"Mayınlı" Sözlere Dikkat!

* "Hak dinler", “İbrahimi dinler", "üç büyük din", "semavî dinler", “İlahi dinler” sözleri, itikadi yönden sorunlu/tehlikeli sözlerdendir Hak ile batılın, doğru ile yanlışın, iyiyle kötünün, yararlı ile zararlının, güzel ile çirkinin, adalet ile zulmün, ölçülerini/mizanını, bir ismi de HAK olan Allah Teâlâ, bize HAK kitabıyla bildirmiştir. (Hadid/25) Yüce Rabbimizin değerlendirmelerine/ölçülerine aykırı olan kriterlerin yanlış olduğuna inanmak, imanımızın gereği. "Doğru" buyurduğuna "yanlış" demek, kimin haddine; ilahlık taslamak olup, affedilmez en büyük günah/zulüm olur. (Nisa/48, 116 Lokman/13)

* Zamanımızda kimi ilahiyat ve Diyanet mensuplarınca bilerek veya bilmeksizin, müsteşriklerin/oryantalistlerin de etkisiyle yukarıdaki sözlerle cümleler kurulabilmektedir. Biz, ilahiyatçı olmadığımız halde, bunların farkındayız, elhamdülillah. Kısaca, anılan sözlerin tehlikesine dikkat çekmeyi önemli görüyoruz...

* “Allah Teâlâ, tüm kitapları ve peygamberleriyle insanları tek dine/tevhide/İslam’a çağırmıştır.” İslâm, Allah Teâlâ katında tek geçerli hak dindir.” (Al-i İmran/ 19, 85)

* “Allah Teâlâ, son ilahi mesajıyla büyük din nimetini tamamlamıştır.” (Maide/3)

* “Bütün peygamberler de, ümmetleri de Müslümandır.” (Hac/78)

* Hak din olan İslam’a, bir taraftan İslâm düşmanları kendi batıl dinleri adına saldırıyor, yanlış tanıtımla eğriltmeye çabalıyorken, öbür taraftan/İslam adına birileri cüppeleriyle mihraptan” İslam’ı dönüştürmeye, değiştirmeye, tahrife, istismara gayret etmekte; dini, dünyalık karşılığında satabilmekte, gizleyebilmektedir. Doğru tebliğ ve temsil sorunları, tüm insanlığa “hayat iksiri” olan İslam mesajının insanlara ulaşımını engelleyebilmektedir. Cihad ise ilahi mesajın bütün insanlara ulaşımını sağlamak için/engelleri kaldırmak için yapılır. Günümüzde, ilahi mesajın/cihadın terkinin zilletini yaşıyoruz.

* Ağzımızdan çıkan sözlere çok dikkat etmeliyiz, kaydediliyor, yazıcı meleklerce. (Kaf/17-18) Bazı sözler, kalbimizdeki imanı zedeleyebilir, söndürebilir de... Farkına bile varamayabiliriz, hafazanallah. "Duvarın yıkılması gibi sesli olmaz, dinimizin yıkılması..." Bilindiği gibi, sahih/doğru inanç, dinimizin temeli/özü/çekirdeğidir. İnanç doğru olmazsa ameller de makbul olmaz.

* “Mayınlı/dikenli bir yolda nasıl çok dikkatli yürümek zorunda isek, bunun gibi sözlerimizle de, küfrü gerektiren sözlerden kaçınmamız şarttır. Dilimizdeki bir söz, kalbimizdeki imanı patlatabilir/söndürebilir; hem de sessizce; hafazanallah.

Bu nedenle de, her zaman istiğfara/tevbeye, imanımızı yenilemeye muhtacız.

* "Her peygamber, insanları ancak/sadece Allah Teâlâ’ya kulluğa/itaat etmeye, tağuta kulluktan da kaçınmaya çağırmışlardır.” (Nahl/36).

* "Son Kitap Kur'an-ı Kerim'den önceki Tevrat ve İncil tahrif edilip/değiştirildiği, hükümleri de kaldırıldığı, orijinal metinleri de kaybolduğu halde, Kur'an, ilahi korumadadır.” (Hicr/9)

* "Son Kitap ve Rasul (a.s), kendisinden önceki kitaplara ve peygamberlere ayırt etmeksizin imana çağırmıştır.” (Bakara/285) Öncekiler de, son peygambere imana da çağırmışlardır.

