlarla mahkeme-i kübra da hesaplaşacağız...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Mart 07:46
05

Emre - Hocam zannımca vazifeniz sefere çıkmak tır. Galibiyet bu anlamda zaten eldedir.

Sonuç ise Allah ın elindedir ne gelse baş üstünedir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Mart 13:00
03

Yavuz Coşkun - Allah büyüktür Sadrettin bey inşallah onlar cezalarını çekecekler...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Mart 11:05
02

Omosay - Bu ve buna benzer olaylar sindirme, susturma işidir. Sizi tebrik ederim, Allah yardımcınız olsun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Mart 09:37

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?