 * "Yahudilik ve Hıristiyanlık, tevhid/İslâm inancının tahrifiyle (şirk) üretilmiş batıl dinlerdir.”

* İslâm; tek "hak", "doğru", "halis", "ekmel" ve ilahi dindir. (Al-i İmran/19, 85).

* “Tevhidimizin/şehadetimizin iki unsuru olduğu, iki unsurun da bir bütün olduğu, birisinin diğerini de anlam olarak içerdiği biliniyor: “Allah’tan başka (hak) ilah yoktur” (Muhammed/19). “Muhammed, Allah’ın Resulüdür.” (Fetih/29). “Şüphesiz, Sen gönderilen resullerdensin.” (Yasin/3) Elçisi de, Gönderen de Hak… Birisini inkâr, diğerini de inkâr (küfür). Bizim tevhidimiz, anlam olarak; “İbrahim Halilullah”ı, Musa Kelimullah’ı, “İsa Ruhullah/ Kelimullah’ı (aleyhimusselam) da içeriyor. Yahudiler ve Hıristiyanlar ise bu inancı bölerek, inkâr ediyorlar.

* “Biz müminler olarak ayrım yapmadığımız gibi, namazda Muhammed âline de, İbrahim âline de dua ediyoruz. Yahudiler ise biz müminlerin Hz. İbrahim (a.s)’in kabrine/mescidine bile yasak koyuyorlar. Kaldı ki, İbrahim (a.s), Hanif/tevhid/İslâm dini üzereydi; Yahudi veya Hıristiyan da değildi.

 * “Allah Teâlâ ve peygamberleri; şirk koşmaksızın HAKK’A (tevhide/İslam’a/Allah’a kulluğa) çağırır; şeytan/tağutlar da; insanları BATIL’A (İslam’ın dışındaki dinlere/yollara/düzenlere/ideolojilere/hayat tarzlarına/hükümlere /ölçülere/ilkelere, değerlere) çağırır.

* "Son peygamber (a.s)’dan önceki peygamberler kendi kavimlerini tevhide çağırdığı halde, son Kitap’la/Peygamber (a.s) tüm insanları tevhide çağırmıştır. (İbrahim/52, Sebe/28, Enbiya/107)

* "Biz Müslümanlar, tüm peygamberlere/Hz. Musa (a.s)’a, Hz. İsa (a.s)'a inandığımız hâlde, Yahudiler Hz. İsa (a.s)’a da, Hz. Muhammed (a.s)’a da inanmıyorlar.

Hz. Muhammed (s.a.v)’e kadarki bütün peygamberler, “Ey kavmim” diye hitap etmişlerdir. Son peygamber Hz. Muhammed (s.a.v) ise, “Ey nas/insanlar”, “Ey müminler”, “Ey kâfirler” diye hitap ederken, evrenselliğini de ilan etmektedir. (Ahmet Tekin, Hak Din İslâm ve Hak Dinden Sapmalar)

* Özetle: "İlahi dinler" yok; ilahi din İslâm var." “Üç büyük din yok; tek büyük din İslâm var." İbrahimi dinler yok; Hz. İbrahim (a.s)’in Hanif/tevhid dini İslâm var. "Hak dinler" yok; tek hak din İslâm var, vesselamun alel murselin, velhamdulillahirabbilalemin...

Karanlık çağımızın yıldızlarından/Rabbanî/örnek âlimlerden olduğuna inandığımız Lütfi Doğan Hocamız, dünya kafesinden Rabbi’ne döndü... Rahmetle… Lütufla... Özleyeceğiz...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bahaddin Elçi - Mesaj Gönder

# ilan

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

Vatandaş - Çok güzel bir yazı. Bir de şu yahudi hıristiyan hurafelerinden kurtulabilsek. Birde ıslamın arap kültürü olmadığını anlayabilsek. Bir de peygamberimizin kurani kerime ve akla aykırı eylem ve soylemlerde bulunmayacağını idrak edebilsek. Bir de Allahin akla büyük önem verdiğini aklımızı kullanmamız gerektiği emrini yerine getirrbilsek. Çok şey mi istiyoruz?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Aralık 13:45


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Erdoğan tarafından 'yüzde 5' ek zamla duyurulan 10 bin TL'lik emekli maaşı sizce yeterli mi?
Tüm anketler